Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondhat a munkáltató ez...

Felmondhat a munkáltató ez esetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes terhes, 2 hét múlva lejár a próbaidőm és határozatlan idejű munkaszerződésem lesz. Természetesen a főnököm nem tudja,hogy terhes vagyok, mindenképpen megvárnám azt a két hetet, és utána jelenteném be.

A kérdésem az, hogy a bejelentés után kirúghatnak bármilyen módon is? Tudom, sok ilyen kérdés van a neten, de a tapasztalatok érdekelnének, mert én csak pár hete dolgozom a cégnél és az az igazság, hogy amikor odamentem, én már tudtam, hogy az vagyok. Semmiképp nem szeretném, ha elküldenének, gyedet szeretnék kapni.


Hónapok óta keresek már munkát, tehát nem a terhességem miatt, hanem egyébként is.

Illetve hogy sajnos olyan helyen dolgozom, ahol sokat kell emelgetni és nem is könnyű munka, meddig kellene dolgoznom ahhoz, hogy el tudjak menni táppénzre, és ha el tudok menni, mennyivel lesz kevesebb a gyedem a táppénz miatt?

(bruttó 110ezer forintra jelentenek majd be)


Érdekelnének a tapasztalatok, hogyan mondjam majd el a főnökömnek anélkül, hogy ne haragudjon meg rám és ne higgye azt, hogy már tudtam, amikor odamentem, pedig tudtam. Ha kapnék papírt arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, akkor is csak táppénzre tudnék menni és csak annyit, amennyi napot már ledolgoztam? (már sajnos volt két vetélésem ezelőtt)


2013. márc. 23. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
67%

ez eléggé ellentmondásos.

tudod hogy cipelni kell,mégis elmentél erre a helyre melózni holott tudtad hogy volt két vetélésed is,mégis kockáztatsz.

nekem ez bunkóság a főnököddel szemben,

szólsz hogy terhes vagy,majd lelépsz táppénzre,mert te gyedet akarsz kapni,


akkor kár volt elmenni ide dolgozni,ha tudtad milyen a munkakör.

táppénzre meg nem fogsz gyedet kapni!

hát ez vicces.

2013. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
85%
előtte mennyi időt dolgoztál,mennyi ideig voltál munkanélkülin?
2013. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

maradjunk annyiban, hogy amikor jelentkeztem erre az állásra, akkor pénztáros állás volt meghirdetve.

azóta pedig egyszer nem voltam pénztárban, hanem beraktak 10 órába ásványvizeket és dobozos üdítőket pakolni a raktárba.

január 15-ig dolgoztam az előző munkahelyemen, majdnem másfél évem megvan tehát nem volt sosem célom a munkakerülés, azóta folyamatosan jelentkeztem kb 100 helyre ez idő alatt, és ide hívtak vissza próbanapra.

a próbanap előtt 1 héttel tudtam meg, hogy terhes vagyok.

igen, ha ezen múlik hogy még meglegyen pár hónap munkám, akkor ezt meg fogom tenni, gondolom neked mindegy, hogy 38ezret kapsz havonta a gyerekre családival együtt, vagy 78ezret, nekem nem mindegy, főleg, hogy egyedül maradtam a terhességemmel mégsem fordult meg egyszer sem a fejemben, hogy elvetessem.

ha nem tudsz érdemben segíteni és ítélkezel azelőtt, hogy kérdezel, tartsd meg magadnak a véleményed.

köszönöm szépen

2013. márc. 23. 21:53
 4/62 A kérdező kommentje:
január 15ig dolgoztam és mostanában jár le a munkanélkülim.
2013. márc. 23. 21:55
 5/62 anonim ***** válasza:
70%
eszembe se jutott hogy megbántsalak.,csak akkor fogalmazz érthetően,mert ez így félreérthető !
2013. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
64%

ne haragudj, de ez komoly, hogy terhesen maradtál egy olyan helyen, ahol nehezet kell emelned, cipelned?

nekem azért fontosabb lenne a babám és a magam egészsége.

tudom a muszáj nagy úr, de akkor is.

2013. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is elég kacifántos volt a helyzetem. Azt tudom javasolni, hogy te is hívd fel valamelyik OEP kirendeltséget és ott fognak tudni neked segíteni.
2013. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
50%

és mit gondoltál, hogy ezt a munkát meddig tudod csinálni?

gondolom nagy pocakkal azért már nem akarsz emelgetni.

2013. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
69%
ha 8 hetes terhes vagy,nem az idei béred alapján számolják majd a tgyás-t,gyed-et.Idén szülsz,a tavalyi bruttód lesz a mérvadó.
2013. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
77%
gyedet a szulest megelozo naptari eved keresetebol szamoljak, tehat, ha iden szulsz, akkor a tavalyibol! ugyanez igaz a tartos tappenzre is! teny, hogy kicseszes ez a munkaltatoddal, de ha a probaido vegeig el tudod titkolni, utana meg irasban bejelented, akkor vedve vagy. koteles neked konnyitett munkakort biztositani, kerdes, hogy milyen legkor lesz, biztos nem leszel kedvenc, kerdes, ezt mennyi beszolassal adjak tudtodra... barmennyire is kicseszes, azert megertelek, meg kellett lepni. de oszinten megmondom, nekem ezt csak nagy ceggel lenne kepem megcsinalni, egy kis vallalkozoval nem...
2013. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!