Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meg tartanátok a babát?

Ti meg tartanátok a babát?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,9 hetes terhes. A barátom meg zsarolt,hogy csak akkor marad velem,ha elvetetem a babát. De én úgy érzem,hogy,ő már egy emeberi élet az én gyerekem és nem szeretnék abortuszt,de a barátomat sem szeretném elveszíteni. Ha ő elhagy akkor is meg van a biztos anyagi háttér és kapnék segítséget szüleimtől,családtól,barátoktól,de én őt is nagyon szeretem és még is csak ő a gyerekem apja. Ti mit csinálnátok?

2012. máj. 19. 10:05
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
86%

Az én véleményem, vetesd el és dobd ki a pasid.

Tizenévek vannak még előtted, hogy megtaláld a szerető párod, aki melletted áll majd, és a hátteretek is biztos lesz.

Ne a szüleidre, családodra támaszkodj a babád felnevelésében!

2012. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó vagyok.


Most olvastam végig a hozzászólásokat és sajnálkozom rajtad, kedves Kérdező!

Felteszel egy kérdést, majd miután mindenki elmondja a véleményét, nem fogadod el a válaszokat, csak azt, aki azt mondja, tartsd meg... Szánalmas!


Komolyan nekem is elegem van a 17.19 éves lányokból, akik tényleg naponta tesznek fel ilyen kérdéseket.


Nehogy azt hidd, hogy a családoid, szüleid majd tizenéven keresztül eltartják a gyereked és felnevelik. Ez nevetséges!!


Csinálj azt, amit akarsz.

2012. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 19évesen abortuszom volt,először kibuktam,de nem bántam meg,mert volt előttem élet és nem akartam,h anyumék tartsanak el.Azóta dolgozom,tanácsi lakásom van,szerető férjem,és most 2éves fiam,és most 30hetes kismama vagyok.És 27éves vagyok.
2012. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
84%

Aki a terhesség megtartása mellett van, gondolkozzon el ezen egy kicsit:

"Apuka" -aki most legyen a ti fiatok- hazamegy és közli:

-A barátnőm terhes lett és meg akarja tartani, de nem akarom.


Tényleg jó ötlet, hogy egy véletlen baleset miatt minimum 18 évig bűnhődjön???


Az is érdekelne, hogy miért nem jött válasz arra a kérdésre, ahol a védekezésről érdeklődtek....

2012. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
A kérdező megírta,hogy tablettát szedett! 13as hozzászólásban van.
2012. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:

A te döntésed, ha megtartod, ha nem.

Én is voltam a helyedben, nem tartottam meg. Bár a szívem egy része vele együtt halt meg, de azóta megszereztem a diplomám, van szerető férjem, 4 éves a nagyobbik fiam, 30 hetes vagyok a kisebbik fiúval.

Anyukám nem örült a becsúszott gyereknek, ránk bízta a döntést, de megmondta, hogy nem tud minket támogatni anyagilag.

A pasihoz szeretnék hozzászólni. Ez a pasi nem szeret téged, ha zsarol. És rövid úton el fog hagyni. Nem fog vizsgálatokra kísérgetni akár megtartod, akár nem. Nem fogja majd a kezed a kórházban, amikor szülsz, vagy kaparásra visznek. Ebből ki fog maradni, intézd, ahogyan akarod. Én még azt is megkaptam, hogy nem tőle voltam terhes, örüljek, hogy kifizette egy részét. Úgy érzi, magadhoz akarod őt láncolni a gyerekkel.

Lehet, hogy majd évek múlva megváltozik a pasi gondolkodása, de most még nem.

30hkm

2012. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

Mintha csak az egyik ismerősöm történetét olvasnám. Jómódú család, 20 éves csaj, pasi otthagyta, ő megszülte a kicsit,már két éves lesz neki. Apukával se veled se nélküled kapcsolatban vannak, eleinte a baba se nagyon érdekelte. Mit mondjak, a kisfiát imádja az anyuka és a család is, csak egy baj van vele, hogy nem tud beletörődni, hogy az apuka nem akar velük lenni. És ez az egyetlen dolog ami még a boldogsága útjában van, ezért nem tud új kapcsolatot teremteni.

Én biztosan megtartanám a helyedben.

2012. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
40%

"a gyerek két ember döntése kell hogy legyen. Ha az egyik nem akarja, akkor annak a gyereknek nem szabad megszületnie."

Ez az álláspont akkor LENNE igaz, ha a csaj nem lenne terhes, csak mindenáron az akarna lenni, a pasi meg nem akarná.

De már megfogant. És nem a lány intézte így.

Egy életről van szó.

Ha van anyagi háttér, a szülők támogatják, ő meg szeretné tartani, miért kéne elvetetni?

Meg mi az, hogy tizenévig tartsák el a szülők? 3-4 évesen mehet óvodába, anyuka el tud menni dolgozni...

Én is felnőttem apa nélkül (mondjuk mi tartjuk a kapcsolatot, de 1 percig nem éltünk együtt sosem)...

Találhat társat, vannak férfiak (nem sok, de vannak), akik gyerekkel együtt is elfogadnak egy nőt.

Nem nekiesni kell mindenkinek, hogy mért nem vigyázott (gyógyszert szedett, de nem baj, jó b@szogatni, hogy hülye felelőtlen tini felcsináltatta magát...)

(Mindenkit abortuszra buzdítotok, a magyar rohan is, aztán sír a szájuk, hogy csak a romák meg a kínaiak szaporodnak nálunk... El kéne gondolkodni ezen is...)


(2,5 éves kislány anyukája vagyok, 21 évesen szültem.)

2012. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

A tizenév az nem csak anyára meg a szüleire, hanem a leendő apára is vonatkozott...

Ha a te fiad állít majd haza egy ilyen sztorival, te is az abortusz mellett leszel.

Ez a gyerek úgy fog felnőni, hogy nyűg lesz az apának, aki nem akart az lenni. Minimum 18 évig fizetheti a tartásdíjat.

2012. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen lettem terhes, sem a családom, sem a párom nem állt mellettem, elvetettem, nem akartam csonka családot. Az én szüleim is elváltak és anyum új kapcsolatában én csak kolonc voltam. A pasival még 4 évig voltunk együtt kb. 2 évvel az abortusz után benyögte, hogy lehet mégis meg kellett volna tartanom a babát... :S Azóta eltelt 10 év és van egy csodás párom már 6 éve, van egy 2 éves kislányom, úton van a kisöcsi (24 hetes vagyok), van lakásunk, autónk, de a legfontosabb, mi együtt vagyun egy család! Én így döntöttem, akkor nagyon nehéz volt, de tényleg! Mert már 18 évesen is egy kicsi babára vágytam a leginkább, de az ész érv győzött és most így látom jónak, pedig akkor napokig csak zokogtam, az altató sem akart hatni, a doki majdnem elhalasztotta a műtétet...
2012. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!