Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
 71/107 anonim ***** válasza:

igen, én ezt értem, de középfokú végzettségekre vagyok kíváncsi. ki mit ajánl?


egyébként remélem azt tudjátok, hogy ha mindenki hirtelen jelentkezne erre a 10 szakra, akkor kb 3 éven belül meg is lenne itt is a túlképzés?:)


egyszerűen az általad említett 10 szaknak sincs olyan felszívóképessége, mint amennyien szeretnének továbbtanulni, tehát a következő opció, hogy nem tanul tovább. ezesetben mit csináljon?

2012. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:

"ápoló, asztalos, villanyszerelő, műkörmös, autószerelő".


na, erre fogok most neked reagálni.


középfokú ápolók fizetése nagyon maximum 76ezer ft. a baj ezzel, hogy itt nincs előrelépési lehetőség. nincs ranglétra. ápoló, ápoló.


asztalos: ma? tényleg? hallottál már az ikeáról? sorban zárnak be a vállalkozó asztalosműhelyek, mert nincsenek megrendelések. a pár, ami maradt, azt bőven el tudja látni a jelenlegi piac.


villanyszerelő: apám 30 éve villanyszerelő. nagyon jó munka. egy zizi van: ha itthon maradsz, valszeg egy alkesz feketén dolgozó kisemmizett szakember leszel, valami alvállalkozóval a fejed tetején. másik opció: kimész külföldre, mert bőven kell oda a villanyszerelő, és 3 kilóért dolgozol úgy, hogy havonta 1x látod a családod. szuper gyerekkorom volt.


műkörmös? szerinted nincs túltelítve a szépségipar? minden nőre jut egy műkörmös. tudom, fodrász vagyok.


autószerelő: nem nyilatkozom, erre biztos szükség van. de ki tudja. lány létemre azért nem állnék be autószerelőnek. valami más opció?

2012. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 A kérdező kommentje:
Na akkor én kérdezem, mik akkor az állítólagos hiányszakmák?
2012. dec. 29. 18:41
 74/107 anonim ***** válasza:

beszélhetünk felőlem varrónőről is, de minek, ha tonnaszámra ömlik az arcodba a ruha bármelyik butikban? újat vehetek varrónő helyett.


tudom, tudom. nem csak ennyi van. ottvan még a fogorvossegéd, vagy mi a nyavaja, fogtechnikus, kézműves, tehénpásztor, csillagromboló.


de most kapaszkodjatok meg, nagyon durvát fogok mondani: szinte senki nem talál azonnal állást. senki. meglepett?


nekem több munkahelyem is volt már, legalább 900 önéletrajzot elküldtem. ne haragudjatok gyerekek, de ha diplomával a kezetekbe beadjátok 2 helyre a cv-t, majd várjátok a galambot, valószínűleg nem fog történni semmi. diploma nem jelenti azt sem, hogy nem kell megmászni a ranglétrát. deigen, meg kell. mindenhol. kérdés már csak az, hogy mekkora létrát raksz magad elé.

2012. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:

''A kérdező kommentje:


Na akkor én kérdezem, mik akkor az állítólagos hiányszakmák?''



te normális vagy? eddig azt hangoztattátok, hogy nem kellenek diplomások, mert rengeteg a hiányszakma. arra kértelek, hogy a most feltett kérdésedet válaszold meg. erre te bekérdezed? akkor eddig mégis miért érveltél?

2012. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
felőlem aztán juthatunk oda, hogy nem jó sem a közép, sem a felsőfok, akkor mit tanácsolsz, Einstein? itt az a baj, hogy te magad sem tudod, hogy miről beszélsz.
2012. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 A kérdező kommentje:

Hiányszakmát kérdeztem, diplomát nem igénylő SZAKMÁT, OKJ-s kétkezi végzettséget....

Mert engem is érdekel pl., hogy legyen majd használható papírom is. :D

Nomeg kíváncsiság is.

2012. dec. 29. 18:47
 78/107 A kérdező kommentje:

De, nagyon is jól tudom, miről beszélek.


Úgy kezelik az emberek az egyetemet, mint az általános iskolát, ahova kell járni. Persze, 20-30% biztos elhivatott.



Nem értitek hogy nincs értelme a túlképzésnek?

Mi kell még hogy megértsétek?

2012. dec. 29. 18:49
 79/107 anonim ***** válasza:

pont ez az, hogy én sem tudok neked ilyet mondani. ezért támogatom azt, hogy ne legyen megnehezítve a felsőoktatás.


nekem 2 szakmám is van, mindkettővel kitörölhetem a seggem. ja nem, bocsi, az egyikkel beállhatok pénztárba. ne haragudj, senkitől sem várhatod el, hogy az egész életét egy pénztárgép mellett töltse el.

2012. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
szóval több oldalról is nézhetjük az érmét. az én szemszögemből jöhet az, hogy a szüleim húzzák le magukat a wc-n, mert nem ösztönöztek arra, hogy továbbtanuljak. mert elvégeztem a szakmákat, lelkesen, odaadóan, mindenemet beleölve, és mégsem jutottam vele sehova, csak a lelkesedésem tört le, de nagyon. tehát ugyanott vagyok, mintha nem lenne semmi. ugyanott vagyok, mint ahol te leszel most a vacak diplomáddal. csak neked diplomád van, nekem meg középfokú szakmám. akkor most mi legyen? basszon bele mindenki?
2012. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!