Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
36%

Gondolkodj már egy kicsit. Tegyük fel most vagy 12.-es. világ életedben közgazdaságot akartál tanulni egyetemen (annak ellenére, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, de ettől még ez az álmod). És bejelentik egyik napról a másikra, hogy jó, akkor mostantól csak fizetős szak indul. Nem tudom, te hogy vagy vele, de az én szüleim nem sz.rnak pénzt. És ilyen emberből nem pár darab van, hanem több száz, több ezer. A mostani politikusok is közgazdaságot, meg jogot tanultak anno az ÁLLAM PÉNZÉN. És ők veszik el több ezer diáktól ezt a lehetőséget.

Másrészről lesz.rom a bnőid pontszámait, én tavaly igenis tanultam, de nem értem el a 400 pontot egy baklövés miatt. Csak egyszer hibáztam és rögtön sok pontot veszítettem. (Így is bejutottam, de nem ez a lényeg).

Meg látszik, hogy nem vagy képbe.

"műszaki szakok közül is pár" - ??????????????????

"LASSAN A JOGI TERÜLET" - lassan? épphogy a műszaki területen még el lehet helyezkedni, a jogi területen meg majdhogynem egyáltalán nem.

2012. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CkIDX..


Ezt azért nézd meg.

Másrészről Magyarország legnagyobb egyetemei fognak tönkre menni ezzel. Olyan is ami a világ legjobb 500 egyetemében benne van.

2012. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
51%

"A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára."


- Nagyjából ezzel összefoglaltad, hogy semmi nem tudsz a valóságról. Valaki magyarázza már el, hogy miért hiszi valaki csupán azért tájékozottnak magát, mert hamis közhelyeket hajtogat magabiztosan?

Minden statisztika az ilyen kijelentéseket hazudtolja meg.

2012. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és a tájékozatlanságod mellett naív is vagy, ha úgy gondolod, a felvételi pont mindent elárul az illető képességeiről, illetve arról, mennyire jól megy majd az egyetem neki.
2012. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
37%
Én egyetértek a kérdezővel. Médiatudományt és jogot ne végezzen el senki, mert egyszerűen nem lehet elhelyezkedni. Csak saját magával szúr ki az ember, ha 3-4 évig megfeszül, tanul, fizet (ha nem is tandíjat, de az életnek ára van), és a végén nem kap állást sehol, semmilyet. Tessék inkább megváltoztatni az álmot, minthogy belemenjetek egy ilyen zsákutcába, ahonnan nincs kiút. (a 2. diplomát már nem fizeti az állam, és egy újabb 3-4 évnyi pénzköltés és nem keresés nem sok embernek fér bele)
2012. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 A kérdező kommentje:

Műszaki területen is van 3-4 szak, ha nem több, aminek a diplomáját szoborba öntheted vagy magadra kenheted.

Amúgy az szerintem se megoldás, hogy jó, akkor nincs állami hely... Főleg nem az, hogy évről évre.

De mikor 240 ponttal be lehet kerülni a jó nevű, de kamu büfé-ruhatár szakra, majd a lusta is elvégzi, mert a huszadik pótzh-ra tanul egy napot, és már átrugdossák.... Aztán egy szinten lesz azokkal, akik végigtanulják az egyetemet, TDK-znak, szakkollégiumi munkában vesznek részt stb-stb-stb.

Ez se megoldás.

Egy naiv, mit sem tudó 18-20 éves nem biztos, hogy elhiszi és felfogja, ha olvassa fórumon, hogy 42-ből 0 talált munkát adott szak elvégzése után egy egyetem adott évfolyamán.


Ja, pont annyira nem tudom mi a szitu, hogy benne vagyok...

2012. dec. 28. 19:06
 7/107 anonim ***** válasza:
Miben is vagy benne?
2012. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
18%

"De mikor 240 ponttal be lehet kerülni a jó nevű, de kamu büfé-ruhatár szakra, majd a lusta is elvégzi, mert a huszadik pótzh-ra tanul egy napot, és már átrugdossák.... Aztán egy szinten lesz azokkal, akik végigtanulják az egyetemet, TDK-znak, szakkollégiumi munkában vesznek részt stb-stb-stb."


- Kezdek kételkedni a kérdező józanságában... remélhetőleg csak átmeneti zavar.

2012. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 A kérdező kommentje:

De ha szerintetek nem gáz, hogy valaki elvégez egy jó nevű, papíron szép célú és jó munkát ígérő szakot, lelkesen, esetleg MSc-vel együtt, 5-5.5 évig tanulva... hogy aztán ne tudjon vele elhelyezkedni. Addigra imádja, az a hivatása.

Azért, hogy utána valami minimálbéres halálmonoton melót végezve elkezdjen egy másik szakot esetleg egyéb képzést levelezőin, közben már családot alapítana, mert 25 éves...

És mikor szakot választott, senki se védte meg.

2012. dec. 28. 19:10
 10/107 anonim ***** válasza:

"De ha szerintetek nem gáz, hogy valaki elvégez egy jó nevű, papíron szép célú és jó munkát ígérő szakot, lelkesen, esetleg MSc-vel együtt, 5-5.5 évig tanulva... hogy aztán ne tudjon vele elhelyezkedni. Addigra imádja, az a hivatása.

Azért, hogy utána valami minimálbéres halálmonoton melót végezve elkezdjen egy másik szakot esetleg egyéb képzést levelezőin, közben már családot alapítana, mert 25 éves...

És mikor szakot választott, senki se védte meg."


- Hány ilyen embert ismersz személyesen?

2012. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!