Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam felmentetn...

Hogyan tudnám magam felmentetni magam matematikából felnőttként, ha estin fogok érettségizni?

Figyelt kérdés

Idén leszek 11.-es, de attól tartok, talán jobb lenn3, ha ezt a matematika dolgot elengedem. Érdekes, szép tantárgy, de túl nehéz.


Hová kell fordulni, papírt szerezni, hogy mentsenek fel, mert hülye vagyok hozzá?


aug. 6. 22:28
 21/93 A kérdező kommentje:

#20


Ezt nem értem. Ha megvan (meglesz) papírom, miféle jog gátol abban, hogy a matek helyett más tantárgyat válasszak?

aug. 6. 23:07
 22/93 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező Neked van igazad, ne hallgass az itteni kommentekre. Itt a jogi háttér:


2011. évi CXC. törvény – a nemzeti köznevelésről


56. § (1) A tanulót, ha egyéni adottsága, fejlettsége szükségessé teszi, a szakértői bizottság véleménye alapján az igazgató mentesíti

(2) Az érettségi vizsgán az (1) bekezdés b) pont szerinti tantárgyak helyett a tanuló – a vizsgaszabályzatban meghatározottak szerint – másik tantárgyat választhat.


100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet – az érettségi vizsgaszabályzat

6 § (7) Ha a vizsgázót a kötelező és a kötelezően választandó érettségi vizsgatárgynak megfelelő tantárgyból mentesítették a középiskolában az értékelés, minősítés alól, vagy az Nkt. 56. § (1) bekezdése alapján a kötelező és a kötelezően választandó érettségi vizsgatárgynak megfelelő tantárgyból középiskolában mentesítették az érdemjegyekkel és osztályzatokkal történő értékelés, minősítés alól, akkor az adott tantárgy helyett a vizsgázó egy másik, általa választott vizsgatárgyból tehet érettségi vizsgát.

aug. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
67%
A nevezetes azonosságok meg nem értése nem diszkalkulia :D
aug. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
100%
#22 de ő középiskolában nem volt felmentve matekból, a törvény pedig arról szól.
aug. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
63%

Kár, hogy a lustaság a legdominánsabb motivációd...

Ez előrevetíti, hogy viselkedsz a munkaerőpiacon és miképp működsz, mint ember.


C'est la vie!


UI: A te érdekedben is remélem, nem kapod meg a felmentést!

aug. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
77%

24, még középiskolás, szóval elméletileg felmenthetnék, gyakorlatilag nem fogják.

Élelemben két olyannal találkoztam (pedig ez a munkám), aki 16 felett kapta meg a véleményt, egyikük balesetben semvedett agykárosodást, a másiknak agyi trombózisa volt.

A kérdezőnek egyik sincs. Jó, agya se sok, ezzel esetleg próbálkozhat.

aug. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
49%
#26 de a diszkalkulia arról szól, hogy bilológigaig részképesség zavar van az agyában. Nála nem zavar van, hanem szimplán lusta, nem akarja megérteni, de ez nem diszkalkulia. Nem fogja megkapni, mert a szakemberek ezt nyilván fel tudják mérni hogy erről van szó.
aug. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim ***** válasza:
76%
Nem középiskolás, hanem estin érettsrgizik. Az nem ugyanaz.
aug. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
59%
28, ha estin tanul, mindaddig, amíg nincs meg az utolsó évi bizonyítványa, mehet szakértői elé. Középiskolai tanulmánynak minősül. Ha megvan az utolsó éves bizonyítvány, amibe bejegyzik, hogy érettségi vizsgát tehet, akkor már nem.
aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 A kérdező kommentje:
Hivatalosan középiskolás vagyok, 11. osztályos leszek Szeptembertől, tanulói jogviszonyom van, jár nekem is a diákigazolvány, meg minden. 18 már elmúltam, mert kihagytam sok éveket a középiskolából bizonyos okok miatt, de ízig-vérig gimnazista vagyok.
aug. 7. 08:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!