Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meg tartanátok a babát?

Ti meg tartanátok a babát?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,9 hetes terhes. A barátom meg zsarolt,hogy csak akkor marad velem,ha elvetetem a babát. De én úgy érzem,hogy,ő már egy emeberi élet az én gyerekem és nem szeretnék abortuszt,de a barátomat sem szeretném elveszíteni. Ha ő elhagy akkor is meg van a biztos anyagi háttér és kapnék segítséget szüleimtől,családtól,barátoktól,de én őt is nagyon szeretem és még is csak ő a gyerekem apja. Ti mit csinálnátok?

2012. máj. 19. 10:05
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:
A volt barátom 20 éves...
2012. máj. 21. 22:10
 52/55 anonim ***** válasza:
46%

Mivel szereted a babát, soha nem tennéd magad túl a veszteségen. Olvass utána az abortusz utáni szindrómának. (PAS).

Mindig vádolnád a partnered. Ha ránéznél, mindig eszedbe jutna, hogy miatta volt. Statisztika: abortusz után a párkapcsolatok 75%-a tönkremegy. Ha eleve így áll hozzá, nem sok esély van arra, hogy más, komolyabb döntésben kiáll melletted, és számíthatsz rá a bajban.

A műtétnek is vannak veszélyei.


Ha vállalod a babát:


Boldog anyuka leszel. A párod vagy elhagy, vagy ha igazán szeret, melletted marad.

Sokkal több szeretetet fogsz kapni, mint amit valaha is gondoltál. Persze gond is egy kisgyerek, de annál több öröm.

Gyerek mellett is lehet tanulni, rengetegen így csinálják.


És a babát még meg se kérdeztük, akar-e élni?

2012. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
26%
OK, kedves Kérdező, tehát jól gondoltam, hogy kb veled egyidős. És tényleg soha nem jött szóba köztetek az évek folyamán, hogy mi lenne, ha mégis bekövetkezne a terhesség, vagy beszéltetek róla, csak valamelyikötök véleménye változott meg?
2012. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
47%

7 milliárd ember él a földön. A fele éhezik... Hagyjuk már ezt az "emberéletről van szó". Nincs annak értéke sehol a világon, nem kell túldimenzionálni.

Egyedülálló anyaként nagyon nehéz életet kapsz a nyakadba. Anyagilag is, érzelmileg is. Túl fiatal vagy, te magad is eltartásra szorulsz, a normális élet lehetőségét is eldobod. Ha a lányom lennél, mindenképpen megpróbálnálak lebeszélni róla, kizárólag a saját érdekedben.

Ne feledd, nem a magzatvédő kórusnak kell majd eltartania a gyerekedet és nem ők fognak vigyázni rá, ha neked dolgoznod kellene.

A gyerek apját már kidobtad, nagyon helyesen. Építeni rá nem lehet.

De ne cseszd el az életed!!

Ne hidd, hogy mindenki az öngyilkosság szélén áll csak azért, mert egy becsúszott terhességet nem akart vállalni. Gyermeket normális kapcsolatban, megbízható férfi mellett szabad csak vállalni.

2012. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
56%
Örülök, hogy úgy döntöttél, megtartod. Hidd el, ő lesz a legjobb dolog az életedben! Az én párom is elhagyott, amikor közöltem vele, hogy marad a baba. Nagyon megbánta a döntését és végül visszafogadtam őt. Szülésnél már ott volt velünk. Most egy család vagyunk 3 kicsi gyerekkel. Neki egyébként nem volt apja, mert bár tervezett gyerek volt, a férjem apja mégis lelépett, amikor néhány hetes volt. Csak úgy. Viszont az anyukája újra férjhez ment és nevelőapja lett a férjemnek.
2012. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!