Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam felmentetn...

Hogyan tudnám magam felmentetni magam matematikából felnőttként, ha estin fogok érettségizni?

Figyelt kérdés

Idén leszek 11.-es, de attól tartok, talán jobb lenn3, ha ezt a matematika dolgot elengedem. Érdekes, szép tantárgy, de túl nehéz.


Hová kell fordulni, papírt szerezni, hogy mentsenek fel, mert hülye vagyok hozzá?


aug. 6. 22:28
 71/93 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező; ahhoz, hogy az érettségin meglegyen a 2-es matekból, ahhoz elég annyi tudás, amit józan paraszti észnek hívunk, amit egy kis gyakorlással lehet megszerezni. Ezt csak azért mondom, mert ha esetleg nem sikerülne elintézni a felmentést, akkor sem esélytelen érettségizned belőle.


Nem vitatom, hogy jól magyaráz, de ha nem tudod, milyen sorrendben tanuld az anyagrészeket, akkor valóban nem is fogod érteni. Ezért is szükséges magántanár.


Az pedig dicséretes, hogy a barátnőd versenyekre járt, de ez nem jelenti automatikusan azt, hogy tud is magyarázni, tehát ez nem érv a diszkalkuliád mellett.

aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 A kérdező kommentje:

#72


Milyen sorrendben kellene tanulni az anyagrészeket hogy megértsem (valamennyire) az azonosságokat?


Nemrég megkérdeztem az osztályfőnököt a mostani, NAT 2020-as matek tananyagról, azt mondta, hogy konbinatorika, statisztika vár rám, és egy rakás dolog, ami korábban volt, kimarad.

Szóval lesz időm pótolni.

aug. 7. 10:41
 73/93 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól akarsz élni, le kellene tenni valamit az asztalra...


Sajnos túl sok emberrel találkoztam már ahhoz, hogy a fellegekben járjak. Azért közvetett jelekből is elég jól átlátok gyakran az embereken és a rokkai-om azt mondja, hogy te csak potyázni akarsz...


Szartál te mindenre évekig, és most próbálsz ügyeskedni, hogy úszd meg minél könnyebben. Érveid antagonisztikusak, ebből következtetve egyszerű, betanított és fizikai munkára jó vagy; betonhordás, építkezések, effélék. Itt van benne a zsé, ha bratyija vagy a "szervező"-vel... Elintézi neked a 3 napos 100ezres munkát. Te erre akarsz alapozni, morál tekintetében meg igen nagy lemaradásban vagy.

Ha 18 elmúltál, az erkölcsi dolgokkal tisztában kellene már lenned, de nyilván teszel magasról erre...



Mint egyszer már írtam: remélem, nem kapod meg a felmentést. Az biztos, nálam megbuknál ezen és dobnálak be az iskolapadba, hogy csak nyekkensz.

aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 A kérdező kommentje:

Sosem leszek fizikai munkás. 😅

Eszem ágában sincs azokkal az emberekkel egy levegőt szívni.

Akkor inkább celeb lesz belőlem: elmegyek a ValóVilágba, vagy valami ilyesmi.

aug. 7. 10:53
 75/93 anonim ***** válasza:
80%

Agyi szegények útja...

Értelmes munkát elvégezni úgysincs esélyed ezzel a sunyisággal.

aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 A kérdező kommentje:

#76


Pumped Gabónak érettségije sincs, mégis sokkal jobban él, mint sok diplomás ember.

Egy 30 körüli fiatalember, aki abból él, hogy kondizni jár, reklámokban, műsorokban szerepel, posztol a közösségi médiában stb.


Igen, ha nem jön össze az érettségi, szívesen járnám Gabó útját.

Nyugodtan botránkozz meg, már nem érdekel.

aug. 7. 11:01
 77/93 anonim ***** válasza:
62%

Nem érdekel, miből él...


Mint mondtam, átlátok az embereken sokszor: a szellemi hátrányban szenvedők keresik a "könnyűpénzt", és mennek celebnek, vagy választják a haveri alapon működő segédmunkás dolgot.


Attól, mert valaki jóllétben él, mér morálisan és intellektuálisan lehet bőven lemaradásban.


Az értékrended nyilván nem a morál felé húz - ezt már pontosan lehet tudni rólad.

aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
68%

#77 ilyen hozzáállással, szorgalommal és ésszel örülhetsz ha közmunkára felvesznek majd valahova.

Nem vagy alkalmas egyetem elvégzésre, mert ott tanulni kell, energiát beletenni, küzdeni. Nem tudod megúszni a vizsgákat felmentesékkel és csalásokkal, ahogy a közép matek érettségit próbálod, ami semmi az egyetemei vizsgákhoz képest.

Elég nagy szégyen hogy felnőtt férfi emberként ilyen szinten vagy erkölcsileg és agyilag.

aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
75%

79!

Egyetem?

Ez a lúzer már a középsuliban elhasalt a hozzáállása miatt...

Egyetem neki szóba se kerülhet...


Hazudozik össze-vissza, áltatja itt a világot (és talán önmagát), hogy milyen jó ember, és neki jaj-de-mekkora-gondjai vannak, de az igazság egyszerű: egy lusta, erkölcsöt nem ismerő """illető"""

aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
50%
#80 igen igazad van, csak mivel szóba hozta reagáltam rá
aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!