Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 A kérdező kommentje:
És a többi szak?
2012. dec. 28. 20:35
 42/107 anonim ***** válasza:

szerintem válaszoltam a kérdésedre. a tanári pálya csak egy példa volt.

a lényeg: nem azt mondom, h minden szakra JELENT PILLANATBAN szükség van, de nem vagyok gépek. mindenki egy egyéniség. ezzel az emberi jogokat sértik. nem vagyunk így egyenlők. a tanár (vagy akármelyik más szak, ami éppen...) adósodjon el, csak azért mert ez az álma? ez nem egy irányítható dolog. nem mehet el mérnöknek, h jól keressen meg h "majd megszereti". ez nem ilyen. már dirigál, h kiből mi legyen. és ez nem jó.

2012. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 anonim ***** válasza:
*más dirigál
2012. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 A kérdező kommentje:

Talán ha Te vagy valamelyik közeli és Neked kedves ismerősöd elővigyázatlanságból piacképtelen szakra keveredett volna megértenéd, mi a gondom.

Így nem....



Mindenesetre ez egy tömegtermelés. Emberek lelkét teszik tönkre. Embereknek adnak hamis reményt, hamis illúziókba kergetik őket.


Azt hiszitek, elveszik valaki álmait, ha nem engedik hogy teszem azt környezettan szakra menjen.

És ha engedik? Akkor szerintetek hova lesznek az álmai, miután elvégzi és az a kevés munkaadó, aki egyáltalán behívja interjúra, hangosan körberöhögi??

2012. dec. 28. 20:44
 45/107 anonim ***** válasza:
70%

Jah hát akkor ezek szerint az államnak kötelessége állnia ész és korlátok nélkül az embereknek az álmait?

Hol van ez leírva?

Egyébként meg itt az eredménye ennek a rendszernek, több ezer bukott diák, még több diplomás munkanélküli, mert képezzünk ész nélkül, az adófizetők meg majd fizetnek, mert miért ne?

Hisz ez az álma az embereknek.

2012. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/107 anonim ***** válasza:

"Én államin vagyok, és befejezem ezt a sz*rt amin vagyok, nem tudom, mi lesz... Kijövök úgy, hogy nem értek semmihez, de volt 3,5 jó évem, amikor egy csomó emberkével tudtam találkozni, egy csomó helyre eljárni meg még hobbizni is... "


Nem ez a lényege a dolognak. ahogy írtad, te is egy "haszontalan szakon" vagy. de nem iratkozol ki, mert "azzal úgyse lenne megoldva a probléma". és mindenki ezt mondja aki ilyen szakra jelentkezik. ha neked megadták az esélyt h bejuthass az adott szakra, akk másnak miért nem adják meg? ha te tanulhatsz az állam pénzén úgy hogy talán még a hallgatói szerződést sem kellett aláírnod akk más miért ne tanulhatna? csak azért merte te x évvel korább születtél?

és ez még mindig nem megoldás. amikor te jelentkeztél azért jelentkeztél mert előre tudtad h "húúúúú ezzel majdnem biztos h nem találok állást, így majd élhetnek a semmiből. ezaz milyen jó lesz".

2012. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
mind a ketten úgy beszéltek, mintha az egyetemisták hibája lenne hogy sok a munkanélküli. sztem nagyobb probléma, h a politikus aki copy paste-zta a szakdogáját több milliót keres, aki meg több mint 10 évig tanult az egyetemen 100ezer alatt keres. csak most az egyetemisták fikázása a felkapott téma.
2012. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:

Pffff komolyan ez az ember akar diplomát szerezni????

Épp az ilyenek miatt változtatták meg a rendszert, mert rájöttek, h ez így szar!

Komolyan mondom 77% te rgy vicc vagy....

2012. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 A kérdező kommentje:

Alá kellett írnom a hallgatói szerződést.

És mikor jelentkeztem, akkor a fiatalos naivságban éltem, és nem hittem annak se, ha azt mondták, hogy akár 42 fős évfolyam is munkanélküli...

2012. dec. 28. 21:03
 50/107 anonim ***** válasza:

"fiatalos naivságban éltem"


4 hónap alatt ezek szerint rendkívül bölcs teremtés lettél! (mert ugyebár 4 hónapja írtad alá a szerződést, előtte még nyugodtan mondhattad volna, h köszi nem)

2012. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!