Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy év alatt fel lehet nulláró...

Egy év alatt fel lehet nulláról készülni emelt matematika érettségire?

Figyelt kérdés

Közel 30 évesen egy év elég lehet? Középiskola vége óta nem számoltam szinte semmit, és a munkáimhoz (gyári szalagmunka, késöbb csoportvezetöi és karbantartó munka) sem kellett sok matek. Napi egy-másfél órát tudnék rá szánni, hétvégente pedig - ha más nem jön közbe - max. 4-5 órát mindkét nap. Magántanárt is fogadnék, így elég ennyi idö?


Nem csak a típusfeladatokat szeretném begyakorolni, hanem meg is kívánom érteni a matekot.



máj. 29. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Mennyire van érzéked a matekhoz, középsuliban mennyire értetted a matekot? Ha olyan 4-es, 5-ös szintjén voltál, akkor simán, kb 2 hónap alatt felfrissíted a tudásodat, aztán hajrá. Meg mennyire kell jól sikerülnie? Amit tudok ajánlani, az a mateking.hu - nagyon jól magyaráz, humoros, de azt vegyük figyelembe, hogy nem teljesen aktív tanulás, gyakorolni azért még kell mellette. A Studium Generale oldalán szét vannak szedve témakörönként az érettségik feladatai, onnan is tudsz nézegetni feladatokat.


De szerintem sikerülhet, persze. Sok sikert!

máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szinte végig 4 körül volt a matek átlagom, viszont a 12. osztály második felét és az érettségit nem vettem komolyan. Egytemre készülök, és a biztos bejutáshoz jó lenne az emelt érettségi 50 "intézményi" pontja. E mellé nyelvvizsgára is készülök egy ideje, az még egy adag plusz pont lenne.


Egyébként pedig köszönöm a jó tanácsokat.

máj. 30. 05:12
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Évtizedek óta foglalkozom emelt matek felkészítéssel.

Volt több 30-as, nem matekos tanítványom egyénileg is, csoportban is. Vegyesek a tapasztalataim.

Az a helyzet, hogy az említett előzményeid miatt nyögvenyelős a dolog, de nem lehetetlen. 30 körül már másképp "forognak a kerekek", főleg, ha kimaradt jó pár év.

A 30-as tanítványaim közül csak azoknak sikerült érdemi szintre eljutni, akik valóban elhivatottan napi szinten gyakoroltak, kínlódtak a feladatokkal. És mindezt már ilyenkor (nem szeptemberen) elkezdték.

De ehhez is mindenképpen szükséges egy jól felépített tanmenet, feladatsor és egy pontosan, gyorsan, jól kommunikáló tanár, aki felismeri az aktuális hiányosságot. Magadtól sokkal több időbe telik, amíg megtalálod a megfelelő ötletet, ismeretet.

Szerintem nem elegendő csak az internetre hagyatkozni.

De ha elszánt vagy, akkor hajrá!

Sok sikert!

máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A nulláról nem. Egyébként nézd meg a követelményeket, ég és föld a középhez képest. Lehet közepén írsz 90-et, emelten meg 45 se lesz meg. Plusz emelten szóbeli rész is van, tételekkel. Ha egy kicsit is megy az angol, inkább abból emeltezz, abból emelten is nagyon könnyű 80-90%-ot összeszedni, amire megkapod az intézményi pontot is.
máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

1-es, nem fog tudni emeltre két hónap alatt felkészülni, meg kell tanulni integrálni/deriválni és határértéket számítani teljesen nulláról, valószínűségszámításból/térgeometriából/trigonometriából meg majden minden másból is vannak olyan feladattípusok amiket nem is vett, ha csak nem volt emelt matekos.


Nekem 5 hónap készülés volt és az is csak úgy hogy magántanár+egyéni gyakorlás és a közép matek egy évvel előtte 100% lett (szóval még minden témakörre emlékeztem)


A mateking tényleg jó, de emeltre nem elég


Szóval OP hajrá, minden egyes témakört nézz át, és amit nem értesz, ahhoz magántanár

máj. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Azért írtam, hogy a tudás felfrissítésére van a 2 hónap, utána 10 hónap az emelt anyagra. Mindennap 1,5 óra készüléssel azért szerintem nem lehetetlen.
jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Emelt matekon felesleges a középszintű követelményeket frissíteni. Ez nem olyan, mint egy töri, hogy emelten ugyanaz van, mint egy középen, csak pluszba kell még dolgokat tudni. Matekon ami nincs középen, az van emelten. Pl a várható érték az eddig emelten volt, lekerült középre, emeltben már nincs. Kamatos kamat ugyanez.


Ha ennyire sikeres matektanár vagy, legalább ne vezesd már félre szerencsétlent, hogy 1 év alatt tudna a szarból várat építeni mert nem tud. 30 évesen nem olyan friss már az agya, mint egy 18 évesnek, lehet több idő kell neki egy bizonyos dolog megértéséhez. Egy középre fel lehet készülni 1 év alatt, hogy meglegyen 80% igen, de emeltre a teljesen nulláról nem. Nálunk is volt osztályból, ami végig dicséretes ötös volt matekból, közepe 90 lett, de emelten olyan tételt húzott, hogy az miatt ugrott el neki, az írásbelije neki sem volt szar pedig. Nem rosszindulatúak vagyunk, hanem reálisak. Nézzen meg egy közép matekot meg egy emeltet és látni fogja az óriási különbséget hogy igen, itt nem elég a közép anyagát 90%-ra tudni.

jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Főként hogy írja is, hogy közel 30 éves, tehát ha középiskola után nem tanult tovább, akkor 12 éve nem foglalkozott matematikával. Ha ennyi ideig nem foglalkoznál vele, neked se lenne elég 4 évnyi matek átnézése 2 hónap alatt. Itt valószínűleg nemcsak felfrissíteni kell az agyat, hanem nagyon sok mindent újra is kell tanulni. Az csak 1 év. Az emelt meg még intenzívebb, közel nem elég napi 1,5 óra. Én 4-5 órákat foglalkoztam vele, végül középszintűre mentem, mert emelthez kevésnek éreztem magam ígyis, de a pontjaim ígyis meg lettek csak máshogy.
jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

#7

Igazad van, emelten nem kell tudni megkülönböztetni egy abszolútérték-függvényt egy polinomfüggvénytől, elég deriválni meg integrálni, nem kell tudni a halmazműveleteket, elég tudni a De Morgan azonosságokat, nem kell tudni, mik azok a szögfüggvények, elég a trigonometrikus egyenleteket megoldani, és a sima egyenleteket se kell átnézni, mert emelten azok... hát azért ez nem így működik, de hajrá, tanácsold neki, vezesd félre, hogy egyből 2 évig tanulja alapok nélkül az emelt tananyagot. Lehet, hogy francot se fog érteni, de hajrá, a te tanácsod sokkal jobb, hogy építkezés nélkül tanuljon.

jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne építkezés nélkül tanuljon, hanem engedje el. Ne bátorítsd arra, hogy 1 év alatt meglesz az, ami másnak sokszor 2 alatt sem, friss, fiatal felnőtt ággyal. Okoskodhatsz, de állítólagos matektanárként akkor sem kellene hamis reményt kelteni másokban. Lehet egy matek speces kitűnő tanulót egy 90%es középből felhozod 60-70%-es emeltre, de az se egy év alatt történik gondolom. Tisztább azt megmondani, hogyha nem kötelező a matek, akkor válasszon mást.
jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!