Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondhat a munkáltató ez...

Felmondhat a munkáltató ez esetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes terhes, 2 hét múlva lejár a próbaidőm és határozatlan idejű munkaszerződésem lesz. Természetesen a főnököm nem tudja,hogy terhes vagyok, mindenképpen megvárnám azt a két hetet, és utána jelenteném be.

A kérdésem az, hogy a bejelentés után kirúghatnak bármilyen módon is? Tudom, sok ilyen kérdés van a neten, de a tapasztalatok érdekelnének, mert én csak pár hete dolgozom a cégnél és az az igazság, hogy amikor odamentem, én már tudtam, hogy az vagyok. Semmiképp nem szeretném, ha elküldenének, gyedet szeretnék kapni.


Hónapok óta keresek már munkát, tehát nem a terhességem miatt, hanem egyébként is.

Illetve hogy sajnos olyan helyen dolgozom, ahol sokat kell emelgetni és nem is könnyű munka, meddig kellene dolgoznom ahhoz, hogy el tudjak menni táppénzre, és ha el tudok menni, mennyivel lesz kevesebb a gyedem a táppénz miatt?

(bruttó 110ezer forintra jelentenek majd be)


Érdekelnének a tapasztalatok, hogyan mondjam majd el a főnökömnek anélkül, hogy ne haragudjon meg rám és ne higgye azt, hogy már tudtam, amikor odamentem, pedig tudtam. Ha kapnék papírt arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, akkor is csak táppénzre tudnék menni és csak annyit, amennyi napot már ledolgoztam? (már sajnos volt két vetélésem ezelőtt)


2013. márc. 23. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:

tudom, próbáltam is elkerülni az ilyen cipekedős helyzeteket de sajnos nem mindig tudom.

viszont ha elmondom később,hogy terhes vagyok, egyértelmű,hogy nem fogok emelgetni ilyen dolgokat, hanem akkor kasszázok vagy épp minden mást töltök, csak a nehezeket nem.

volt két vetélésem 5 év alatt, és mindkét terhességemnél otthon voltam, pihentem, nem dolgoztam, mégis megtörtént a baj.

lehet hogy hagynom kéne az egészet a fenébe és eljönni, ez is megfordult már a fejemben..

nem tudom mit tegyek, ráadásul a mindennapos hányinger sem a legkellemesebb munka közben.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt mondták meg vannak velem elégedve és valószínüleg nem kell megvárnom a próbaidő végét (két hét még) hanem előbb bejelentenek.

utána már nem lenne veszélyes a munka, ti maradnátok,vagy inkább hagynátok az egészet és eljönnétek?

2013. márc. 23. 22:05
 12/62 anonim ***** válasza:
10%
azt ne mondd meg soha, hogy tudtad mar, hogy terhes vagy amikor oda mentel! sot, mondd azt, hogy csak akkor tudtad meg, nem vetted eszre, vagy ugy tudtad nem is lehet gyereked... oke, hogy hazugsag, de sok konfrontaciotol kimelheted meg magad, vagy legalabb visszavaghatsz. nem kell most a stressz neked...
2013. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
az előző évet? nekem többen is azt mondták, akiktől kérdeztem, még olyanoktól is, akik már szültek, hogy ha október 30-ra várom a babát, akkor 2011 október 30- 2013 október 30 alapján számolják a gyedet?!akkor most mégsem?
2013. márc. 23. 22:11
 14/62 anonim ***** válasza:
50%
te tudod, hogy kibirod-e addig, gorcsolgetsz-e az emelgetestol, ilyesmi. illetve az orvost kerdezd meg meg...
2013. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:

msty igen, semmiképp sem szeretném elmondani, hogy tudtam előre. bár ígyis tartok tőle, hogy nem fognak jó szemmel nézni rám, és nem akartam, hogy ez legyen, de egyedül nehéz lenne a gyesből meg a párezer forint gyerektartásból.

nem magamnak akarok jót, nem magam miatt csinálom, hanem a baba miatt!

2013. márc. 23. 22:13
 16/62 anonim ***** válasza:
50%
az altalad irt idoszakban kell meglennie a 365(?) biztositott napodnak. az osszeget pedig a tavalyi atlagbol.
2013. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanígy voltam mint te!

10 hetesen telt volna le a próbaidő.

De 8 hetesen bevéreztem es azonnal táppénz.

Aztán mikor letelt a próbaidő, akkor mondtam,hogy terhes vagyok es tovább maradok táppénzen.

Csak a próbaidőt dolgoztam a cégnél . Előtte másfél évig munkanélküli voltam. Tanfolyamot végeztem alatta, az tolta ki másfél évig.

A munkahelyen próbaidő alatt 85ezret kerestem.

Nem tudom hogy csinálták de a tgyás 80000 volt, most pedig 70000 a gyed

2013. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
50%
a tavalyi bruttód veszik alapul
2013. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
50%
tudom, tenyleg megertelek. az oep a tuti, ott mindent pontosan megmondanak. kivanom, hogy minden rendben legyen!
2013. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
50%
kb en is akkor fogok szulni, remelem! ;-)
2013. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!