Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nagyon sokat ártok a...

Tényleg nagyon sokat ártok a babámnak ha kb.10 szál cigit szivok naponta? Megprobáltam leszokni de nem megy.25 hetes vagyok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 16:21
 21/99 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Mindenkinek boldog babavárást és egészséges kisbabát kivánok!:)
2008. nov. 7. 16:49
 22/99 anonim ***** válasza:
79%

Rettenetesen dühítenek az ilyen és ehez hasonló kérdések,de megpróbálom magam nem felidegesíteni mert nem az én picuromról van szó!Most én is írhatom,hogy a várandoságom elött erős dohányos voltam,7évig szívtam,de mikor szóba került,hogy babát szeretnénk egyböl leraktam,a teherbe esés elött.És nekem sem volt könnyű,elhiheted,de akartam...és nem azért nem szívom mert nem kívánom,hazudnék!Még mindig néha eszembe jut,hogy de jól esne 1 szál,de nem bírnék beleszívni még egy slukkot sem mert a lelkiismeret megölne.Sőt szülés után sem fogom szívni a szoptatás miatt,remélem tudok majd.Az a picuri ott a hasadban,nem tehet semmiröl,nem tud védekezni a káros dolgok ellen,rád van teljessen utalva,te jelentenéd elvileg neki a biztonságot a jót...és az egy nagy marhaság,hogy aki azt mondja inkább szívj el egy cigit,mert a stressz jobban árt,ezt is azok találták ki akik szívják terhesen.Egy orvos ilyet nem tanácsol vagy ha igen,akkor az 'komoly' orvos!Gondolom ez neked nem segít,de érdemes lenne elgomdolkoznod hogy már most ennyi áldozatot nem tudsz hozni a gyerekedért!És azzal hogy szedsz vitamint ugyan ugy károsítod a babát a cigivel,legfeljebb a c vitamint tudod pótolni amit a cigi elvon a szervezetedtől.És 10 szál cigi az nem éppen kevés,fél dobozzal elszívni egy nap azért az elég erős..látom már 25 hetes vagy abba hagyni már ugy sem fogod,de legalább a pici születése után körülötte ne dohányozz!Nem tudom milyen tapasztalatokra voltál,vagy kiváncsi,hogy ki mennyit szív?Vagy hogyan lehet letenni?Akarat erő,és már most nagyon nagy szeretet,féltés a baba iránt.És igen sokat ártasz,és nagyon önző vagy...nem bántani akartalak,de ne haragudj nagyon dühít ez a fajta viselkedés!


egy 24hetes kismami

2008. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem bíznám a véletlenre, hogy szerencsém lesz-e vagy sem. Soha nem lehet tudni. Ne legyen baja senki gyerekének, mert annál nagyobb bánat nincs az életben. De szerintem az is fontos, hgy egy kismamának nyugodt legyen a lelkiismerete, hogy ő minden károsat elkerült, amit csak el tudott kerülni.

Mi itt csak találgathatunk, nem látunk bele senkibe, ezért nem ítélkezhetünk. Vannak ezzel kapcsolatban pozitív és negítív tapasztalatok egyaránt.

Ne legyen baja a gyerekednek, azt kívánom! Boldog babavárást!

2008. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem csak magára tartozik, ha dohányzik. Ha a babának árt, akkor annak az egész családja, a társadalom issza meg a levét. Reméljük, nem lesz semmi gond a babával. Azonban ha valaki terhesség alatt dohányzik, és a babája súlyos betegen születik, akkor ki gondoskodik róla? A többi ember fizessen azért, mert ő nem tudott leszokni?
2008. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.Hidd el nagyon féltem a babámat.Majd megprobálom csökenteni.DE egyszerüen idegbeteg lennék ha nem gyújthatnék rá.Tudod a válaszodból látszódik hogy még az életetben nem nagyon fordult elő veled stresszes dolog.
2008. nov. 7. 17:06
 26/99 A kérdező kommentje:
JA és rengeteg olyan embert ismerek aki az életében nem dohányzott és mégis beteg a gyereke.
2008. nov. 7. 17:08
 27/99 anonim ***** válasza:
84%
Sok stressz van az életemben, és én is dohányoztam. Mikor már babát szerettünk volna, akkor napi 5 szálat szívtam. Amikor pozitív lett a teszt, letettem a cigit, nem gyújtottam rá. Ennek 3 hónapja. Néha eszembe jut, hogy jó lenne egy szál, de meg tudom állni a baba miatt.
2008. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Megpróbáltad letenni? Ha igen meddig bírtad cigi nélkül?
2008. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
84%
én ugyan nem az utolsó válaszoló vagyok,de nem azért nem szívja egy kismama mert nem stresszelt soha az életben,vagy a terhesség alatt,hanem mert félti a gyermekét!Nekem nagyon stresszes volt a terhességem első hónapjai de nem szívom,szívtam pedig elötte cigiztem.Ez nagyon rossz kifogás!Boldog baba várást!
2008. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
39%
És még egy kérdés: Hány éves vagy?
2008. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!