Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meg tartanátok a babát?

Ti meg tartanátok a babát?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,9 hetes terhes. A barátom meg zsarolt,hogy csak akkor marad velem,ha elvetetem a babát. De én úgy érzem,hogy,ő már egy emeberi élet az én gyerekem és nem szeretnék abortuszt,de a barátomat sem szeretném elveszíteni. Ha ő elhagy akkor is meg van a biztos anyagi háttér és kapnék segítséget szüleimtől,családtól,barátoktól,de én őt is nagyon szeretem és még is csak ő a gyerekem apja. Ti mit csinálnátok?

2012. máj. 19. 10:05
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Kedves 25!

És Te elhiszed??

Komolyan, nézd vissza csak az elmúlt mondjuk 4-5 hónap kérdéseit! Szinte naponta van egy ilyen "18 éves vagyok, védekeztünk, terhes lettem" jellegű kérdés.

(Mellesleg, egyáltalán nem lennék meglepve, ha ugyanaz írná ki őket szórakozásképpen.)

Unalmas és szánalmas.

2012. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
Kedves 31! Igazad van,most néztem meg a többi kérdéseket.Én még új vagyok itt.25-ös voltam!
2012. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
Annyira az látszik kedves kérdező, hogy te akarod ezt a babát, és azt vártad, hogy itt majd mindenki a nyakadba ugrik és igen tartsd meg. Az sem igaz, hogy csak az mondja, hogy vetesd el akinek van, mert ha jobban elolvastad volna a kérdésedre jövő válaszokat kicsit sem így van. Nekem is van gyerekem, de ettől még reálisan gondolkodom. 19évesen anyuék anyagi helyzetére szülni, felelőtlenség. Az mutatja meg leginkább, hogy nem készültél fel a gyerekre, és most rózsaszín ködben lebegsz amerikai filmek bababummjával a fejedben, hogy itt megkérdezted, hogy megtartsd vagy sem. Mondom ezt úgy, hogy 20évesen szültem, apuka már a terhes vagyok bejelentésre lelépett, azóta van normális párom is, de ez csak egy vázlata az elmúlt 8 évnek. Millió olyan küszködés, gyötrődés volt benne, amit nem kívánok senkinek. Szüleim támogattak, imádják, de nem az ő dolguk lett volna, hanem az enyém, nem a nagyszülők dolga felnevelni az unokát. A családi baráti segítség meg tudod, 3napos, mint a csoda. A java elmarad egy idő után, mert vizsgáik vannak, mert pasijuk van, mert nyaralni mennek, mert buliznak.És mégcsak haragudni sem lehet rájuk, mert élik az életüket. Nekik sem dolguk eltartani a gyerekedet. Amit én tennék a helyedben, kidobnám a pasit a francba, bár nem biztos, hogy miattad mondja az abortuszt, hanem mert tisztában van vele, hogy fiatal hozzá és még nem akar apa lenni.Aztán mennék abortuszra.
2012. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
0%

sajnálom, hogy beszólnak neked, mert igazán nem vacillálsz, hogy elmenj-e abortuszra. Vagyis nem tudnak meggyőzni, hogy menj el. Komolyan, ezen az oldalon miért kell leugatni azt, aki az emberi élet mellett akar kiállni??


Sok sikert a babádhoz, szerintem is tartsd meg, sok erőt, kitartást hozzá! Hidd el, nem véletlen, hogy hozzád érkezett meg a pici csöppség!


Pasit meg én is kidobnám, aztán ha megszületett a pici, egyszer megmutatnám neki, ha nem érdekli akkor sem, le van ejtve.

2012. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
26%
Kedves előző, ez a "Pasit meg én is kidobnám" nagyon jól hangzik női szemmel biztos, meg írják itt többen is, de csak szólnék, hogy a döntést ebben a tekintetben a pasi már meghozta, benne van a Kérdező által feltett kérdésben: "csak akkor marad velem,ha elvetetem a babát". ... és hát ahogy elnézem, pont ez a kérdező problémája...
2012. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 porcukormókus ***** válasza:
26%

Nem olvastam el a válaszokat, csak a Te kommentjeidet, ebből gondolom, hogy jópáran lebeszélnének a babádról. Az én véleményem az, hogy a helyedben megtartanám a babát. De csak abban az esetben, ha igazán vágysz rá. Biztos anyagi körülménnyel és szerető támogató családi hátérrel rendelkezve ez számomra érthető döntés lenne. Biztosan így sem lesz könnyű, főleg az elején, Társ nélkül, de az élet már csak ilyen. Ettől még találhatsz később szerető párra, aki elfogad majd a kisgyerekeddel együtt is. Több ilyen családot is ismerek, és nagyon szépen élnek.

Én nem vagyok abortusz ellenes, de azért én mégis lebeszélnélek róla, mert azt a terhet sokan nem bírják el. Van egy barátnőm, néha szóba kerül a terhességmegszakítása fiatal korából, hát a mai napig tud rajta sírdogálni. Pedig már 34éves, és anyuka.

Azért majd írj, hogyan döntöttél!

2012. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
65%

Mi szól a terhesség megtartása mellett és mi ellene?

Mellette eddig csak az "ő már egy emberi élet" hangzott el.

Ellene:

-egyedülálló anya

-a szülőkkel tartatja el magát

-az apa nem akarja

2012. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 Orsi_ ***** válasza:
15%

Szia!

Én azt gondolom, hogy a barátod, véleménye változhat, de ha a babát megtartod és neveled, attól csak gazdagodhatsz és erősödhetsz, sőt boldogságodat is adhatja.

Orsi

2012. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
33%

Hát kedves Kérdező, tényleg, akár gazdagodhatsz és erősödhetsz is... vagy akár tönkre is teheted vele a saját életedet is, meg a párod életét is. Meg persze a két véglet között lehet bármi más is... ettől nehéz és felelősségteljes döntés egy ilyen döntés.

Szerintem beszéljétek át még egyszer-kétszer ezt a dolgot a pároddal, mert a jó az lenne, ha nem valamelyikötök kényszerítené rá a saját álláspontját a másikra, hanem közös nevezőre tudnátok jutni a dologban akármelyik irányba is.

2012. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
Többen kértétek,hogy írjam meg,hogy hogyan döntöttem. Nagyon nehéz döntés volt,de úgy döntöttem,hogy megtartom. :)
2012. máj. 21. 08:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!