Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a rovásírást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, h ha valami picit is magyar, vagy arra törekszik h megismertesse a magyarságot, büszkék legyünk rá stb, az rögtön rossz és semmi értelme. Állandóan azzal jönnek h a múlt régen volt ne foglalkozzunk vele.


„Minden népnek a múltja képezi az alapot, a múltra épül a jövő, s amely népnek nincs múltja, nem lesz jövője sem"


2011. márc. 5. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
51%

azért mert sok ember nem tudja a rovásírást, és ha valamit nem ismernek, akkor félnek tőle, és ha félnek tőle, akkor utálják.


ennyi.

2011. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
87%

Az igaz,hogy az őseink a rovásírást használták,de az már a rég múlt. Sokkal kisebb volt a szókincsük,mint egy mai átlag embernek. Nagyon nehéz lenne ezzel írni a mondanivalóinkat.

Nem véletlen,hogy a németek sem használják már a múlt század közepe óta a gót-írást! Csupán az iskolában tanulják a gyerekek.

Nem a rovásírást nézik rossz szemmel,hanem csak azt,aki még ma is így akar írni.l Mintha megállt volna az idő ezer éve.

Ezen az alapon még ma is sátrakban kellene élnünk,lóháton kalandoznunk stb. Az is a múltunkhoz tartozik.

2011. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
65%

Vigyázz, kérdező, hamarosan megérkeznek azok, akik kapva kapnak az alkalmon, hogy "lerasszistafasisztanacionalistanácizzanak" téged.


Az Amerikai Egyesült Államokban minden második magánház előtt ott lobog a nemzeti zászlójuk; ha nálunk valaki ugyanezt megcsinálná, az "ge.i jobbikos".


Nem tudom, észrevetted-e, hogy például az Olimpián (vagy bármilyen világversenyen) szinte csak a mi sportfelszerelésünkre van ráírva úgy az országnevünk, hogy "Hungary", sok-sok más ország a saját nyelvén nevezi meg saját hazáját (pl. Hrvatska, Deutschland).

2011. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj ezzel, hogy általában akik rovásírással meg veretes övtarisznyával magyarkodnak, azoknak kimerül ennyiben a nagy magyarságuk.

A jövő a múltra épül. Ez azt jelenti, hogy nem szabad leragadni a múltnál, hanem folyamatosan továbblépni.

Ha te leragadsz az ezer évvel ezelőtti rovásírásnál, akkor nem a magyar nép jövője felé igyekszel, hanem stagnálni akarsz egy állapotban. Márpedig az egyenlő a halállal.


A rovásírás óta sok minden változott. A rovásírás nem önmagában jó. Arra volt jó, hogy fába könnyen, gyorsan bele lehetett karcolni a betűket.

Ma viszont papírra írsz. Ide a rovásírás alkalmatlan, mert sokáig tart írni vele, a folyóírás célszerű ebben az esetben. Nagyon fontos szem előtt tartani az ésszerűséget.


Ha szereted Magyarországot, akkor inkább értelmes dolgokkal próbálj meg segíteni neki. Például legyél tisztességes, ne károsíts meg se más embert, se az államot. Például ne dolgozz feketén.

Tanulj, hogy a legjobb tudásod szerint járulhass hozzá Magyarország fejlődéséhez.

Persze tudom, hogy sokkal könnyebb időnként elmagyarázni, hogy te büszke vagy a rovásírásra (egyébként miért is? mert mint ábécé nem túl praktikus), mint éveken át tartó kemény munkával tenni az országért. De ha szereted Magyarországot, akkor az utóbbi elvet követed, hogy valóban tegyél is érte valamit.

2011. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
63%
Hiába a tisztesség szó ha Magyarországon mi vagyunk a TOP 10-ben ahol korrupciókról van szó! Először a Magyar parlamentben kellene ezt megtanulniuk!
2011. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
48%

akik "rossz szemmel" néznek egy kultúrális hagyományt, azok félnek, retttegnek, hogy bedől a sokszor évtizedekig dédelgetett gondolatrendszerük, (pl, hogy a magyarok valami ostoba szolganép), a "múltat végképp eltörölni"- így gyilkolni akarja.

de nézd, aki nem "rossz szemmel,hanem ferde szemmel" néz, és lényeget lát is :)) milyen jó:

japán tv-ben a rovásírásról:

http://www.youtube.com/watch?v=_bBoi3zZpxg


*

2011. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Nekem, aki írom és olvasom ezet írást*, igazából az a tapasztalatom, hogy nem magát a rovásírást nézik rossz szemmel hanem a sokaknál hozzá tapadó ősmagyar-szélsőjobbos filozófiát**.


Ugyanúgy ahogy az árpádsávos zászlóval se lenne annyi bajuk ha nem akarnák mindig ezek az eltévedt emberek lengetni.


* Fősulin jegyzeteltem is. Nem volt baj amíg a tanárnő nem pont az én jegyzetemből akarta kinézni hol tartunk. Reakció: O.O O.o OoO


** Ezeknek az embereknek akarok rovásírással: "Hülye vagyok" (Esetleg: "Turulmadár, szép madár, fejen tisztel majd elszáll.") feliratú pólót gyártani. Nagy siker lenne. ;D A helyesírásból / íráshasználati hibákból teljesen egyértelmű, hogy a legtöbbjük NEM tudja mit is ír vele. :P

2011. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:

Nem értem néhányan miért kapálóznak kézzel-lábbal a rovásírás ellen. A kérdező egy szóval nem írta, hogy szeretné újra visszahozni, ennek ellenére többen írták, hogy de hiszen ez már elavult és különben is a jövő a fontos. Pontosan erről van szó a kérdés második felében is.

"Állandóan azzal jönnek h a múlt régen volt ne foglalkozzunk vele."


Szerintem amúgy támogatni kellene hogy az iskolában megismerjék, vagy legalább halljanak erről is a gyerekek.

2011. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:

könyörgöm, magyarázza meg nekem valaki, hogy miért lettem lepontozva.

(első kérdező)

2011. márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
48%
Köszönjük a videót! Fantasztikus látni ilyesmiket, magyar közszolgálati csatornákon sem nagyon találkozni ilyennel, a kereskedelmi adókról ne is beszéljünk... :-(
2011. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!