Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam felmentetn...

Hogyan tudnám magam felmentetni magam matematikából felnőttként, ha estin fogok érettségizni?

Figyelt kérdés

Idén leszek 11.-es, de attól tartok, talán jobb lenn3, ha ezt a matematika dolgot elengedem. Érdekes, szép tantárgy, de túl nehéz.


Hová kell fordulni, papírt szerezni, hogy mentsenek fel, mert hülye vagyok hozzá?


aug. 6. 22:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 A kérdező kommentje:

Nem az egészet sajátítottam el, tehát a geometriából nem tudok sokat. A pitagorasz tételt a mai napig nem értem, és a százalékszámításnál is keverhetem a dolgokat.

De, tudok törtekkel számolni, egyszerűsíteni, bővíteni őket. Közös nevezőre hozni.

Algebrai kifejezéseket összevonni, zárójelet felbontani, kiemelni

Első fokú egyenleteket megoldani, hatványozni (azok azonosságai mennek).

A koordináta rendszerben nem tévedek el, lineráis függvényt tudok ábrázolni, egész számokkal számolni.

Alapvető ismereteim vannak a halmazokról, valamennyire tudok átváltani is.


Kb. Ennyit tudok. Persze nem mondom, hogy most most azonnal meg tudnék csinálni mindent. Pl. ha egy törtes egyenletet, elém tennél, lehet vacakolnék vele, mert felejtettem belőle. De arra emlékszem, hogy azt meg tudtam oldani. Vagyis azt csak át kell nézni.

aug. 7. 14:23
 92/93 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezekben a témákban haladj tovább!
aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/93 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi első fele nagyon könnyű 1-2 pontos feladatokból áll, már azzal össze lehet szedni a 2-est. Amúgy meg fizess elő mateking.hu-n az érettségi felkészítőre.
aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!