Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Mi a bajotok, végzős gimnazisták?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, három végzős jó barátnőm van, mindhárom szorgalmas, jó képességű, érdeklődő. Megérdemlik, hogy egyetemen tanulhassanak, és MINIMUM 400 pontjuk lesz.

A 10.000 helyet talán én is kevésnek tartottam volna.

De hadd jöjjön a de meg a viszont.

A gazdasági terület több mint fele, a teljes agrár, a teljes bölcsészettudomány, a ttk nagy része, a műszaki szakok közül is pár és lassan a jogi terület is --->> lehetetlen elhelyezkedni szakmában, csaknem biztos diplomás munkanélküliség, vagy mehetsz 8 általánossal végezhető irodai munkára.

Gagyi, bárki által elvégezhető egyetemek is léteznek; a nevesebbeket meg elvégzik csúszással.

Kb. bárki bejut egyetemre....

Szerintetek ez ellen nem kellene tenni valamit?


2012. dec. 28. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de lehet, hogy 100 fölött van.

74-en vagyunk a szakomon nappalin, plusz még az ismerőseim, barátnőim egyéb büfészakjai...

2012. dec. 28. 19:16
 12/107 anonim ***** válasza:
70%

Igaza van a kérdezőnek, valóban nevetséges, h a diákok elvárják, h az adófizetők másfél millió forintot csak úgy megszavazzanak neki, mert neki az az álma...hol van ilyen?

Ha ennyire ez az álmod fizesd ki magadnak.

Ennyiből jó a diákhitel, h az ilyen álomvilágban élőket kiszűri a rendszer, csak az fog hitelt felvenni, aki tudja, h később el tud majd helyezkedni, másképp azt fogja mondani, h én nem dobok ki a semmire 2 millió forintot.

Ugye most mi van?

Le van szarva, majd kifizetik az adófizetők....

2012. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 anonim ***** válasza:
Most akkor van már diplomátok, vagy még egyetemre jártok?
2012. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 anonim ***** válasza:
73%
Aha. Joghallgató vagyok. Idén III. éves. Az átlagom se valami kiemelkedő, mindössze 4.5-4.6-ot produkálok minden félévben. Viszont 2 állásajánlatot kaptam joghallgatóként ügyvédi irodába, polgári ügyekben kellett volna segítenem, persze nem gyakornoki munka, hanem fix munkaidő, fix bér. Mindkét illető tisztában volt azzal, aki az ajánlatot tette, hogy előadásokat kell látogatnom, egyetemre bejárni stb, úgyhogy úgy igazították volna az időt, hogy nekem is és nekik is jó legyen, és a lehető legtöbb mindenre megtudjanak tanítani. És ez mindez joghallgatóként. És nem vagyok protekciós! Akkor mi lesz ha végzett jogász leszek? Mindezekkel nem csak én vagyok én, hálistennek több hallgatótársam kap munkaajánlatokat, akik III-IV. évesek. Ennyit arról hogy a jogászok nem tudnak elhelyezkedni! Akik ezt mondják, előbb végezzék el a jogi egyetemet, és tapasztalják saját bőrükön a helyzetet és úgy ítéljenek.
2012. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/107 anonim ***** válasza:
Ja, és persze azt se felejtsük el, hogy a jogász nem csak ügyvéd lehet, hanem bíró, jogtanácsos, ügyész, közjegyző, jegyző, jogvédő és ezeken kívül számtalan cégnek, szervezetnek van szüksége jogászra, és vannak 1-2 éves szakjogász képzések az egyetem után amivel lehet szakosodni konkrét jogi területre is amivel nagyobb az esély az elhelyezkedésre.
2012. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 A kérdező kommentje:

Egyszerűen eléggé fel tud húzni, hogy nagyon sokak szerint minden jó így, ahogy van...

Tömegével képeznek munkanélkülieket. Tömegével vannak jelen gimnáziumnál könnyebben elvégezhető egyetemek. Rengeteg az egyetem, főiskola. Kb. mindenki egyetemre megy, bejutni sok helyre nevetségesen könnyű. Kétkezi szakmunkás alig van.

Nálunk a harmadévesek nem találnak gyakorlati helyet a nyomorult hathetes szakmai gyakorlatra.

Ennyi...

2012. dec. 28. 19:23
 17/107 anonim ***** válasza:
100%

egy jogász szakot persze ne hasonlítsunk egy kommunikációhoz, esztétikához, andragógiához, művelődésszervezőhöz, művészettörténethez stb.

utóbbiakkal tényleg nem lehet sajnos

mit kezdeni, hiába tetszetősek, érdekesek stb.

2012. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 anonim ***** válasza:
36%

Tudod, Kérdező, engem meg az tud felhúzni, hogy vagdalkozol közhelyekkel, általánosítasz, de válaszolni nem tudsz egy kérdésre sem normálisan, válaszokra nem reagálsz.

A vitakultúra is a kultúra része. El kellene gondolkodnod azon, hogy esetleg nem az oktatási rendszer tehet arról, ha majd nem találsz munkát.

2012. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 anonim ***** válasza:
73%
17-esnek. Az általad felsorolt szakokkal sincs baj, csak a tömeges képzéssel. Pl. ismerek egy bölcsész lányt aki egy zseni, de tényleg iszonyú művelt, magyar szakon tanul, és ő tényleg "oda való" mert rendkívül intelligens, és kb olyan embereket tudnék elképzelni az általa járt szakon mint ő. De van olyan bölcsész ismerősöm is aki mindössze azért ment bölcsész szakra h legyen egy diplomája... Na itt a baj, őket kéne szűrni, de sajnos lehetetlen..
2012. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 anonim ***** válasza:

"egy jogász szakot persze ne hasonlítsunk egy kommunikációhoz, esztétikához, andragógiához, művelődésszervezőhöz, művészettörténethez stb.

utóbbiakkal tényleg nem lehet sajnos"


- Egyrészt személyes tapasztalatból tudom, hogy el lehet helyezkedni. Másrészt nem a válaszoló hozta fel elsőként a jogász szakot, mint haszontalan dolgot.

2012. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!