Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nagyon sokat ártok a...

Tényleg nagyon sokat ártok a babámnak ha kb.10 szál cigit szivok naponta? Megprobáltam leszokni de nem megy.25 hetes vagyok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 16:21
 41/99 anonim ***** válasza:
47%
Erre a kérdésre válaszoltak rendesen.Én nem fogok itélkezni,tapasztalatokra vagy kiváncsi.Felsorolok néhány embert más nevekkel akik a környezetemben dohányoztak.Zsazsa kolléganö:3gyermeket szült,mégcsak nem is csökkentette.Ildi kolléga napi 3szál.Erika kolléga napi 5_10szl.Szomszéd Éva:5-10szál.Szomszéd:rita nem csökkentette.Szomszéd Kati napi 1doboz.Barátnő Aniko napi 3szál.Barátnö bea néha 1-2szál.És még sorolhatnám.Nincs bajuk a kicsiknek.Lehet szerencsések is.Engem inkább az bosszant,hogy itt senki nem dohányzik és mindenki leszokott.Azért ismerek ennyi terhesen dohányzott nőt.Magának is hazudik aki letagadja.
2008. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 anonim ***** válasza:
42%

Ez sajnos a te eseted, és a te felelőséged. Egyébként tárdadalmi probléma. Nem te vagy az első itt, aki ezt kérdezi. Mondjuk a napi tíz szál, azért eddig rekord. De nincs mit csodálkozni ezen!!

Amikor már az általános iskolák előtt is dohányzó tizenéves lányokat és persze fiúkat látni, miért vagyunk felháborodva?

Ha átlagot számolunk, minden második felnőtt nő erős dohányos! Tizenhárom éves korától kezdve van bőven ideje erős függővé válnia, mire mondjuk jó esetben harminc körül gyermekvállalásra adja a fejét. Szerintem nem is elég tudatosan, mert akkor nem a terheség felismerésekor kezdene a leszokással kísérletezni.

Véleményem szerint felelőtlen társadalom, felelőtlen nők, felelőtlen szexuális kapcsolatok végtermékei ezek a problémák. Van, aki ezt átlátja még időben,van aki soha sem fog ehhez felnőni. Sajnos!

Egyet tehetsz, ha leszokni nem tudsz vagy akarsz: a saját gyerekednek jól az eszébe vésed a megelőzés fontosságát. Úgy látom, hogy eléggé éretlen személyiség vagy, és szerintem a cigi téged tönkre fog tenni. Pszichológiai függő vagy!!

32 hetes

2008. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 anonim ***** válasza:
54%
igen mi vagyunk a tobbiek! Csak azert mert te egy kis felelotlen liba vagy meg nem kell masokat is gyanusitgatni. Olyan nehez elhinni hogy mi valoban minden tolunk telehetot megteszunk a picink egeszsege erdekeben? Ha mar bagozol terhesen legalabb fogd be a szadat es ne kerdezz ilyen butasagokat mikor jol tudod hogy a babad "fuldoklik" odabent. Meseld csak be magadnak hogy nem lesz semmi baj es hogy ez csak annyit art mint a tavaszi szello es azok akik a rakrol a koraszulesrol es a szovodmenyekrol beszelnek csak hazudnak vagy panikbetegek!!!
2008. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én nem akarlak lehordani,csak gondoltam leírom már én is a véleményemet hátha lehet rád hatni egy kicsit.Sajnos ez olyan mintha orosz rulettet játszanál.Ezt előre senki nem tudja megmondani,hogy beteg lesz e a kisbabád.Szóval vagy beteg lesz vagy nem,ez lutri.De az emberek hajlamosak úgy gondolkodni,ha egészséges babájuk születik,akkor azt mondja,hogy:Na ugye hogy nem lett baja,és cigiztem.De ha tényleg beteg lesz azt fogod mondani,hogy a cigitől van?Hát kétlem..Vagy esetleg gondolj abba bele,ha rólad lenne szó,és érted nem tenné meg ugyanezt valaki hogy esne??Én kívánom neked,hogy egészséges babád szülessen..Én is dohányoztam,de miután tervbe vettük,hogy mikor szeretnénk babát előtte 1 évvel letettem,azt mondják ennyi idő alatt tisztul ki valamennyire a szervezet..Neked is jót tenne,könnyebben kapnál levegőt stb..

2008. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én is erős dohányos voltam, de amint megtudtam, hogy terhes vagyok le tudtam tenni a cigit. Pedig aztán stresszben volt részem bőven. Válás, költözés stb.

Akaraterő kérdése csak!

2008. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
83%

Jó sokan írtak, nekem erre csak egy hasonlat jut eszembe,

menj kivilágítatlan autóval éjszaka forgalmas úton 10 percet- vagy neked megy valaki vagy nem, vagy beteg lesz a baba vagy nem, kívánom hogy ne legyen. én így is féltem a kisbabámat mindentől, nem tudnék tükörbe nézni ha még szándékosan (akarat gyengeségből) ártanék neki.

10 heteske

2008. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
100%

Hú tényleg kaptál hideget és meleget is egyaránt! Én nem írok okosságokat, nincs tapasztalatom, mert ahogy megtudtam, hogy babát várok, letettem a cigit! csak azt nem értem, hogy ha neked már van egy egészséges gyereked dohányzás mellett, akkor miért mástól vársz tapasztalatokat! Te már magad is rendelkezel vele! De azért vigyázz, az hogy egyszer szerencséd volt, nem azt jelenti, hogy most is az lesz!!! Látod, írnak ezt is azt is! Valakinek mázlija volt, valakinek nem! De szerintem nem éri meg játszani a gyereked egészségével!

Vigyázz nagyon a babádra és légy erős, tedd le a cigit!!!

29 hetes kismama

2008. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 anonim ***** válasza:
56%

Az első gyerekemmel letettem a cigit, 2 hónappal a teherbe esés előtt, és végig kibírtam. Szülés után 2 héttel visszaszoktam. 37. hétre született a lányom, megindították, mert nem volt jó a szívhangja. Azóta szerencsére egészséges 6 éves csajszi.

A kisfiammal végig cigiztem, ami azt is jelentette, hogy végig aggódtam valami baja lesz, de nem tudtam leszokni. 41. héten megindították a szülést, mert ugye túlhordtam, egészséges, nagyon aktív kisbaba lett. Mot már 10 hónapos,sokkal hamarabb csinál mindent mint annak idején a nővére.

Ezzel nem bíztatni akarlak, csak leírtam az én tapasztalatomat.

Egyébként én is ismerek sok olyat aki végig cigizett, és egészséges gyerekei vannak, és olyat is aki nem cigizett, és fogyatékos a gyereke.

Sok sikert!

2008. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 anonim ***** válasza:
80%

Az rendben,hogy nem tudtàl leszokni,de azért a napi 10 sok.

Most lehet leleszek pontozva,amit irok,de nem szàmit,öszinte véleményt irok.

Sokan dohànyoznak terhességk ellenére,ez kiderült.

SAJNOS én is gyarapitom a dohànyzok csoportjàt.

De:

Soha nem lennék képes napi 10!!!!!!!!!!!!!!!

szàlat elszivni terhesen.

Ez eszméletlen sok,még akkor is ha nem veszed észre.

Egy jo tanàcs:

Ne hagyj magadnàl napi 3 szàlnàl többet.

Kérd meg a pàrodat hogy vigyen el minden cigit magàval otthonrol,és csak 3 szàlat hagyjon neked otthon.

Azt a 3 szàlat beosztod.

Evés utàn gondolom tele érzed magad,olyankor jut eszedbe,milyen jo lenne egy cigi.

Evés nélkül kétszer veszélyesebb a dohànyzàs,hisz semmi vitamint nem vittél be,csak mérget.

Gyümölcsöt azt dupläzd meg,vitamint is szedj többet.

De komolyan a 10 szàlat felejtsd el!

Én dohànyzom,màr irtm,de hidd el nem több napi 2 szàlnàl.

Ez is sok ,de még mindig jobb mint 10.

Hidd el én is ideges vagyok gyakran,nekem 13 évesen màr 3 öngyilkossàgi kisérletem volt,hetekig feküdtem komàban,szüleimet elvesztettem,meg sorolhatnàm,de a cigi nem kiut.

Vagy az is jo megoldàs,ha alsol sokat.

Az alatt az idö alatt sem cigizel.

Komolyan!

Én màr 8-kor àgyba vagyok,holott elötte éjfélekig fennt voltam,de most késöbb kelek,koràn fekszek,hogy olyankor se kelljen ràgyujtanom!

Màr ezért a 2 szàl cigiért is lelkiismeretfordalàsom van,és valahànyszor elmegyek uh-ra sirok,mert csodànak tartom,hogy babàm él.

Szégyellem magam,és tudom hogy ezt a két szàl cigit is ellököm magamtol,mert nekem fontosabb hogy késöbb nem kell félve elaludnom,vajon a babàm meghal-e?Mert a bölcsöhalàl kockàzata is nagyobb!

Majd ha megszültem,és nem tudom a mellemböl etetni a babàt,cigîzni fogok a lakàson kivül,de most azt a 10 szàl cigit nem éri meg ez a néhàny honap.

Ja és ha a cigi àràt zsebre teszed,és minden alkalommal abbol veszel a babàdnak cumit,zoknit,jàtékot,aprosàgokat,a szived megnyugszik,mert tudod hogy nemhiàba mondtàl le!

2008. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 A kérdező kommentje:

KÖszi a válaszokat!!!Az én kisbabám egészséges lessz!!Azért mert nagyon hiszek ebben és szeretem.Egyátalán nem vagyok felelötlen,akik ezt irták rám azok valoszinüleg

valami gazdag p...ák apuka elkényesztetett kislányai.Mindent a saját erömből és a saját tudásommal szereztem.9 éves kislány anyukája vagyok aki eddig kitünő tanuló.A cigit le fogom csökkenteni.BOldog babavárást mindenkinek.

2008. nov. 7. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!