Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 anonim ***** válasza:
előző: igaz, 25 évesen sehova sem kell sietnie....KIVÉVE ha felvetted a diákhitel, plusz a diákhitel 2-t ha netalántán VALAMI OKNÁL FOGVA nem kerültél be államira (JA, HOGY NEM IS VOLT ÁLLAMI HELY?). valamiből ugyebár azt fizetni kell.
2012. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/107 anonim ***** válasza:
csak pár éven át kell koplalnod, meg kicentizni a pénzed, hogy "beinduljon a szekér" és tudj venni a hónap utolsó hetén is kenyeret.
2012. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/107 A kérdező kommentje:

Én államin vagyok, és befejezem ezt a sz*rt amin vagyok, nem tudom, mi lesz... Kijövök úgy, hogy nem értek semmihez, de volt 3,5 jó évem, amikor egy csomó emberkével tudtam találkozni, egy csomó helyre eljárni meg még hobbizni is...


Velünk van a baj? No miért???



Egyszerűen nem lehet megérteni, hogy nem kell ennyi szak, nem kell ennyi helyen és nem kell ennyi diplomás?

2012. dec. 28. 20:06
 34/107 anonim ***** válasza:
miért akarod befejezni? akkor iratkozz ki, ne pocsékold a "kedves" adófizető pénzét. felvételizz újra. ja, vagy félsz hogy nem kerülnél be abba a 10.000 főbe? hát attól én is félnék.
2012. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/107 anonim ***** válasza:

Jaj mindjárt elsírom magam, h szegény diáknak 300 ezerből kell egy szaros 2 milliós diákhitelt fizetni....

Igazad van ez teljességgel lehetetlen.

Miért nem mondod meg az őszintét, h neked is az a bajod, h most már nem lehet a semmire bekerülni,nem ingyenes az iskola, tanulni is kell, nem utalnak a semmire havi 150 ezer ösztöndíjat meg nem tudsz rögtön a végzés után havi másfél millióért elhelyezkedni vezető beosztásban?

Ez itt a baj

2012. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 A kérdező kommentje:
300.000-ből lehet fizetni a diákhitelt, de ki keres annyit??????
2012. dec. 28. 20:19
 37/107 A kérdező kommentje:

Én kiiratkozhatok a szakomról, de maradnak a többiek, ők ugyanúgy kárt okoznak az adófizetőknek.

Nemhogy ki lennének nyírva ezek a szakok, és mi szakmunkásképzőn vagy normális szakon lennénk...

2012. dec. 28. 20:20
 38/107 A kérdező kommentje:

"De biztos többszáz új természetvédelmi mérnök, agrármérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök, műszaki menedzser, környezettudós, terméktervező mérnök, környezetmérnök, informatikus könyvtáros, magyar szakos tanár, kommunikáció szakos, turizmus-vendéglátás szakos, szociológus, gazdaságinformatikus stb-stb kell évente.... Ebben a gazdasági helyzetben biztos ez kell az országnak."


Erre tudna valaki válaszolni? Célzottan erre?

Főleg aki erélyesen leszólt...

2012. dec. 28. 20:23
 39/107 anonim ***** válasza:
37%

Akinek van esze és olyan szakra megy, ahol kifizetnek majd ennyit.

Most mit játszátok a hülyét?

Egyértelmű, h tanárnak nem érdemes menni, mert havi 90 nettó.

Ennek ellenére mégis megy a sok hülye, végig vigyorogja az x évet, aztán mintha nem tudta volna, a végén felháborodik, h mi az h csak ennyi a fizetése.

A másik tábor meg munkát se talál, persze ők is fel vannak háborodva, h mi az, h nincs munka.

Mintha nem lehetett volna előre tudni, h nem lesz.

Aztán ilyen nulla logikai gondolkodásmóddal diplomája van a sok bírkának.

Vicc.

2012. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/107 anonim ***** válasza:

hát persze, akkor mindenki mennyen gépészmérnöknek, meg asztalosnak mert ugyebár az kell az országnak. jövőre kőművesek kellenek, így kénytelen lesz mindenki kőművesnek tanulni. mert miért ne? mi csak gépek vagyunk, akiket lehet ide oda ráncigálni. nincsenek álmaink, ha meg valaki tanári hivatásról álmodozik, az le van sz.rva. adósodjon el. de azzal ne törődjünk, hogy több ezer nyudíjas tanár tanít még az iskolákban, ezzel elveszi a helyet a fiataltól.


ui.: "gazdaságinformatikus". megsúgom rájuk szükség is van, mert közel annyit keres mint egy programozó. ebből is látszik a tudatlanságod.

2012. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!