Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meg tartanátok a babát?

Ti meg tartanátok a babát?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,9 hetes terhes. A barátom meg zsarolt,hogy csak akkor marad velem,ha elvetetem a babát. De én úgy érzem,hogy,ő már egy emeberi élet az én gyerekem és nem szeretnék abortuszt,de a barátomat sem szeretném elveszíteni. Ha ő elhagy akkor is meg van a biztos anyagi háttér és kapnék segítséget szüleimtől,családtól,barátoktól,de én őt is nagyon szeretem és még is csak ő a gyerekem apja. Ti mit csinálnátok?

2012. máj. 19. 10:05
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedülálló anya voltam évekig, mégsem gondoltam soha a gyerekemről, hogy bár soha ne született volna meg csak azért, mert szegénynek nincs apukája! Persze szükség van egy gyereknek az apukájára, de kapott rengeteg szeretetet tőlem is, nagyszülőktől is. Arról nem is beszélve, hogy mindenki csak arról beszél, hogy neki hogy lenne a jó. Valaki egyáltalán gondol arra, hogy a babának hogy esik az élve feldarabolás? Lehet itt szidalmazni a magzatvédőket jobbról-balról, de ha belegondoltok, EZ itt a nagy kérdés, hogy minek tekintitek a gyereket. Mert ha valaki csak egy kicsit is tájékozott, láthat fényképeket az abortált magzatokról, akiken látszik, hogy szegénykék emberek voltak. Kicsit tán bele kéne gondolni magunkat a helyükbe. Nekem se volt apukám, mégse biztos, hogy örültem volna, ha ez miatt az anyám is beledob a kukába. Ő szeretett annyira, hogy az apahiány ne vegye el a kedvem az élettől. Jóból fordulhat rosszra, de rosszról fordulhat jóra is, mint ahogy velem is történt. És a szóban forgó kis emberkének tutira jó élete lesz, mert szereti az anyukája.
2012. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
62%

tegnap 13:01

Akkor mondom én is:

Ha elveteti, csökkenhet az esély, hogy a későbbiekben nem lehet neki több gyereke.

Mivel akarja, mindig ott lesz a fejében, hogy most vajon milyen lenne, hogy nézne ki, most lenne x éves, stb.

És még valami: Nekem pl elég sokszor van olyan érzésem, hogy mindenki sz@rik rám, bár ne lennék, de akkor mindig jön az belül, hogy van egyetlen olyan valaki, akinek szüksége van rám, akinek kellek...

És akkor a mérleged már meg is dőlt.

2012. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
54%
Mi volt a nehéz döntés? Eleve így gondoltad.
2012. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim válasza:
69%
Szia! Örülök, hogy megtartottad. Én 22éves, 25 hetes kismama vagyok, nekem is továbbtanulás közben csúszott be a baba, emiatt én is érettségivel és egy okj bizi-vel rendelkezem. Mondjuk mi boldog kapcsolatban, közösen várjuk a kismanót. De anyukák, tegyétek a szívetekre a kezeteket. Szerintem nincs olyan, hogy egy baba tökéletes időben érkezik. Mert a mai világban az embernek mindig vannak gondjai. Hol egy lakás, autó, egyéb hitel, éppen munka hiány, vagy ha van állása, akkor is az mennyire biztos? Családi problémák... Most ez nem jó, most az nem jó stb. Elismerem hogy 19 évesen nem lesz könnyű, még 22 évesen sem gondolom azt, de a lényeg hogy akarja és szeretni fogja. Más megszüli a világra a gyerekét, de sokszor minek? Mert hogy nevelni és szeretni nem fogja... És szedett gyógyszert, de ha már így alakult, vállalja a felelősséget. Egyébként meg a szülők támogatása manapság szinte elkerülhetetlen, a fiataloknak esélyük sincs 35 éves koruk előtt teljesen maguktól mindent előteremteni.
2012. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
Azért a kérdező helyzete igencsak messze van a tökéletestől...
2012. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
26%

Messze van a tökéletestől, de tökéletes helyzet nincs. Sőt a legtöbbünk helyzete közel sincs a tökéleteshez. Ha a tökéletesre várnánk,m elfutna mellettünk az egész élet.

Hol a garancia arra,hogy egy házasságba közösen várt babát+mamát nem hagy el az apa? Netán nem hal meg? Hol a garancia, hogy nem vesztik el a munkájukat az épp jól keresők? Hol a garancia, hogy nem válunk fedél nélkülivé mondjuk egy árvíz miatt? Vagy hogy nem hal meg épp az anyuka a gyerek kiskorúsága alatt mondjuk rákban vagy autóbalesetben? Az élet nem biztonsági játék (és ezalatt nem azt értem, hogy eszetlenül kell élni!)

Ha ezeket a kérdéseket feltesszük, ne is merjünk szülni, sőt szerelembe se essünk, mert az is veszélyes??

Egyetemistaként volt egy időszak, amikor azt mondtam, nem lesz gyerekem. ERre a világra nem érdemes szülni. Most mégis van kettő, és talán lesz majd még kettő. Megváltozott az alatt a 3-4 alatt a világ? Nem. de a gyermek a jövőt is hordozza magában, és érte, miatta érdemes már tennem a világért is, hátha neki azért jobb lesz...

Kedves Kérdező! Sok boldogságot és sok-sok erőt, kitartást a nehéz pillanatokra!

2012. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
60%
De könyörgöm, itt a leendő apuka egyáltalán nem akarja azt a gyereket. Ez a lehető legrosszabb kezdés.
2012. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Viktor1998 válasza:
A baba.
2012. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Szeret téged egyáltalán ha ilyet mer mondani??? Nem valami jó kezdés ha így áll hozzá. én 20 elmúltam mikor terhes lettem, mi a párommal már akkor 5 éve együtt voltunk, a baba csak becsúszott, de mindketten szerettük volna megtartani, sőt ez nem is volt kérdés.


21 éves, egy 4 hós kisfiú anyukája :)

2012. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
51%

Namost lányok, minden - bizonyos körökben közkeletűnek látszó- félreértéssel szemben a férfi az is egy ember, önálló gondolatokkal, tervekkel, vágyakkal, és nem tenyészkan és eltartó. Kérdező 19 évesen úgy gondolja, hogy anya akar lenni, a barátja (gondolom hasonló korú, de ez el sem hangzik) meg úgy gondolja, hogy ebben a korban még nem akar apa lenni.

Persze szerencsés, ha ez a nézetkülönbség nem akkor derül ki, ha már valamelyik fél mindenképpen vesztes lesz, de ehhez talán annyi kellene, hogy a párok tagjai a kapcsolatuk elején tisztázzák a viszonyukat egy esetleges terhességhez - ha már szexuális életet élnek, és ez a lehetőség minden védekezés dacára benne van a pakliban - lévén nincs 100%-ban biztos fogamzásgátló eljárás vagy eszköz.

Ebben a helyzetben kb annyit lehet már mondani, hogy a nőnek sok boldogságot a születendő gyerekhez (hisz a fizikai döntés nyilván az övé), és a férfi is remélhetőleg minél hamarabb megtalálja a saját boldogságát - akár velük, akár egy neki megfelelőbb új kapcsolatban. Hisz az egyetlen tisztességes cél egy konfliktusban, hogy senki se sérüljön maradandóan.

2012. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!