Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondhat a munkáltató ez...

Felmondhat a munkáltató ez esetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes terhes, 2 hét múlva lejár a próbaidőm és határozatlan idejű munkaszerződésem lesz. Természetesen a főnököm nem tudja,hogy terhes vagyok, mindenképpen megvárnám azt a két hetet, és utána jelenteném be.

A kérdésem az, hogy a bejelentés után kirúghatnak bármilyen módon is? Tudom, sok ilyen kérdés van a neten, de a tapasztalatok érdekelnének, mert én csak pár hete dolgozom a cégnél és az az igazság, hogy amikor odamentem, én már tudtam, hogy az vagyok. Semmiképp nem szeretném, ha elküldenének, gyedet szeretnék kapni.


Hónapok óta keresek már munkát, tehát nem a terhességem miatt, hanem egyébként is.

Illetve hogy sajnos olyan helyen dolgozom, ahol sokat kell emelgetni és nem is könnyű munka, meddig kellene dolgoznom ahhoz, hogy el tudjak menni táppénzre, és ha el tudok menni, mennyivel lesz kevesebb a gyedem a táppénz miatt?

(bruttó 110ezer forintra jelentenek majd be)


Érdekelnének a tapasztalatok, hogyan mondjam majd el a főnökömnek anélkül, hogy ne haragudjon meg rám és ne higgye azt, hogy már tudtam, amikor odamentem, pedig tudtam. Ha kapnék papírt arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, akkor is csak táppénzre tudnék menni és csak annyit, amennyi napot már ledolgoztam? (már sajnos volt két vetélésem ezelőtt)


2013. márc. 23. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
akkor minel elobb, annal jobb. ismerosomet vizsgalta az oep ilyen ugy miatt, vegulis ki tudtak jatszani. egyesevel kihallgattak az anyat, a munkaltatot es a munkatarsakat, a vallomasoknak ossze kellett csengeni es hitelesnek lenni, reszleteket kerdeztek ki, mit, mikor, mivel, hogyan csinalt a cegben. en gyartanek kozos fotokat "munka kozben". az is jo erv meg, hogy nagyon szamitanak rad szules utan.
2013. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

Az a baj, 4 órás munka után annyi lesz a Tgyás, GYED, mintha a Gyest kapnád!

Feleslegesen fizeted!

Ha meg magasabb összegre jelented be magad, akkor meg sokat kell fizetned mint járulék!

Pl. 140.000 Ft fizu után kb. 95.000 a járulék amit fizetned kell!!!!

2013. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:
De akkor most nem ugy van hogy mivel iden szulok akkor a tavalyi evem alapjan szamolnak gyedet meg tgyast??
2013. márc. 24. 17:12
 54/62 anonim ***** válasza:
Én.is.kereskedelemben.dolgozom.és.8.hetes.vagyok.ugyanugy.nem.szóltam.még.a.főnöknek.viszont.a.helyetteseknek.igen.igy.könnyű.munkát,kapok.pl.csokipalkolás.kasszázás.Én.dolgoznék.ameddig.csak.tudok.
2013. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

jopar szempont felmerult itt, sztem tenyleg fordulj az oephez, az a tuti. kerlek, amit megtudsz, oszd meg velunk is, hogy esetleg mi se legyunk tevedesben. javaslom ugy menj oda, hogy osszeirtad papirra a kerdeseidet, ott ellenorizd, hogy mindenre kitertetek-e, amit tudni szeretnel.

nagyon drukkolok neked, hogy valahogy osszealljanak a dolgok!

2013. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:
Igen mindenkeppen megosztom! Ma 2-ig dogozok utana elso dolgom lesz bemenni!! Este irok! Koszi mindenkinek!
2013. márc. 25. 08:42
 57/62 A kérdező kommentje:

Na, voltam az OEP-ben.


Hat maradjunk annyiban, hogy a helyzet kicsit siralmas, azon a teren, hogy ugyan januar 15-ig dolgoztam az elozo munkahelyemen, de mar december vegen megszunt a szerzodesem, viszont meg ott maradtam ket hetet mert szukseg volt ram.

Tehat az en minkaviszonyom valojaban december 27-ig tartott papiron, es mivel januar 15 utan rogton mentem egy helyre probanapokra, februar 2-ig, ezert en munkanelkulire csak februar 4-en mentem el, mikor az a munka nem valt be.

Tehat hivatalosan a munkahelyem megszunese es a munkanelkuli kozpontba valo bejelentkezesem kozott eltelt tobb, mint 30 honap, ezert a gyednel a 2013as berezesemet veszik figyelembe, ami jelenleg nulla forint, mert meg mindig nem jelentettek be es aprilis kozeledik. Ha nem haladta volna meg a 30 napot, akkor 2012t neztek volna, de annak is fuggvenye az, hogy a szules idejen munkaviszonyom legyen.


Tehat a tgyas jarni fog 168 napig ( csak legyen munkaviszonyom), majd a gyedet ugy fogom kapni hogy amit mostantol osszeszedek a szulesig, legjobb esetben is 6 honap, de akkor ugy szamolok hogy a 8. Honapig dolgozok es ulok a kasszaba de talan mar azt se engedik majd, talan a 7.ig.

Tehat 168 nap tgyas, 5 honap gyed, a maradekban pedig gyes, viszont a gyes mellett enedelyezett a 4 oras munka, ha mast nem akkor az egyik ismerosom segit dmben elhelyezkedni bapi 4 oraban, a szuleim pedig segitenek vigyaznak ra, vagy az apuka.


Igen, ezen mult hogy masfel ev helyett csak 5 honapig kapom a gyedet, ezen a par napon, epphogy atcsusztam a 30 napon.


A lenyeg hogy ha valaki iden szul, mindenkepp a tavalyi berezeset nezik de csak akkor ha 30 napnal tovabbi megszakitas nem volt.


Minden azon mulik hogy itt maradhatok e dolgozni, de ugye a probaido 90 nap lesz, ezt is megkerdeztem, ugyhogy csak a joszivusegukon fog mulni, hogy engednek e engem dolgozni.

Tappenzes dolog: csak annyi nap tappenz jar amennyi napot lesolgoztam tehat mivel feketen dolgozok ezert jelenleg 0...

Meg annyi h lehet igenybe venni elobb is a tgyast a 8. Honaptol, nem csak a baba megszuletesetol.


Minden ezen a munkan mulik.. Es nincsenek jo kilatasok.

Sajnos ez van de legalabb tisztan latok.

Koszi mindenkinek a hozzaszolasokat.

2013. márc. 25. 17:41
 58/62 A kérdező kommentje:

Az elejen 30 napot akartam irni csak elirtam

Es 30 honap lett.

2013. márc. 25. 17:44
 59/62 anonim ***** válasza:
Nem lesz konnyu, de eleg talpraesettnek tunsz, menni fog, biztos vagyok benne! Vigyazz magatokra!
2013. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:

Gondoltam leirom hogy ma akartak bejelenteni amihez tudoszures kellett volna... Tilos terhessg alatt.

Ugy nez ki minden ellenem szol. Marad a gyes, a csaladi, es a gyerektartas. Tobb is veszett mar... :)

Csak h tenyleg minden ellenem tortenik.. Na ez a durva.

2013. márc. 26. 19:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!