Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondhat a munkáltató ez...

Felmondhat a munkáltató ez esetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes terhes, 2 hét múlva lejár a próbaidőm és határozatlan idejű munkaszerződésem lesz. Természetesen a főnököm nem tudja,hogy terhes vagyok, mindenképpen megvárnám azt a két hetet, és utána jelenteném be.

A kérdésem az, hogy a bejelentés után kirúghatnak bármilyen módon is? Tudom, sok ilyen kérdés van a neten, de a tapasztalatok érdekelnének, mert én csak pár hete dolgozom a cégnél és az az igazság, hogy amikor odamentem, én már tudtam, hogy az vagyok. Semmiképp nem szeretném, ha elküldenének, gyedet szeretnék kapni.


Hónapok óta keresek már munkát, tehát nem a terhességem miatt, hanem egyébként is.

Illetve hogy sajnos olyan helyen dolgozom, ahol sokat kell emelgetni és nem is könnyű munka, meddig kellene dolgoznom ahhoz, hogy el tudjak menni táppénzre, és ha el tudok menni, mennyivel lesz kevesebb a gyedem a táppénz miatt?

(bruttó 110ezer forintra jelentenek majd be)


Érdekelnének a tapasztalatok, hogyan mondjam majd el a főnökömnek anélkül, hogy ne haragudjon meg rám és ne higgye azt, hogy már tudtam, amikor odamentem, pedig tudtam. Ha kapnék papírt arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, akkor is csak táppénzre tudnék menni és csak annyit, amennyi napot már ledolgoztam? (már sajnos volt két vetélésem ezelőtt)


2013. márc. 23. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
tehát akkor elvileg ha nincs meghatározva, akkor 30 nap a ki nem mondott próbaidő?
2013. márc. 23. 23:11
 32/62 anonim ***** válasza:
53%

A lényeg!!! Ne hogy elmondd mert azonnal elküldenek! Próbàlj nyugiba dolgozni! Tudom nem künnyű de muszàj kibirnod! Én 1.5 éved dolgoztam egy boltba és mindig hosszabbìtgatnak! Januàrba bejelentettem terhes vagyok és màr csak àprl.15.-ig hosszabitottak a szerződésem! Elküldtek egy hülye indokkal! Nem kell a kismama ilyen helyre hidd el! Ne foglalkozz azzal ki mit mond! Mennyire kicseszés a munkàltatóval,kit érdekel!Az a lényeg te jólj jàrj ne màs! Ha megvan a szerződésed vàrj még egy kicsi aztan menny tàppénzre! Ez nem befojàsolja a gyeded! Egyet ne feleggy !!!!

A munkàltatódnak mindenképp ìràsba jelencsd be a terhességed! És legyen egy példànyod neked is,mert ìgy védett vagy és tàppénz alatt se küldhet el!! Sok szerencsét! Remélem te nem kerülsz olyan helyzetbe mint én! Boldog babavàràst! 16hkm

2013. márc. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
77%

menny, feleggy, jelencsd


Szánalmas, hogy vannak emberek, akik nem tudnak helyesen írni!

2013. márc. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

igen, ha a szerződés nem tér ki rá, akkor annyi amennyi a törvényben van. nem tudom mennyire friss az a forrás, amit másoltál, utoljára 2012.07.01-jén változtatták a törvényt és én sajnos 90 napot tudok. bár tévednék. viszont ez szemétség a munkáltatótól. hétfőn menj el az oep-be, akár kéretőzz el!

talán egy dolgot lehetne tenni, de ahhoz keménynek kell lenni. gyűjts infókat, adatokat és bizonyítékokat. ha ki akarnának rúgni, fenyegesd meg őket munkaügyi perrel és hogy kihívod a munkaügyi hivatalt (és vagy a nav-ot), mert ezért és ezért megüthetik a bokájukat. de mondd el, hogy te végülis ezt nem akarod, csak ne rúgjanak ki. és ha akarják, dolgozol (nem cipekedést), ha meg nem, táppénzre mész, döntsék el...

2013. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
46%
na, en ezt tennem: amikor odaadjak a szerzodest, ha nem is hivnak be, bemennek a fonokhoz, hogy lenne par kerdesem. hangfelvelre allitanam a mobilom. mondanam, hogy a szerzodesben nincs benn a probaido, de akkor ez most mar lejart, hiszen mar 3 honapja itt dolgozom... egy laza igennel nem hagynam elintezni, ugy csavarnam, hogy o is teljes mondattal kimondja. ha tenyleg megtortent a bejelentesed, ra egy het mulva irasban benyujtanam, hogy varandos vagyoj (egybol papirral mennek), alairatnam vele, hogy atvette, es kernem, hogy ne kelljen ezert cipekedni. ha ezek utan ki akarna rugni, csak akkor kemenyitenek be, nem szabad egybol tamadni. de utana rogton mondanam, hogy akarok balhet, csak legyen korrekt es ne rugjon ki. es dontse el, hogy dolhozzak vagy menjek tappenzre... vegig nyugodtnak es magabiztosnak kell lenni.
2013. márc. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
nem akarok balhet... (elirtam)
2013. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
0%
ez a lepontozos musor...
2013. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:
30as valaszolo: azert mert itt a probaido nem harom honap, hanem egy.
2013. márc. 24. 07:17
 39/62 anonim ***** válasza:
76%

Jaj már a sok erkölcsrendész hogy óóó milyen kicseszés a munkahellyel, tegye már fel a kezét az, aki puszta jófejségből inkább a 25 ezer ft-ost gyest választja magának és születendő gyermekének, mint hogy megvárja amíg véglegesítik és 70 ezres gyedet kapjon!!!

Ugyan kérem, ne legyünk már álszentek! Ebben a terhesség-gyed témakörben nem ő lesz az első és egyetlen aki "ügyeskedik" kicsit mert a saját érdekeit nézi!

Akármilyen jó arc a munkáltatóval, az nem fogja a számláit fizetni helyette, gondolom amúgy sem egy túlfoglalkoztatott és bérügyileg haj de megbecsült munkát végez emelgetéssel stb.).

Hol van az megírva hogy mikor kell beszámoljon arról hogy terhes? És ha összevissza van a ciklusa tünete meg semmi (mint nekem is egyébként szintén okt. 30 ra vagyok kiírva :)) akkor mi van ha nem is veszi észre még 9-10 hetesen hogy terhes???

Én mondjuk nagyon vártam, első perctől teszteltem,de ha nem lenne előttem az egy héttel ezelőtti szívhangos leletem ugyan nem hinném el magamról hogy terhes vagyok.

Szóval ennyit erről.

Másik oldal. Ha 2013.okt fogsz szülni akkor az egész 2012 es béredet veszik alapul a tgyás és gyed számításánál.

De ahhoz hogy kapj ahhoz ugye élő munkaviszony kell, tehát mindenképp várd meg a határozatlan idejű szerződés aláírását (ez lesz 2 hét múlva ha jól értem ugye??) és utána elvileg kötelesek olyan munkakörbe helyezni ahol nem kell emelgetni meg ilyenek. Az egy másik hogy ha full bunkók lesznek veled (bár az összes kolléga biztos nem, a nagyfőnök meg gondolom nem áll a másik kasszában veled)akkor még mindig elmehetsz táppénzre.

Minden jót neked.

És előre is köszi a lepontozást a kedves pontozgatónak:DD

2013. márc. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
Szegény kis vállalkozó munkaadók. 10 évet dolgoztam és terhesen alá akarta Iratni velem a közös megegyezést. Ne mond el előbb, mert el fog küldeni, viszont őt anyagi kár nem éri.
2013. márc. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!