Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meg tartanátok a babát?

Ti meg tartanátok a babát?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,9 hetes terhes. A barátom meg zsarolt,hogy csak akkor marad velem,ha elvetetem a babát. De én úgy érzem,hogy,ő már egy emeberi élet az én gyerekem és nem szeretnék abortuszt,de a barátomat sem szeretném elveszíteni. Ha ő elhagy akkor is meg van a biztos anyagi háttér és kapnék segítséget szüleimtől,családtól,barátoktól,de én őt is nagyon szeretem és még is csak ő a gyerekem apja. Ti mit csinálnátok?

2012. máj. 19. 10:05
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
68%

Szia, ha a barátod azzal fenyeget hogy elhagy hogy ha megtartod a babát, akkor igen is tartsd meg, egy ilyen ember nem érdemel meg senkit. És lássuk meg...nem hiszem hogy ugyan olyan boldogok lennétek együtt hogy ha megölnéd a picidet! Mert egy életen át tudni fogod hogy azért, mert ő megfenyegetett! És ha valóban van anyagi háttér a fiúd nélkül is, akkor igen is tartsd meg!

Sok sikert, és kitartást!

26hkm

2012. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát elöször is nagyon nehéz helyzetben vagy!

A szüleid tudják?Mit mondanak?Ők elfogadják a picibabát?

Ha a párod nem akarja akkor mért nem vigyázott?Kérdezd meg tőle!És mért nem akarja a picurt?

Én is 19 éves vagyok és 19 hetes kismama.

2012. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
61%

Egyedül ne vállalj gyereket. Ezt mint egyedülálló anya mondom neked. Imádom a gyerekem, de ha tudom előre, hogy egyedül maradok, akkor ő bizony nem születik meg. Az egy dolog, hogy anyagilag nagyon nehéz - a biztos háttered sem örök...- de érzelmileg még nehezebb. Főleg amikor megkérdezi, hogy hol van az apukája...

A fiút meg hagyd ott, a terhességtől függetlenül

2012. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
49%
Háááát,nehéz döntés. Ha megvan az anyagi háttér,segítséged,és nem fog hiányozni a bulizás,akkor tartsd meg.Párodat s.ard le,és szülés után követeld tőle a gyerektartást!Ha ennyire nem akar gyereket,miért nem vigyázott????
2012. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
65%

Az első válaszolóval értek egyet.

Ha szeretnéd, tartsd meg a babát. Ha elvetetnéd sem biztos, hogy veled maradna a barátod.

2012. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem vagy még elég érett ehhez az egészhez, hisz nem veszed azt észre, hogy ez a pali semmibe vesz, csodálkozom ha egy ilyen kijelentés után négy vágysz utánna.

Épp ami nap volt egy ilyen kérdés, a fiatal lányt elhagyta a párja, szülei elfordultak tőle!

Nincs munka, lakás, társ, semmi, laknia sincs hol, jövedelme pénze sincs!

Igazából te is most megszülöd a gyereket, anyukádék fognak eltartani, és most már nem csak téged, a babát is, ami sok + havi költség.

Ezekbe bele gondoltál?

Babakocsi, babaruhák, ennivaló, játékok!

Egy ilyen palitól ezek után mit vársz?

20 évesen egyedül álló anyuka leszel a semmivel.

Kemény ezt így kijelenteni, de ez van, ha belegondolsz!

Oké hogy anyukádék segítenek, de mindent nekik kell megvenni a babának, ők fognak érte megdolgozni, ami + teher nekik!

2012. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Én a helyedben megtartanám,mert mint mondtad ő már egy emberi élet és,ha ezért képes ott hagyni a barátod,akkor nem is szeret igazán.Egyébként csatlakoznék az elözö kommenthez,mert én is megkérdezném,hogy miért nem vigyázott,ha nem akart babát.

Mindegy szó,ami szó én megtartanám és boldog lennék a picivel 2 és a szüleim segítségével:)

Remélem segítettem egy kicsit!:)

Majd írd meg,hogy döntöttél!

2012. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
37%
Mennék abortuszra. Nem azért, mert a barátom akarja, hanem azért, mert a gyerek két ember döntése kell hogy legyen. Ha az egyik nem akarja, akkor annak a gyereknek nem szabad megszületnie. Utána azonnal szakítanék a pasival.
2012. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
57%

Mik a további terveid az életre? Akarsz még tanulni? Ha nem, mit dolgozol? Ha a szüleid elmennek, hogy tudod eltartani a gyereket?


Sajna én leginkább azt látom, hogy ilyen helyzetben nagyon kiszúrnak magukkal az emberek. Több ismerősöm szült 20 éves kora előtt. Általában csak az érettségit tették le, de van aki azt sem. A pasi lelépett.

Az anyukák pedig teljesen kilátástalan helyzetben vannak. Végzettségük, tapasztalatuk nincs, ellenben gyerekük van, így munkát találniuk esélytelen. Leginkább csak segélyből és gyerektartásból élnek, úgy-ahogy. És a gyerek ahogy nő, egyre több igénye lesz. Mert nem az kerül sokba, hogy az elején veszel neki pelenkát meg rácsos ágyat. Különben is, mindenki hozza a babaköszöntő ajándékokat. Minél idősebb egy gyerek, annál többe kerül.


Lehet, hogy szemét dolog, de ahogy ezeket az ismerőseim elnézem, hát én nem vállalnám ezt. Persze mindenki mondogatja, hogy a gyerek mindenért kárpótol - no de utólag én is ezt mondanám. A legrosszabb annak a lánynak, akinek beteg gyereke született. Na neki onnantól megszűnt a saját élete, mást sem csinál, csak viszi a gyereket orvostól orvosig, hogy enyhítsék a dolgot. Ő már nem is mondott ilyesmit, hogy a gyerek mindenért kárpótol. Csak annyit, hogy "nagyon nehéz".


Sajnos azt kell mondjam, én a helyedben nem vállalnám ezt a gyereket. És a pasit is kidobnám, szerelem ide vagy oda. Majd jön olyan, akivel igazi családot alapíthattok.

2012. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
74%
Ez a "miért nem vigyázott" hozzáállás elég nagy marhaság, nem gondoljátok? A kérdésből nem derült ki, hogy védekeztek e egyáltalán, ha igen, akkor milyen módon. Az is lehet, hogy a kérdező tablettát szedett - akkor a fiúnak minek vigyázni? Jó, 100% védekezés nincs, de nem hinném, hogy a gyógyszer mellé sokan használnának még óvszert is
2012. máj. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!