Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Gyed ideje alatt felmondhat...

A Gyed ideje alatt felmondhat nekem a munkáltató?

Figyelt kérdés
Holnap jár le a 180 napos Tgyes, de már tegnap megkaptam postán a felmondólevelemet. A Gyed-et ki fogja utalni? Ugyanis a munkáltató küldött egy nyomtatványt, amit kitöltve vissza kell neki küldenem. Ezek szerint ő folyósítja nekem, de mégis felmondott?
2008. aug. 26. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Szia a gyed alatt nem ,de lejárta után már igen.

Remélem segítettem.

2008. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Bocsi még az előző válaszoló vagyok.

a tgyás 168 napig tart.utánna gyes vagy gyed.te gyedet kapsz,mert megvan hozzá a munkaviszonyod. ha mégsem a munkáltatód fog folyósítani akkor a TB.Én igy tudom

2008. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Gyed ideje alatt felmondási védelem alatt állsz. Rendes felmondással nem mondhat fel. Ha Rendes felmondással akar felmondani, vissza ne küld a nyomtatványokat.
2008. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
szerintem sem a gyed, sem a gyes alatt nem mondhat fel a munkáltató.
2008. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sem a GYED sem pedig a GYES ideje alatt nem mondhat fel a munkáltató, védett vagy a gyermeked 3 éves koráig!
2008. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A Felmondásomat elküldték, azt nem kell visszaküldenem. A Gyed igénylésének a papírjait kell kitöltenem és visszaküldenem. Most nem értem, ha felmondtak, akkor is ők utalják a Gyed-et?

Hogy lehet ez?

2008. aug. 26. 11:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De nem mondhat fel neked!!!Onnantól kezdve, hogy teherbe estél és megkaptad a kiskönyvet egészen a gyeremeked 3 éves koráig nem mondhat fel. Jogellenes, amit tesz.
2008. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A felmondással kapcsolatban aláírtál valamit? Remélem, nem ,mert a munkáltatód NEM MONDHAT FEL! Gyed, vagy gyes alatt úgy szűnhet meg a munkaviszonyod, hogy Te mondasz fel, vagy közös megegyezéssel. A közös megegyezést alá kell írnod. A munkáltatód viszont egyoldalúan nem mondhat fel! A felmondással kapcsolatban ne írj alá semmit!!! Bármi más papír esetében is jól olvasd el, mit írsz alá, nehogy a végén közös megegyezéssel szűnjön meg a munkaviszonyod, mert véletlenül aláírtad!

Keress meg egy ügyvédet, (általában a családsegítő központokban van ingyenes is) , mutasd meg neki a papírokat, addig ne írj alá semmit!

2008. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Én munkaerő-közvetítő cégnél vagyok. Ez sem probléma?

2008. aug. 26. 18:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen cégnél vagy. Egyébként meg a GYED-et az OEP fizeti, a GYES-t pedig majd a MÁK fogja egyiket sem a munkáltató!
2008. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!