Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nagyon sokat ártok a...

Tényleg nagyon sokat ártok a babámnak ha kb.10 szál cigit szivok naponta? Megprobáltam leszokni de nem megy.25 hetes vagyok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 16:21
 31/99 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem mindegy, hogy valakinek a babája úgy lett beteg, hogy nem tehetett róla, vagy pedig úgy, hogy befolyásolta.

Az egyik ismerősöm szívbeteg, azt mondta az orvos két egészséges fiú után, hogy ne vállaljon többet. Nem fogadta meg a harmadik baba lány lett, de állandó gondozásra szorul. Nem tud menni stb. A másik két gyerekével nem törödik, mert minden idejét a lányának szenteli. Szerinted helyesen döntött hogy vállalta a harmadik babát? Nem döntött helyesen, tönkre tette a családját, és a társadalom kénytelen eltartani.

2008. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van egy barátnőm, akivel nagy cigistársak voltunk mindigis. Mikor terhes lett ezt mondta nekem: "Én elsüllyednék szégyenemben, ha valaki meglátna cigizni terhesen" Le is tette azonnal. Most én vagyok terhes, én mindig eszembe jutnak a szavai. Én sem dohányzok. Egyetlen szálat sem merek elszívni, amióta tudom, hogy gyermekem lesz.
2008. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
88%
Én mindig azt mondtam a terhességem alatt, hogy a lányomért bármit megteszek. Bár nem dohányzom, de előtted is ez lebegjen. A dohányzásról le lehet szokni. Sok ismerősöm egyik napról a másikra szokott le, csak elhatározás kérdése. És szerintem egy kisbaba a pocakodban a legjobb indok a leszokásra.
2008. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
83%
Az csak kifogas, hogy aki terhes, azert nem hagyja abba a dohanyzast, mert az elvonasi tunetek, ergo feszultseg, idegesseg tobbet artana. Jo kis lelkiismeret kell ahhoz, hogy valaki terhesen dohanyozzon....az ilyen embert soha nem fogom megerteni. Ha veletlenul betegen szuletik a baba, mit fog mondani neki ha nagyobb lesz?? Hey kisfiam/kislanyom, azert szulettel ezzel meg ezzel az allergiaval/asztmaval stb betegseggel, szivproblemakkal, mert anyad volt olyan onzo, hogy a cigi fontosabb volt, mint Te a pocakban.
2008. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok és már megprobáltam leszokni birtam 3napig.
2008. nov. 7. 17:28
 36/99 A kérdező kommentje:
Ugy látom nagyon beindultak a kismamák és kicsontoznak!DE felmérések szerint a 41% kismama dohányzik,bizonyára ti vagytok a "többiek".
2008. nov. 7. 17:30
 37/99 anonim ***** válasza:
37%

A 16:35-ös válaszoló könyörgöm tanuljon már meg magyarul! Ja és a tartalommal is gond van, nem csak a külsőségekre figyelek.

megvettem: megvetem!

terheség: terhesség!

akkarat: akarat!

Ez már nem szimpla elgépelés!

2008. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a napi 10 szál alapjáraton sok, nehogy kismamiként.

Próbálj segítséget kérni, mindenképp le kéne tenned a cigit.

Egy kutatás kimutatta a dohányos nőknél, hogy a méhlepény öregedése gyorsabban következik be, koraszüléshez vezethet, ráadásul a kicsi akadozva kapja a tápanyagot emiatt, amivel használni tuti nem használsz neki.

Ha egyedül nem megy, kérj segítséget! Menj el házidokihoz, védőnőhöz mit tud javasolni, van-e esetleg valami homeptáiás bogyó ami csökkenti a tüneteket, ha leteszed!

Anya leszel! A kicsire kell gondolnod! Én tűzön vizen keresztül mennék érte, szerintem te is!

2008. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én is dohányoztam de mikor pozitivat teszteltem egyböl letettem. Hidd el nem volt könnyü mert én is " erös" dohányos voltam de én a kis babámat néztem nehogy valami baja legyen! Most is ugyanugy hiányzik és gondolok is rá és a mult éjjel azt álmodtam hogy elszivtam egy szál cigit de nem gyujtanék rá semmi pénzért mert féltem az én kicsimet:DD!

Sok sikert neked is a leszokáshoz és mikor rágyujtasz legyen elötted a babád;)!


11 hetes kismama

2008. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2008. nov. 7. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!