Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a rovásírást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, h ha valami picit is magyar, vagy arra törekszik h megismertesse a magyarságot, büszkék legyünk rá stb, az rögtön rossz és semmi értelme. Állandóan azzal jönnek h a múlt régen volt ne foglalkozzunk vele.


„Minden népnek a múltja képezi az alapot, a múltra épül a jövő, s amely népnek nincs múltja, nem lesz jövője sem"


2011. márc. 5. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 A kérdező kommentje:
Mondtam h túlzás:) Te nagyon... vagy. Nem gondolhatod h igaznak tartottam.
2011. márc. 6. 12:00
 52/79 anonim ***** válasza:

"Am a finnugorizmussal gyengítették meg."

Mit gyengített a finnugorizmus? Eseteleg a józan ítélőképességed!

2011. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
A történelem pedig nem tesz senkit egy néppé! Amerikában sem egy nép az őslakos indiánok és a betelepültek. Na ennyit erről! Inkább beszélj magadnak a hülyeségeidről! Én nem asszisztálok ehhez a nagymagyar idiótasághoz.
2011. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 A kérdező kommentje:
Talán a büszkeséget? Alapvetően attól fosztották meg a magyarokat amire mindig is büszkék voltak. ezzel
2011. márc. 6. 12:02
 55/79 A kérdező kommentje:
De az amerikaiak egy népet alkotnak... Elég agresszív primitív kajabáló típus vagy ami nagyfokú intteligencia hiányra utal. Magyarul nem lehet veled normálisan eszmecserét folytatni.
2011. márc. 6. 12:04
 56/79 A kérdező kommentje:
Kérdésekkel vagdaózol, mi lenne ha megpróbálnád te valamivel alátámasztani az állításaid?
2011. márc. 6. 12:05
 57/79 anonim ***** válasza:

továbbra sem értem a dolgot: van egy tudományos elmélet, mely azt állítja, hogy a nyelvünk rokonságban áll a finnekével, meg egyes más népekkel. Ezt állítja, se többet, se kevesebbet, ezt viszont azért elmondhatjuk, hogy a nyelvész szakma többsége így gondolja.


Ez mit is vesz el tőlünk egészen konkrétan?

2011. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
mert én nem egészen látom, hogy miféle büszkeséget, hogy nem is finnekkel rokon a nyelvünk, hanem mondjuk a xxx néppel, és akkor most erre voltunk eddig büszkék, vagy hogy is van ez?
2011. márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 A kérdező kommentje:

Talán az igazat?


A finn csoportok nyugat felé - továbbra is a lombos erdő lakóiként -, a szamojédek délkelet felé - és így továbbra is a tundra lakóiként -, az ugorok viszont helyben maradtak, de lakóhelyükön a lombos erdőt felváltotta a ligetes sztyeppe, s ezért az ugorok életmódot váltottak...

...Az ugorokat a manysik, hantik és magyarok alkotják, s mindhárom nép ugor kori önelnevezését a nyelvészek *mańć3 alakban rekonstruálták.

Nem állít többet a nyelvi rokonságnál??

2011. márc. 6. 12:11
 60/79 A kérdező kommentje:

Ilyesmi ha kiderül h rokonok vagyunk ahunokkal, akkor büszkék lehetünk arra, h hirhed nép volt. (ez csak egy példa, de a kínaiak pont ezért ismernek minket, mert úgy tartják hunok vagyunk. (pl egy professzor előadást tartott kínában, mikor megtudták h magyar külön tapsot kapott))

Vagy a japánok tényleg úgy tanulják h rokon nép vagyunk:)

2011. márc. 6. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!