Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
 81/107 anonim ***** válasza:

" programozó, programtervező informatikus (ez a 2 elvileg eltér, egyik csinálja a programot másik csak tervezi"


mostanában ennél nagyobb hülyeséget nem is hallottam. a programtervező informatikus a programozó, sőt, a gazdaságinformatikus is programozó.

de baba, arra nem is gondolsz, h ha mindenki gépészmérnöknek menne (meg amit felsoroltál ott), akk ezek lennének a telített szakmák? utána meg mindenki menjen jogásznak, mert abból már kevés lesz és az jó.

2012. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 A kérdező kommentje:

Akkor ne menjünk ennyien egyetemre, arra gondolok. Nem másra.

Mert gusztustalan azért egyetemre menni, mert "a papírt akarom"

És mielőtt belémkötnél, én nem azért jöttem egyetemre, mert papírt akartam, hanem tudást és hivatást, csak másképp alakult.

2012. dec. 29. 19:13
 83/107 anonim ***** válasza:
najó. pont neked nem kellett volna menni. annyira ostoba vagy, hogy az már fáj. hihetetlen. látom, igazából semmit nem fogsz fel abból amit mondok. mostmár tényleg felerősödött bennem, hogy te egyszerűen csak életképtelen vagy. és buta.
2012. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 A kérdező kommentje:

Jó, igazad van, menjen mindenki egyetemre.

Az egyik fele melegedjen ott x évig majd ismerős juttassa be állásra, a másik fele szívvel-lélekkel tanuljon majd menjen a Tesco-ba dolgozni, ha felveszik.

Igaz. Szép. Így van ez...

2012. dec. 29. 19:19
 85/107 anonim ***** válasza:

ugyanúgy tömegképzés közepén vagy, de természetesen te vagy az egyetlen, aki komolyan gondolta! kövezzük meg a többit! persze, ha tömegképzésben lennék, és tudnám, hogy a következő években is tömegeket engednek el az országba a te diplomáddal, lehet én is megijednék. ennyire nem vagy biztos magadban? ugye tudod, hogy a papírod csak egy belépő? ehhez kell még pl. ambíció. tudod mi az?


tény, hogy nevetséges, hogy 240 ponttal be lehet kerülni. tény, hogy sokan vannak, akik azt sem tudják mit akarnak, de jelentkeznek, hátha bekerül valahova. tény, hogy sokmindenből van túlképzés. de ezt nem lehet kiszűrni egyszerűen. aki nem gondolja komolyan, az úgyis kiesik. nem fogja elvégezni. de az is tény, hogy te szimplán félted a hátsód, és habzó szájjal vered az asztalt, teljesen összefüggéstelenül, normális érvek nélkül. így kár beléd a szó.

2012. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/107 anonim ***** válasza:
te most szórakozol, vagy tényleg nem sikerül megértened azt, amiről beszélek?:D najó, tényleg változtatni kell a felsőoktatás színvonalán. igazad van.
2012. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:

"egyszerűen az általad említett 10 szaknak sincs olyan felszívóképessége, mint amennyien szeretnének továbbtanulni, tehát a következő opció, hogy nem tanul tovább. ezesetben mit csináljon?"


Szánalom a köbön:)

Te kérted, h írjak 5 szakot, én írtam 10-et.

Ez nem azt jelenti, h több nincs, hanem azt h nem fogom leírni az összeset-_-"

Arról nem is beszélve, h képtelen lennél bármelyiket is elvégezni, innentől kezdve nem tudom mit vagy felháborodva, h pénztárban kell dolgoznod...ha egyszer mást nem lehet rád bízni?

Jah hát persze, a jó öreg büfészak.

Azt pedig szeretném, ha kifejtenéd, h mit is értesz az alatt, h "senkitől nem lehet elvárni, h élete végéig pénztárban dolgozzon"

2012. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy aki nem veszi komolyan a tanulást, az is elvégzi. Látom mi megy nálunk. Aki hülye és hetente többször leissza magát a sárga földig az csúszik csak, de az is elvégzi. Akiben előző kettő közül valamelyik hiányzik, az mégcsak nem is csúszik.
2012. dec. 29. 19:34
 89/107 anonim ***** válasza:
ne haragudj, nem tehetek arról hogy már nincsenek velem a szüleim, és hogy nem a szokványos úton jutok el a célomig. tudod, jobb későn, mint soha. nekem dolgoznom kellett, paraszt. de rengeteg tragédia ellenére sem fogom beleragasztani magam egy kényszermunkába. nem tudnám elvégezni őket? lol. imádom az embereket.
2012. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz?

Ezért mondom, h álomvilágban élsz...

Szerinted ismerősömet kihúzza a szarból, h úgy ment mérnöknek a BME-re, h érdekelte a dolog mikor34 Zh-ja volt egy félévben?

El se tudsz addig számolni.

2012. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!