Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a rovásírást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, h ha valami picit is magyar, vagy arra törekszik h megismertesse a magyarságot, büszkék legyünk rá stb, az rögtön rossz és semmi értelme. Állandóan azzal jönnek h a múlt régen volt ne foglalkozzunk vele.


„Minden népnek a múltja képezi az alapot, a múltra épül a jövő, s amely népnek nincs múltja, nem lesz jövője sem"


2011. márc. 5. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:

na de könyörgöm, mi a bús manó köze van a történelmi származásnak (amibe most ne menjünk bele, hogy ezekből mennyi milyen szinten lehet igaz) és a nyelvi rokonságnak??!!


Két teljesen külön dologról van szó, ennyire nehéz ezt felfogni?

2011. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 A kérdező kommentje:
nekem pont az a bajom h 1ként kezelik. Nem eom ti mennyire figyeltettek az órán, nem tűnt fel.
2011. márc. 6. 12:26
 63/79 A kérdező kommentje:
Miért lenne teljesen külön dolog?:D Azért nem így mükszik. Normális esetben ez is része az eredetkutatásnak, úgy ahogy a régészet stb és ezeket értékelik ki. Tehát nem teljesen különböző. Mon az a baj h csak ezt az 1et veszik figyelembe.
2011. márc. 6. 12:28
 64/79 anonim ***** válasza:

én nem tudom, hol hallottad te azt, hogy egyként kezelik, de minden normális helyen finnugor NYELVROKONSÁGról van szó.


Eddig egyetlen helyen láttam, ahol szándékosan összemosták: a nagy népnemzeti körökben, ahol direkt összemosták, hogy lehessen pampogni, és hőbörögni, hogy itt most elnyomnak.

2011. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 A kérdező kommentje:

Wikipédia:) [link]


ugor/magyar őshaza. nézd meg


"honfoglaló magyarság antropológiai arculata, egyedüli finnugor csoportként lovas nomadizálva, s nyelvét is valószínűleg a(z iráni majd török) környezetéhez képesti nagy nyelvi különbség miatt őrizte meg"


finnugor csoport nem jelent semmit?

2011. márc. 6. 12:35
 66/79 anonim ***** válasza:

kicsit sem zavar, hogy eddig te szóltad le a wikit, most meg te jössz vele?

Döntsd már el.


amúgy meg ha leolvasod az általad belinkelt dolgot, ott se ír kimondottan genetikai rokonságról, nyelvi egység szerepel a szövegben.


Lentebb meg leírja, hogy van az uráli őshaza elmélet, és hogy azzal szemben kiemelik, hogy a nyelvrokonság az nem egyenlő a genetikai rokonsággal.


Tehát megint ott tartunk, hogy csináljátok a műbalhét a semmin, hogy legyen min felhúzni magatokat.

2011. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 A kérdező kommentje:

Az uráli őshaza elméletével sokan az antropológia és genetika eltérő eredményeit helyezik szembe. Az őshazaelmélet hívei szerint ez a megközelítés azért nem helytálló, mert a nyelvrokonság nem jelent feltétlenül antropológiai-genetikai rokonságot is. Továbbá feltehetőleg már az uráli ősnyelvet beszélő közösség is több embertípus ötvözete volt, amelyek a szétvándorlás után tovább keveredtek más népcsoportokkal.


Azt helyezik szembe vele, ettől még ez az elmélet szerint rokonok vagyunk genetikailag. Ne csak egy szót ragadj ki, nézd a mondat értelmét:)

2011. márc. 6. 13:03
 68/79 A kérdező kommentje:
Am azért szóltam le mert ilyeneket ír.:)
2011. márc. 6. 13:13
 69/79 anonim ***** válasza:

ohh, komolyan, mintha egy ovisnak magyaráznék:


rámutatnál a szövegben, hogy az uráli őshaza elmélet hol vonja maga után feltétlenül a genetikai rokonságot?

Mert én nem látom, hol van ez leírva, de majd akkor biztos te.


De ha még vannak is, akik nyelvészeti rokonságból kiindulva azt mondják, hogy akkor tuti genetikailag is rokonok vagyunk, és te ezzel nem értesz egyet, akkor sem a nyelvi rokonságot kéne támadni, és arra verni a melleteket (meg a p***töket), hanem az ebből levont esetleges következtetést kéne megtámadni.


De nem ez megy, hanem szokásos műbalhé emgy, ami nem szól másról, hogy lehessen sírni, hogy elnyomják a magyart.

2011. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 A kérdező kommentje:

Az obi-ugoroknál és a magyaroknál is nyomon követhető a honfoglalásig egy rendkívül széles arcú antropológiai típus, amelyik az andronovói kultúrára jellemző.


Csak ki kell nyitni a csipát.


Am Az ugorokat a manysik, hantik és magyarok alkotják. Ugorok felboásából lettünk mi:)

2011. márc. 6. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!