Szerintetek sok a tandíj az egyetemeken?
Az én meglátásom, hogy a legtöbb egyetemista rendszeres külföldi utakra jár távoli egzotikus országokba. Nyelvtanulás, külföldi gyakorlat, külföldi tanulásnak álcázott üdülés, mindegyik kocsival jár be az egyetemre, márkás ruhák, legújabb csúcstelefon stb. Persze igaz, ezt a szülők fizetik nekik, de akkor meg ne sírjanak hogy sok a tandíj. Ha ezeket ki tudják fizetni, akkor a tandíjat is tudják és ne többek közt az én adómból finanszírozzák ezeknek, a 30 éves korukig, az egyetemen való lébecolásukat.
Azt ne mondja senki, hogy ilyen kevés van, mert ez nem igaz. Olyan egyetemistát meg nagyon keveset ismerek, amelyik dolgozik. Esetleg vmi diákmunkát végeznek, abból meg nem telik ilyesmikre. De az ösztöndíjból se.
Tehát ki értene egyet azzal hogy ne legyen államilag fizetett tandíj, hanem az egyetemisták fizessék meg saját tandíjukat.
egyébként 3 évig dolgoztam főállásban. mégis mit gondolsz, miből akarom évekig támogatni anyámat egyetem mellett? 20 ezerből? ebből kifolyólag nem járok bulizni, sőt, mivel teljesen antiszociális körben nevelkedtem, barátom is csak 1 van, ezért esélyem sem lenne a bulizásra. utolsó lövésem az életben az egyetem, jogom van hozzá, és ezt egy ilyen kis csira mint te, nem fogja lerombolni.
de nem is értem, miért magyarázkodom?
Egyébként valaki kérdezte a barátnőm hogyan tudja elviselni a stílusom.
Nincs baja a stílusommal, ő is diplomás, mellesleg főállásban tanár egy ált. iskolában.
internethez meg csak annyit fűznék hozzá, hogy a digi 2 rongy havonta, pc-t ajándékba kaptam sógoromtól.
az havi 2 ezer internet jobban megéri, mint havi 10-15ezer tankönyv, jegyzetkiadás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!