Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam felmentetn...

Hogyan tudnám magam felmentetni magam matematikából felnőttként, ha estin fogok érettségizni?

Figyelt kérdés

Idén leszek 11.-es, de attól tartok, talán jobb lenn3, ha ezt a matematika dolgot elengedem. Érdekes, szép tantárgy, de túl nehéz.


Hová kell fordulni, papírt szerezni, hogy mentsenek fel, mert hülye vagyok hozzá?


aug. 6. 22:28
 31/93 A kérdező kommentje:

És ha nem mentenek fel, akkor mit fognak mondani nekem?

Hogy hagyjam abba az iskolát, mert úgysem fogok érettségizni?

aug. 7. 08:53
 32/93 A kérdező kommentje:
Vagyis azt fogok, de úgysem engednek át?
aug. 7. 08:53
 33/93 anonim ***** válasza:
74%
Mi lenne, ha felülemelkednél a lustaságodon és elkezdenél tanulni?
aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 A kérdező kommentje:

Áh, elvesztegetett idő. Én ehhez hülye vagyok. A gimnáziumi matematikára születni kell. Annyira komplett, összetett az egész, hogy ezt nem lehet elsajátítani.

Nincs ok-okozati összefüggés, hogy miből mi következne, hanem neked kell ráérezni, és ez az, ami belőlem hiányzik.

aug. 7. 09:09
 35/93 anonim ***** válasza:
80%

Ez hülyeség... ezzel csak magad mentegeted...

Nézz körbe, hány matekból sík hülye feccölt bele energiát és megtanulta legalább egy 2-esre. Aki 2-es érettségin matekból, az még mindig semmit nem tud belőle, csak legalizálta magát az érettségire.


Bármennyire is hazudozol itt a külvilágnak, még inkább magadnak; egy a kérdés:


lustaság és sunyiság VAGY befektetett munka és tisztesség.



Dönts te magad, minden más csak kifogás!

aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, nincs vesztenivalód, kérsz egy vizsgálatot, és kiderül. Ha nem mentenek fel, max írsz egy kettest.
aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 A kérdező kommentje:

Itt van például ez itt:


Egyenlet: (a+b)²=a²+2ab+b²


Feladat és megoldás

(a+4b)²=a²+2*a*4b+(4b)²=a²+8ab+16


Az égvilágon SEMMIT sem értek belőle. Pedig ennek van videós magyarázata is.

Nem tudom, hogy miként kell alkalmazni az egyenletet a feladatra, egyáltalán nem értem a számolást.


Egyértelmű, hogy enyhe fogyatékossággal rendelkezem a matematika iránt, és elég gonosz dolog lenne, ha nem kapnám meg a felmentést. Tehetek én arról, hogy nincsenek jó mentális képességeim?

aug. 7. 09:20
 38/93 A kérdező kommentje:

Az én esetem egyébként nem ugyanaz, mint amikor zavar van a számolásban.

Úgy képzeld el, nintha soha nem tanultál volna kínai nyelvet, erre eléd tesznek egy kínai szöveget, és azt mondják: fordítsd le!

Hozzá sem tudsz kezdeni...

Na, ugyanezt élem át én is.

aug. 7. 09:23
 39/93 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem tanultam soha kínai nyelvet, akkor az alapoktól kezdem, nem az összetett kanjiktól... Azért, mert tudom, hogy a kérdőmondat utolsó szava a "ma", attól még nem ismerem az alapokat.


Te is így van ezzel. Szart se csináltál, míg suliba jártál. Vagy puskázva, vagy másképp okosba megoldottad, ne bukj, de semmit nem tanultál és most csodálkozol, ha nem érted az alapokat. Edd meg, amit főztél!


Nem a 9-es algebrával kell kezdeni, lehet, már 4-ben sem csináltál semmit... Ezért kéne mielőbb elkezdeni dolgozni és tanulni, nem a sültgalambot várni.


Fogadjunk: nem akarsz matekozni, de közben várod a minimum havi félmillás fizut vagy az okosban összehozott pár napos, jól tejelő munkákat és a 200cm-es LCD-tv-t, a 300ezres okostelót és menő autót...


Ez csak a morálodról szól; mint már mondtam, dolgozol vagy sunyizol!

aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
69%

Nem fognak felmenteni, tehát ha nem gyakorolsz rá akkor csak magadnak ártasz vele, mert nem lesz meg a matek érettségid, ennyi.

Ha pedig ilyen sok pénzed van, akkor told el a segged egy külön matek tanárhoz, aki az alapoktól elmagyarázza neked a matekot.

#39 egyébként pont ebben a vàlaszodban indokoltad meg, miért nem jár neked semmiféle felmentés.

Gonosz lenne ha nem kapnád meg a felmentést?:)

Látszik, hogy egy semmirekellő kis elkényeztetett gyerek vagy, aki végiglógta az iskolai éveit, és még most is anyuciék tartják el. A világ nem így működik. Ebben egyébként sincs semmi gonosz, azért mert lusta vagy, nem jár neked semmilyen felmentés.

aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!