Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
 51/107 A kérdező kommentje:

Bocs, de mi értelme a személyes sz*r döntésemről beszélni?

Inkább az a probléma, hogy ennyi férőhelyes ennyi büfészak van... Vagy nem büfészakok, de akkor is túlképzésesek.

2012. dec. 28. 21:11
 52/107 A kérdező kommentje:
Azt megtudhatom, milyen szakon vagytok/végeztetek, hogy szerintetek nincs túlképzés, nincs egy csomó kurtítandó szak?
2012. dec. 28. 21:43
 53/107 anonim ***** válasza:
100%

én úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van azt tanulni, amit szeretne, amiben megtalálja önmagát. nyilván nem arról a típusról beszélek, aki tényleg csak azért megy, hogy még pár évig koptassa a padot, és otthon üljön, hanem arról, akit tényleg érdekel 1-1 irány. legyen az jogász, vagy fogorvos, vagy közgazdász, budipucoló.


nem az oktatási rendszer van elkúrva, hanem az egész ország. felesleges elkezdeni elemezgetni, hogy túlképzés van, nincs elég munkahely. nincs. tényleg nincs. ha nem végzi el, akkor marad egy érettségizett senki, vagy beáll műkörmösnek, vagy bolti eladónak. semmi nem lesz másabb,ugyanúgy 90ezerért fog gürizni. viszont ha valaki bekerül a felsőoktatásba, és komolyan veszi, akkor olyan képességekre tehet szert, amit a későbbiekben kamatoztathat. lehet, hogy nem 2 hét alatt fog munkát találni, lehet, hogy 2 év lesz, vagy 5, de meg fogja találni a saját kis munkáját, amit szeretne, viszont ha nem végzi el, akkor örök életében pénztáros lesz, vagy majd szeleteli a sonkát a teszkoban. talán 30 évesen beadja majd a kis spórolt pénzét valami gyorstalpaló okj-be, mondjuk valami menedzseresre, ami szintén kidobott félmisi lesz, merthogy munkát azzal nem fog találni, az is biztos.


remélem, hogy a semmi, meg a kicsit több mint semmi között azért érted a különbséget. nem beszélve arról, hogy agyilag is fejlődik az ember egy egyetemen, ami ebben az országban nem egy elhanyagolható szempont.


én azt értem, hogy erre nincs pénz. szerinted hova vezetne, ha mostantól mindenki varrónő, meg hentes lenne? képzelj el egy teljesen új generációt, nagyon-nagyon vékony értelmiségi réteggel, és egy jó vaskos kétkezes réteggel. az aztán biztos intelligens társadalom lenne. és itt most nem nézem le a szakmunkásokat, jelenleg én is az vagyok, tudom jól, hogy mennyire letompítja az embert.


mellesleg: ha a végzettségével, ha anélkül, de ezek az emberek munkát fognak találni. még ha sonkát is fognak végül szeletelni ők is, adózni fognak, fizetni fogják ugyanúgy a vaskos járulékot, mint más "adófizető". az oktatásába fektetett pénz vissza fog térülni, belőle is "adófizető" válik. azt azért nem jelentheted ki, hogy mindenki csöves lesz, az még a jelenlegi pánikodban is durva lenne, kedves kérdező.


hidd el, az én szemem is böködi a sok csitri a kommédián, én elég rögös úton megyek egyetemre. mert megyek. diákhitellel, vagy anélkül, nekem már mindegy. én le sem érettségiztem időben, szakmunkás lettem, mert dolgoznom kellett. most 22 évesen érettségizek, azóta teljesen elszántan kapaszkodom egy természettudományi ágazatba, ledolgoztam 4 évet már, adóztam annyit, mint a nyűg, elhiheted, hogy még hidegvízre is alig volt pénzem. ha nem is fogok később munkát találni a diplomámmal, engedd már meg, hogy lehúzzak 3-4-5 évet azzal, ami érdekel, ami boldoggá tesz. mivel én is elég durva adófizető vagyok, betudom annak, hogy a saját pénzemet fogom felélni az egyetemen. megérdemlem. főleg, hogy nekem évek óta senki nem adott egy vasat sem, a munkáltatómon kívül. egyetlen dologgal értenék egyet: tényleg ne 240 pont legyen az alja. az már vállalhatatlanul alacsony. induljon 150 büfészak, joga van az embernek azt tanulni, amit akar, de legalább egy bizonyítás legyen meg, hogy komolyan gondolja, nem melegedni akar.

2012. dec. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 A kérdező kommentje:

Tőlem indítsanak akkor semmirekellő szakokat évente 20.000 emberrel vagy többel. Ha elvégzed, megbánod. Rájössz, hogy igazából semmihez sem értesz. Rájössz, hogy ez a szak nem adta meg, amit vártál tőle. Majd reménykedsz, hogy nyugdíj előtt egyáltalán fogsz tudni ebben dolgozni.

Közben átmentél pár depikorszakon és tanultál a nagy semmiért; azért, hogy 8 általánossal végezhető, halálunalmas, iszonyú fárasztó, akár 14 órás melód legyen.



Megpróbálom azért kevésbé felismerhetően, kevésbé konkrétan leírni a történetemet. Nem fogom privátban se felfedni magam, meg most nem is ez a lényeg.


Jöttem a sok közül az egyik "mindenről tanulsz és mindent érintesz, tanulsz pár évet hogy semmit se tudj végül igazán" szakra. Nagyon naiv voltam, semmi negatívum nem jutott el hozzám.

Jöttem egy könnyebb egyetemre, hogy ne kelljen megszakadnom. Pontosabban az nem zavart volna, ha megszakadok; tehát az volt a cél hogy el tudjam végezni max. kevés csúszással. Olvastam, hogy az az egyetem gyenge, de nyilván úgy gondoltam, hogy a legerősebbekhez képest gyenge csak, és pont az kell nekem. Háááát... tényleg gyenge. Meglepődtem, mennyire kevés tanulás elég a 3-asokhoz, 4-esekhez, több tárgyból akár az 5-öshöz is. Talán 8.-ban tanultam legutoljára ennyire keveset, de a gimi évei alatt sokkal de sokkal többet.

Álmomban nem gondoltam volna, hogy egy kevésbé nívós egyetem ennyire büfé. Tényleg azt hittem, hogy elvégezhető, míg a többi vérizzadás árán.

Amúgy a sulit a felsőbbévesek egy része és a szakomon végzettek összessége is gyengének tartja.

A szakom egyébként 10-en felüli helyen indul, csakúgy, mint sok más büfészak.

Aki rajta végez, elpocsékolt időnek érzi azt a pár évet. Még jó esetben szeretik a szakot, amíg tanulnak, mert érdekli őket (megjegyzem, ezen a szakon sokan vagyunk szaktévesztők is, mert a neve maximálisan megtévesztő, és azért a szakleírás is....). Diplomaosztón már mindenki úgy érzi, semmihez se ért.

Aztán mindenki átkozza magát, hogy elpocsékolt ennyi évet. Elhelyezkedni ezzel 95% nem tud - szakmában -, egyszerűen elkeseredettek és nem értik, mire volt jó az egész.



Én megbántam, hogy nem valami kétkezi szakmácskára mentem. Pedig szeretnék tanulni és tudni, a szellemi növekedés lenne a célom, de...

Vannak jó kétkezi szakmák.

2012. dec. 29. 10:41
 55/107 anonim ***** válasza:

"joga van az embernek azt tanulni, amit akar, de'


Most is megvan hozzá a jogod.

Amire te gondolsz az ez:

Az embernek joga van hozzá, h az adófizetők kifizessék helyette a tandíjat.

Másik.

Na most el kellene dönteni, h most akkor sokat adóztál...ami azt jelenti, h sokat kerestél, miért nem fizeted ki akkor a sulit?

Meg ugye csak nyugodtan adózzál, te akarsz büfészakot...

2012. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért kell így lennie szerintetek, hogy... ilyen szakok, hogy kommunikáció, turizmus-vendéglátás, környezettan, környezetmérnöki stb...

Miért vannak ilyen sok helyen és ennyi férőhellyel?

Azon gondolkozok néha, hogy ha egyetlen helyen lenne 50 hellyel, akkor se tudnának a végzettek elhelyezkedni.

2012. dec. 29. 10:55
 57/107 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:43


azért dolgoztam, hogy élhessek. nem zsebpénz, tudod időközben a jóisten úgy döntött, hogy csinál pár szívrohamot, és rámhagy minden fost amit egy életben fel lehet halmozni, és teljesen egyedül maradtam. arról azért ne kelljen már beszámolnom, hogy hová tettem a pénzem. a lényeg, hogy az államkasszába énis dobáltam már be. nem feketén, meg félig bejelentve dolgoztam, pedig megtehettem volna. azt meg beírtam, hogy diákhitellel - vagy anélkül. én nyitott vagyok rá, hiszek a célomban. max beszopom. dehát egyszer élünk, nem? egy elte ttk mióta büfészak?


kérdező: te meg túlságosan elfogult vagy a saját moslékod miatt. ilyen kivetített hozzáállással az emberek fele már öngyilkos lett volna, remélem tudod. igazából te saját magadat félted a legjobban, amit meg is értek, attól még nem kell úgycsinálni, mintha mindent vágnál. mérges vagy, mert nem leszel azonnal LEADER a... hol is ?


de mindegy is, látom egyáltalán nem ment át az, amit írtam, igazatok van, nektek valóban felesleges a felsőoktatásról mondani bármit is.

2012. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 anonim ***** válasza:
kérdező: te meg ha nem tudod, hogy melyik szak mire való, az már a te bajod. tény a tömegképzés, és tény hogy az általad említett szakokat nem az einsteinek végzik el. általában nincs semmi értelme. keresd meg az írásomban a kulcsszót.
2012. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 A kérdező kommentje:

Pontosabban a saját moslékom miatt érzem át, mi az, amikor több ezer, több tízezer ember tanul semmirekellő szakokon.

Még senkinek sem sikerült megindokolnia, hogy mire jó ez az egész, és miért ne kellene megváltoztatni.


Persze, ti is ahhoz a felfogáshoz tartoztok, hogy tanulgasson az a gyerek még 3-5 évet, addig is elvan, van mit csinálnia és nem kell dolgoznia. Aztán legyen papírja, hogy elmondhassa magáról, hogy van és hogy az irodai munkákra esetleg könnyebben bejusson.......



Álmokról pedig ne beszéljünk...

Az álom valóra váltásához nem tartozik hozzá, hogy 3 évig olyasmit tanulsz, amit nagy részben szeretsz. Ez csak az igazságra való ráébredésnek a kitolása.


Az álmokat, reményeket pont az andragógia, kommunikáció, szabad bölcsészet, turizmus-vendéglátás, környezettan, természetvédelmi mérnöki, műszaki menedzser, környezetmérnöki stb. túlképzéses, tömeggyártásos szakok megléte teszi tönkre.

2012. dec. 29. 12:18
 60/107 anonim ***** válasza:

"Persze, ti is ahhoz a felfogáshoz tartoztok, hogy tanulgasson az a gyerek még 3-5 évet, addig is elvan, van mit csinálnia és nem kell dolgoznia. Aztán legyen papírja, hogy elmondhassa magáról, hogy van és hogy az irodai munkákra esetleg könnyebben bejusson...... "


ne haragudj, te járt egyetemre, de még értelmezni sem tudsz? akkor nem biztos, hogy a túlképzés miatt nem találsz munkát.

2012. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!