Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy év alatt fel lehet nulláró...

Egy év alatt fel lehet nulláról készülni emelt matematika érettségire?

Figyelt kérdés

Közel 30 évesen egy év elég lehet? Középiskola vége óta nem számoltam szinte semmit, és a munkáimhoz (gyári szalagmunka, késöbb csoportvezetöi és karbantartó munka) sem kellett sok matek. Napi egy-másfél órát tudnék rá szánni, hétvégente pedig - ha más nem jön közbe - max. 4-5 órát mindkét nap. Magántanárt is fogadnék, így elég ennyi idö?


Nem csak a típusfeladatokat szeretném begyakorolni, hanem meg is kívánom érteni a matekot.



máj. 29. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az meg egyenesen agyforrasztó hülyeség, hogy 1,5 óra naponta elég 1 éven keresztül feljönni a nulláról deriválás integrálás szintjére. 2 hónap alatt valószínű nemcsak "átnézni" kell az alapokat, hanem teljesen előről megtanulni, ha 12 évig nem foglalkozott vele egyáltalán, mert nem olyan volt a munkája. Nálunk is középiskolában a kis 4-5-ös matekosoknak lett 50-60%-os KÖZÉP. Az se mindegy milyen iskolában volt 4-5-ös matekból. Örülök neki, hogy sikeresen kivrted a fszodat azzal, hogy leírtad milyen okos matematikai kifejezéseket ismersz, de ezeket 1 év alatt napi 1,5 óra önerőből akkor sem tudja megtanulni.
jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

"Nálunk is középiskolában a kis 4-5-ös matekosoknak lett 50-60%-os KÖZÉP"


Micsoda?

Nálunk akik 4-5-ös matekosok voltak, kb nem lett senkinek 70% alatt a közép. Mindez egy humán tagozatos osztályban, bár viszonylag erős gimnáziumban. Én is végig, négy évig szintén 4-5 között ingadoztam és meglett az ötös, azaz 80% feletti matek érettségi, pedig sem én, és egyik volt osztálytársam sem volt matekból zseni.


Nem vagyok matektanár, de nem hiszem, hogy egy év alatt, ha valóban tartja a leírtakat, napi 1.5 óra tanulással, kellő akarattal és egy jó magántanárral lehetetlen lenne felkészülni egy 3-4-es szintre. Ez gyors utánaolvasás alapján ennyi elég az OP által említett extra pontokhoz.

jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Emelten 3-4-est akkor se fog elérni nulla tudással napi 1,5 óra tanulással.
jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Jézusom ember ti hol éltek? 1 év alatt egy átlagember matekszigorlatra felkészül 5x nem matek emeltre.
jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Átlagember igen. De nem az, aki 12 évet kihagyott teljesen a legalapabb dolgokat is. Nulláról nem fog menni. Aki meg matek szakra megy az fizika vagy matek emelttel megy rögtön középiskola után. De ha ő is megmondja, hogy 4-es volt csak közép szinten, akkor nem emelten lesz 60 fölött
jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!