Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:

"Igaza van a kérdezőnek, valóban nevetséges, h a diákok elvárják, h az adófizetők másfél millió forintot csak úgy megszavazzanak neki, mert neki az az álma...hol van ilyen?

Ha ennyire ez az álmod fizesd ki magadnak.

Ennyiből jó a diákhitel, h az ilyen álomvilágban élőket kiszűri a rendszer, csak az fog hitelt felvenni, aki tudja, h később el tud majd helyezkedni, másképp azt fogja mondani, h én nem dobok ki a semmire 2 millió forintot.

Ugye most mi van?

Le van szarva, majd kifizetik az adófizetők...."


Te is csak a közhelyekkel tudsz dobálózni. Ez eddig szép is jó, de ezért találták ki a hallgatói szerződést. Részben egyet értek, hogy aki elvégzi a szakot az egy ideig dolgozzon Magyarországon, hogy visszatérüljön valamilyen szinte a belefektetett pénz. De mégis hogy a rákba akarják h mi itt dolgozzunk???? Ember, 90 ezer forintot keresnek az orvosok aki több mint 10 évet lehúznak a felsőoktatásban! És képzeld elég, marha sok országba az állam fizeti a tanulmányokat, csak ott van egy kis különbség: az emberek ott akarnak maradni, mert normális fizetést biztosítanak nekik. Mi se jó kedvünkbe mászunk ki Ausztriába, Németországba, Hollandiába mert az jó móka. Mert olyan jó távol lenni a családunktól és a barátainktól.

"Ha ennyire ez az álmod fizesd ki magadnak." Hát persze, mert ez így megy! Szüleim pénzt sz.rnak, tudtad????

Diákhitel, persze. Mert eladósodva kezdeni a "Nagybetűs életet" az olyan jó dolog. Közbe akik a parlamentbe dirigálnak ugyan úgy az állam pénzén tanultak, és lóf.szt se kellett visszafizetniük. Sőt! Ők keresnek most havonta több milliót! (Igen, oda megy a befizetett adód legnagyobb része, gondoltad volna?).

2012. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim ***** válasza:

aki nagyon könnyen el akar helyezkedni

menjen villamosmérnök, gépészmérnök szakra


jól tudsz fogalmazni? nem baj, nyomás mérnöknek

az kell mostanság!

2012. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező akkor a probléma inkább a közoktatás és a szakmunkásképzésben keresendő. Elég érdekes sztereotípiák alakultak ki a szakmunkásokról, plusz a közoktatás sem a legszínvonalasabb sehol. Ezt kellene erősíteni, hogy egy gimnáziumban tényleg kiderüljön a delikvens egyed valódi képessége, és tényleg a legjobbak jussanak be a felsőoktatásba. De ez egy több éves folyamat amit jelenleg elérni lehetetlen.
2012. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 anonim ***** válasza:
Na ez az h mindenki a mérnökökkel jön, h ők a zsenik, legjobbak, meg mennyit tanulnak, meg neki tuti lesz munkájuk, ehhez képest a Boschba egy jó barátom harmadjára adja be a pályázatot, és egyszerűen nem kell, pedig jó képességű fiú.
2012. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/107 A kérdező kommentje:

Ja igen, valóban tök helyes, hogy 240 ponttal be lehet jutni.

(Nekem 380-nál több pontom volt, de nem írok pontosat, sőt.. ez nagyon nem pontos így. Nyelvvizsgát tettem ill. nagyon sokat tanultam a számomra fontos érettségikre, gyakoroltam és gyakoroltam, nem volt számomra ismeretlen előző évi feladatsor. Tehát nem a semmibe beszélek, megcsináltam......)

240 ponttal bejutnak emberek, hogy aztán a jobb helyekről kiessenek. A rosszabb helyeket pedig átrugdossák őket úgy, hogy alig teljesítenek. Személyes tapasztalat, hogy a 3. vagy 4. pótzh-ra egy napot tanulókat átengedik, esetleg 3-assal vagy 4-essel. Ugyanott vannak, mint aki mindkét évközi zh-ra tanult és azokat írta meg jól, egyből 4-esre.

Hallottam olyat, aki a szakmája alapdolgaival nem volt tisztában.



De biztos többszáz új természetvédelmi mérnök, agrármérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök, műszaki menedzser, környezettudós, terméktervező mérnök, környezetmérnök, informatikus könyvtáros, magyar szakos tanár, kommunikáció szakos, turizmus-vendéglátás szakos, szociológus stb-stb kell évente.... Ebben a gazdasági helyzetben biztos ez kell az országnak.

2012. dec. 28. 19:42
 26/107 anonim ***** válasza:
100%

"mber, 90 ezer forintot keresnek az orvosok aki több mint 10 évet lehúznak a felsőoktatásba"


Te beszélsz közhelyről?

Pont az orvosok azok, akiket nem látok Ladával szaladgálni, szal ez nem jó példa volt, a hálapénz eléggé odavág.

Én a helyedben a tanárokat hoztam volna fel.

Másrészt meg pont erről beszélek, válassz olyan szakot, ami elismert és jól fizet.

Infós ismerősök havi 300 nettó alatt nem igazán keresnek, na jó, még kezdők voltak megállt a fizetésük 160-ba, de egy év után már korrektebb fizetést kaptak.

Szal nem értem mi a probléma?

2012. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
32%

"Diákhitel, persze. Mert eladósodva kezdeni a "Nagybetűs életet" az olyan jó dolog. "


Simán vállalható, havi 300-400 ezerből ki lehet egy év alatt csengetni egy átlagos képzés költségét.

2012. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 A kérdező kommentje:

160-nál kezdő fizetés egy évig.... hehe de jó nekik.

Most hallottam eléggé biztos forrásból, hogy kezdő dietetikus bér 85.000 Ft. :D

2012. dec. 28. 19:51
 29/107 anonim ***** válasza:

havi 300-400-at a fogorvos meg a mérnök kap


de ahhoz legalább 3-4-5-6 évet le kell dolgozni

hogy beinduljon a szekér!!!!

2012. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:

És akkor mi van ha kell pár év?25 évesen miről késel le?

Hosszú távon jól jársz, de tudod mit?

Menjél médiára, aztán a munkaügyibe, majd a parlamenthez és háborogjál, h mekkora szar minden.

Azon meg véletlenül se gondolkodj el, h lehet veletek van a baj.

2012. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!