Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a rovásírást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, h ha valami picit is magyar, vagy arra törekszik h megismertesse a magyarságot, büszkék legyünk rá stb, az rögtön rossz és semmi értelme. Állandóan azzal jönnek h a múlt régen volt ne foglalkozzunk vele.


„Minden népnek a múltja képezi az alapot, a múltra épül a jövő, s amely népnek nincs múltja, nem lesz jövője sem"


2011. márc. 5. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam h közhasználatban legyen! Egyszerűen megismerni. Pl szerintem az h tanítják a suliban nem egyenlő h a közéletben is rendszeresen alkalmazzák.

Bárki elmegy külföldre, azok 1000szer jobban törődnek múltjukkal, büszkék rá stb. Nálunk meg már-már elítélendő...

2011. márc. 5. 13:14
 12/79 anonim ***** válasza:
Én még (szerencsére) nem tapasztaltam, hogy bárki is rossz szemmel nézett volna rá. Nálunk az osztályban velem együtt olyan hatan tudnak rovást írni/olvasni (legalábbis én ennyiről tudok, de lehet vannak többen is). Eddig senki nem szólta le. Sőt, inkább érdeklődnek iránta, egyre többen tanulják. Én nagyon örülök neki. :)
2011. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
27%

Nekem semmi bajom magával a rovásírással és annak megismertetésével. A baj a nagy magyarkodással van. Amúgy miért is magyar a rovásírás? Én úgy tudom, hogy mi is átvettük másoktól annó. Legvalószínűbb, hogy a türköktől, de láttam már más ősi népeknél is hasonló "jelkészletet".


"Egyszerűen nem értem, h ha valami picit is magyar, vagy arra törekszik h megismertesse a magyarságot, büszkék legyünk rá stb, az rögtön rossz és semmi értelme."

A megismertetés sosem baj. Mint mondtam azzal van baj, hogy egyesek különbnek, magyarabbnak érzik magukat attól, hogy bizonyos ősi szokásokat tartanak. Amúgy meg némely népnél kifejezetten káros a múlt és tovább kell lépni. Például ott vannak a japánok, nekik ki kellett "nőniük" a bushidó szellemiségből, hogy átvegyék a nyugati, modernizációs vívmányokat és lépést tudjanak tartani a világgal. Ugyanez van az muszlimok "nagysátánozásával" is. Ez nem a kultúra feladása, hiszen Japán akármennyire is hipermodern, attól még Japán.


Még egy kérdés! Mi a magyar? A néptánc? A gasztonómia? Az öltözködés? Ezek már a középkorban is teljesen megegyeztek az itt és a szomszédban élő szlávokéval, németekével! A vallás? Vagy mégis mi? A jurta? Ne vegye senki sértésnek, de szerintem olyan, hogy magyar már nincs. Egy magyar nyelvet beszélő szláv,török,germán,stb keveréknép van a Kárpát-medencében, teljesen európai szokásokkal.

2011. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 A kérdező kommentje:

Utolsó sok mindenben tévedsz. Pl genetikailag tezstelték és 50-60%ban megegyezik a génnállományunk az ősmagyarokéval.


Továbbá a szokások nem egyeznek/tek meg. A magyar kultúrában több mint 200000 népdalt/népmesét stb-t regisztráltak, a többi népnek körülöttünk együtt nincs ennyi.


Ott a nyelv identitás stb amitől magyarok vagyunk, amit manapság ezerrel irtanak.

Csak egy példa anno az első vh végén az őrvidéken harcok folytak. (magyarok vs komcsi osztrákok) A magyarok a foglyokkal jól bántak, osztrákok kínozták stb és fenn is maradt olyan üzenet h ha nem bánnak velük tisztelsségesen a mi is így fogunk bánni velük. Vagy egy "érdekesebb" ütközet után "gratuláltak" a magyarok h "jó csata volt". Ilyen más népeknél nem nagyon fordul elő. Ilyen magyarságról beszélek.

2011. márc. 5. 19:14
 15/79 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben viszont nyitott kapukat döngetsz. Határozottan emlékszem, hogy nyelvtanórán előkerült a rovásírás téma, rácsodálkoztunk, hogy jé ilyen is van, írtunk is pár mondatot így.

Ennyi bőven elég.

Az más kérdés, hogy a diákok nagyja nem figyel suliban, aztán ilyeneket talál ki, hogy nincs benne az oktatásban. Benne van. Csak figyelni is kéne órán.

Innentől a kérdésnek nincs is értelme. Tényleg azt hittem, hogy használni akarod, fel sem merült, hogy olyat akarsz, ami már rég megvalósult.

2011. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:

"Utolsó sok mindenben tévedsz. Pl genetikailag tezstelték és 50-60%ban megegyezik a génnállományunk az ősmagyarokéval."

Miről beszélsz? Azt biztos valami szírius-magyar állapította meg! A komoly tudományos körökben az az elfogadott és genetikai teszteknek alávetett álláspont, hogy a mai magyarok genetikailag nagyjából azonosak a környező népekkel.

"A mai magyarság szerológiai, és genetikai összetételében egyértelműen kimutatott európai jelleg, ugyanakkor az ázsiainak hiánya nem egyedül az eltelt ezer év keveredéseinek köszönhető, hanem már a honfoglalás- és Szent István-kori Magyarország lakossága is szinte kizárólag biológiailag európai eredetűekből állt."

[link]

[link]


"Továbbá a szokások nem egyeznek/tek meg. A magyar kultúrában több mint 200000 népdalt/népmesét stb-t regisztráltak, a többi népnek körülöttünk együtt nincs ennyi."

Ezt jó lenne, ha alátámasztanád!


"Ott a nyelv identitás stb amitől magyarok vagyunk, amit manapság ezerrel irtanak."

Te hül.ye vagy! Mit írtanak? Azért mert belekerülnek idegen szavak? Érdekes más nyelvekbe is kerültek régebben idegen szavak, ezáltal a nyelvük gazdagodott.


És jó lenne, ha nem okoskodnál! A magyar hagyományos népviselet megegyezik kb. a szlávval, a motívumok térnek el itt-ott. A gasztronómia jelentős része is hasonló a környező népekéhez. És még sorolhatnám.


Keresd inkább a szívcsakrát, mert aki azt uralja az a világot uralja.


Itt a kedvencem a Szaniszló, töltődj fel a szellemi mondandójával:

„Mi, sumérok, szkíták, etruszkok, kelták, hunok – vagyis magyarok, megszenvedtük választottságunkat, de fönnmaradtunk, és fönnmaradunk, mert a bolygó emberi civilizációjának letéteményesei, a Gondviselés akaratának hordozói vagyunk.”


"Ilyen magyarságról beszélek."

Nem. Te egy idealizált álomvilágról és nagymagyar propagandáról beszélsz.

2011. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:

[link]

Ez lett volna a másik link.

2011. márc. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:

"Utolsó sok mindenben tévedsz. Pl genetikailag tezstelték és 50-60%ban megegyezik a génnállományunk az ősmagyarokéval."


Bocs hogy én is beleszólok. (Bár nem nekem szólt) De 50-60%ban az földi élet kb. MINDEN megjelenési formájával egyezik a génállományunk. Homo Sapiens Sapiens (gyk. ember) és Homo Sapiens Sapiens között tized- századszázalékok az eltérések. (Ember - Csimpánz is csak 1-2%) :D


"A magyar kultúrában több mint 200000 népdalt/népmesét stb-t regisztráltak, a többi népnek körülöttünk együtt nincs ennyi."


Ez igaz. DE mint nagy olvasztótégely átvettük a környező népek meséit dalait is, amiket kissé magyarosan átértelmeztünk. Így rengeteg klasszikus mese (pl. Grimm gyűjtésből közismertek "Csipkerózsika" stb.) verziót is lehet olvasni magyar népmesegyűjteményekben. Ezek után bele se merek gondolni mennyi NEM közismertet ismerünk mi magyarnak míg a környékbeliek szlováknak, románnak, németnek stb..


"Ott a nyelv identitás stb amitől magyarok vagyunk, amit manapság ezerrel irtanak."


Kik? Hol? Ha irtanák nem tanítanának magyar nyelv és irodalmat, történelmet stb. az iskolákban. Az hogy az emberek nagy részét nem érdekli az már más kérdés.

2011. márc. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:

"Ne vegye senki sértésnek, de szerintem olyan, hogy magyar már nincs." -mondotta volt 60% 03.05. 15:49

Nem veszi senki sértésnek a torz vágyálmodat. Mi az hogy nincs? ezt csak szeretnéd. Szomorú, hogy gyönyörűszép nyelvünkön mondod ezt.

És francia /angol/cseh/török/ír/német stb VAN????

Mondanád egy franciának, hogy nincs, megkapnád érte a jutalmadat.

Gyökételenül sodródni? Ereszkedj alá a hazádba, javaslom,

mert magyarnak lenni jó.


"Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,

s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály"

http://www.youtube.com/watch?v=V5u_zjBWI2k

2011. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:

OK. Nem értetted mit írt. (Bár nem csodálkozom a reakciód alapján. Ráadásul az azutáni commentje alapján nem hiszem, hogy szüksége van arra, hogy én védjem meg.)


Szóval olyan hogy MAGYAR(tm) nincs olyan hogy magyar (mint európai és kissebbrészben ázsiai népekből álló mix) van.


Ez kb. az amit én úgy szoktam megfogalmazni, hogy:


"Az én magyarságtudatom nem lófős, sámános, honfoglalós; sem népi-nemzeti keresztény; hanem multikulturális mix."

2011. márc. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!