Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondhat a munkáltató ez...

Felmondhat a munkáltató ez esetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes terhes, 2 hét múlva lejár a próbaidőm és határozatlan idejű munkaszerződésem lesz. Természetesen a főnököm nem tudja,hogy terhes vagyok, mindenképpen megvárnám azt a két hetet, és utána jelenteném be.

A kérdésem az, hogy a bejelentés után kirúghatnak bármilyen módon is? Tudom, sok ilyen kérdés van a neten, de a tapasztalatok érdekelnének, mert én csak pár hete dolgozom a cégnél és az az igazság, hogy amikor odamentem, én már tudtam, hogy az vagyok. Semmiképp nem szeretném, ha elküldenének, gyedet szeretnék kapni.


Hónapok óta keresek már munkát, tehát nem a terhességem miatt, hanem egyébként is.

Illetve hogy sajnos olyan helyen dolgozom, ahol sokat kell emelgetni és nem is könnyű munka, meddig kellene dolgoznom ahhoz, hogy el tudjak menni táppénzre, és ha el tudok menni, mennyivel lesz kevesebb a gyedem a táppénz miatt?

(bruttó 110ezer forintra jelentenek majd be)


Érdekelnének a tapasztalatok, hogyan mondjam majd el a főnökömnek anélkül, hogy ne haragudjon meg rám és ne higgye azt, hogy már tudtam, amikor odamentem, pedig tudtam. Ha kapnék papírt arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, akkor is csak táppénzre tudnék menni és csak annyit, amennyi napot már ledolgoztam? (már sajnos volt két vetélésem ezelőtt)


2013. márc. 23. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

Mivel 1 hónap megszakítás van a mostani, és a régi munkád között, amennyit dolgozol, addig lehetsz táppénzen, vagyis le kell dolgoznod 5 hónapot, hogy 5 hónapot lehess táppénzen, vagyis a terhesség végéig, + 2 hét, mert ha túlhordod, nehogy hamarabb lejárjon a táppénz, mint hogy megszülsz.


Ha határozatlan szerződést kapsz, nem bocsájthatnak el, de ha határozott idelyűt, akkor ha lejár a szerződés, szó nélkül elküldhetnek!


Igazából akárhogy, de a főnök meg fog haragudni, szivatni fog, erre készülj fel!

2013. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
Msty! A hangfelvétel nem bizonyító erejű, csak akkor, ha a felvétel elején a rögzítő fel közli, hogy a beszélgetésről hangfelvétel készül es ebbe a másik fel beleegyezik,, aminek szinten hallgatónak kell lenni. Kérdezo! Ha a munkaszerződésben szerepel próbaidő, akkor az bármennyi lehet, munkáltatódtol függ. Ha nem szerepel, akkor a munka törvénykönyve a meghatározó, tehat 90 nap. Magyarán ha aláírod a szerződést, onnantól 90 napig próbaidőn vagy. Ez alatt a 90 nap alatt bármikor fel mondhat neked, a terhesseg ilyen esetben nem véd. Jelenleg te nem próbaidőn vagy, ha azon lennél, akkor be lennél jelentve, hanem simán feketén dolgozol. Ha jol értem apuka kiszállt a képből. Gondold meg, hogy a GYES, csaladi es a tartasdij elég lesz e gyereket nevelni, illetve miből élsz, ha felmond a munkaltato, mert táppénzre nem vagy jogosult.
2013. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

Utolso! Igazad van a hangfelvetel dologgal. De azert van a munkaltato fejen vaj, hiszen minden munkaviszonyt feketemunkaval kezd es meg ki tudja, tehat azert lehet helye egy kis kemenykedesnek. Felhasznalni vegulis nem akarnam, csak megijeszteni... Egyebkent meg az sem lehetetlen, hogy a munkaltatoval lehet egyezkedni, hogy elmondod neki, milyen nehez helyzetben vagy, es bar megtehetne, h kirug, de ha van benne emberseg, ne tegye. Amit a munkaltato ezert "elszenved", az egy munkaero, aki nem tud cipekedni, de vegulis dolgozik, es majd 14 nap tappenz (ennyit fizet a munkaltato). Esetleg lehetne egyezkedni, hogy a 14 nap tappenzt megterited neki.

Az jutott meg eszembe, hogy amig nem vallsz szint, mas orvoso problemara hivatkozhatnal, amiert atmenetileg nem emelhetsz...

2013. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
A munkaltato nem fog megijedni ilyen fenyegetestol, mtsy. Egyedlen hivatalos dolgozoja sem fog ellene vallani, a fekete munkat pedig igen nehez bebizonyitani....
2013. márc. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ha most leszek szerdán 9 hetes, akkor ha egy hét múlva bejelent, akkor 10. héttől még 12 hét a próbaidő tehát majdnem 22 hetes lennék ami már egyértelműen látszani fog... tehát úgy nézem semmi esélyem nincs erre az egészre.
2013. márc. 24. 12:11
 46/62 A kérdező kommentje:

ez a munkahely nem az a fajta, ahol emberségből nem raknak ki. mindenki 5-6 éve ott van, ez egy összeszokott csapat,velem együtt még 4 embert vettek fel és mind az ötünket kinéznek onnan, nem beszélnek hozzánk, csak ha valamit rosszul csinálunk, 1*20 perc kajaszünet jár,nekik 3,meg cigiidő, stb. értem, már évek óta ott vannak de ha már most kifejezetten így állnak mindenkihez, mi lesz ha még bejelentem, hogy mi a helyzet?

azt hiszem ez veszett fejsze nyele...

2013. márc. 24. 12:18
 47/62 A kérdező kommentje:
igazából ha már az első nap közli velünk a főnök, hogy ne aggódjunk, nem fogja hagyni, hogy a régik kitúrják az újakat, akkor nem is tudom miért vártam mást.
2013. márc. 24. 12:19
 48/62 A kérdező kommentje:
Meg az jutott eszembe, hogy ha ez a munka nem valik be, akkor ha a szuleim tudnanak egy ismerosukhoz 4 orara bejelenteni en pedig fizetnem neki a jarulakokat a 4 ora munka utan, akkor az is munkaviszonynak szamit? Vagy csak a teljes, 8 oras munkaviszony?
2013. márc. 24. 13:20
 49/62 anonim ***** válasza:
A 4 ora is, de vigyazz, mert a kamu bejelenteseket a tb nem szereti
2013. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:
Ha most eljonnek es a kovetkezo honaptol lenne 4 oras munkaviszonyom, abba nem kotnek bele, nem?
2013. márc. 24. 14:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!