Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akarom ezt a babát, de a...

Akarom ezt a babát, de a szüleim nem? Késő az abortusz 11 hetesen?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, most kéne továbbtanulnom. Védekeztünk, a mensesem megjött az első hónapban, de most nem. Rosszulét nem volt. A párom is 19 éves, most kezdene el dolgozni. 11 hetes vagyok, anyukám erőlteti, hogy EL KELL VETETNEM. Ha így lenne, akkor még elvégeznék?Lenne belőle valami testi károm??
2012. febr. 29. 12:49
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Huhh, nehéz az anyukákkal szembe menni... Én is nagy harcokat vívtam 20 éves korom körül. De hiszek benne, hogy érdemes konforntálódni. Nem maradhatunk örökké a szülők "fennhatósága" alatt. Kell, hogy legyen önálló életünk, amit nem az ő véleményük irányít első sorban.

Saját tapasztalatom nincs, de baráti körben van, hogy a nagyszülő rendre megenyhül a baba megszületése után. (olyat is hallotam, h már a terhesség alatt).

Végül az anyagiak: Egy kisfiam van. Nagyon sok holmit kaptam barátoktól(babakocsi, bölcső, ruhák), úgyhogy fél éves koráig konkrétan max 20.000-t kölöttem rá, amire büszke vagyok. Mosható pelenkát használunk általában (mázlisták vagyunk, azt is kaptuk). Eldobhatót meg kaptunk ajándékba, úgyhogy sokáig nem kellett venni. A szoptatás ingyen van. Fél éves korig kevés ruhadarabbal is jól el lehet lenni. Aztán irány a kilós ruha :)

Sok erőt kívánok!

2012. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsi, hogy csak most írok. Csütörtökön elmentem anyuval a családi védelmishez. Egy nagyon rendes nő fogadott. Nem döntöttem, és nem is fogok azt hiszem az abortusz mellett, de meghallgattam mit mond. Elmondta ő is, hogy el lehet még vetetni, de valószínű pont azon a napon tudnának befektetni, amikor már 12 hetes lennék. Megvannak a veszélyei is ennek. Hétfőn reggel kell mennem, majd vissza, de nem hiszem , hogy el fogom vetetni. Köszönöm, hogy aggódtok értem/értünk:) És kedves nem tudom hanyadik válaszoló:) köszönöm , hogy felajánlod a babaruhákat. Bár élnék.halnék egy kislányért, de legbelül kisfiút érzek. Majd kiderül:) Szerintetek a 13. heti uh- látják már?Akkor kell majd mennem. Nem tudom anyu mit fog majd szólni, de ugyanez jutott eszembe amit mondtatok. Hogy fogok leérettségizni, ha most márciusba elveszik tőlem a babámat, májusba meg érettségizzek? Na nem... Nem hiányzik, hogy megbukjak, pedig elég jó jegyeim vannak. Mellesleg unokatesómnak is most fog születni babája, nagyon fájna azt látni, hogy nekem meg nincs:s
2012. márc. 3. 16:17
 43/51 Orsi_ ***** válasza:

Szurkolok Nektek! Es gondolok Ratok! Biztosan kemeny, lesz, de edesanyad meg megvaltoztathatja a velemenyet, de egy babat akkor nem lehet a semmibol ujra eloteremteni.

Kitartast Neked!

Orsi

2012. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

Érted és a babáért én is szurkolok, de javaslok valamit felnőtt fejjel: édesanyáddal EGYÜTT beszéljétek meg, ne ellene! MOndd el neki amiket ide nekünk leírtál!


Ne kövesd a sok nagyokos tanácsát, akik azt írták hogy anyukádnak semmi köze hozzá, meg ilyesmi, mert ilyeneket mondani állati ocsmány dolog lenne...ugyanis neked SZÜKSÉGED lesz a segítségére!! És ha bunkó leszel vele, meg "nemérdekelmitmondaszaztcsinálokamitakarok" módon viselkedsz, mint itt írta pár lány, akkor magad alatt fogod vágni a fát.....ne legyél bunkó anyukáddal, ne fogadd meg annak aki ezt tanácsolja! Igenis magad mellé kell anyudat állítanod, szép szavakkal, nem pedig magad ellen, nagylánykodással és sértődéssel....itt nincs helye a szájaskodásnak, mert ismétlem: szükséged lesz anyukádra..a segítségére, gondoskodására, szeretetére...ne haraggal várjátok ezt a babát! Igaz hogy 18 elmúltál, de ez nem felnőtt...a felnőtt az, aki megél egyedül is. Nem a 18. szülinappal leszel felnőtt, hanem ha megállsz a saját lábadon is. Addig anyukádra szorulsz, szükséged lesz rá!


Már tanácsolták itt ezt páran, de mintha senki nem fogná fel..pedig az egyik legértelmesebb tanács volt. Itt egy baba életéről van szó, nagylánykodással és bunkózással nem mennél semmire. Légy kedves, beszélj neki arról hogy milyen jó lesz egy kisbaba a házban és mennyire szeretni fogja a nagyiját. Ne fordítsd magad ellen!

2012. márc. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Valakik írták, hogy muszáj szembemenni, meg önállónak lenni, stb. Tudod ez szép harcoskodó mondat, de amíg nem tudsz magad ura lenni, azaz SZÜKSÉGED van anyád pénzére, lakására, addig sajna kell a kompromisszum. POnt attól vagy felnőtt, ha ezt belátod. És attól maradsz ki tiniliba, ha nem látod be, hogy nem a 18. szülcsinapcsi tesz egy lányt érett nővé.


És azt is írták, hogy a szoptatás ingyen van. Ehhez azt tenném hozzá, hogy aki tud szoptatni, annak igen. Aki nem, annak a tápszer havi 10-12 ezer forint. És azt nem tudod a "kilósban" megvenni...


Még valami: oké, anyukád majd tuti megenyhül a baba láttán. EZ csodás, de ne a babádtól várd, hogy megenyhítse anyukádat, hanem Neked kell ezt a lépést megtenni. Ne egy még meg sem született lényre lőcsöld rá a békítőszerepet....neked kell itt most helytállnod. Különben is..........amíg megszületik, addig sem jó háborúban várni a kicsit.....

2012. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 dptr válasza:

Szia! teljesen mind1, hogy hány hetes vagy! Ez egy invazív műtéti beavatkozás, s mint ilyennek ennek is vannak kockázatai... Az alap, hogy egész életedre fogamzásképtelenné válhatsz tehát SOHA TÖBBÉ NEM LEHET BABÁD. Szerintem elég nagy kockázat.

A másik része az ügynek, amire talán nem is gondoltál, hogy lelkileg nyomorodsz meg utána. Mert nem könnyű ám (akármennyire is annak tűnik) egy anyának feldolgoznia azt, hogy meggyilkolta a saját gyermekét. Csak azért tudom, mert "volt szerencsém" már beszélgetni nővel, aki megtette. Ez egy olyan teher ami egy egész életen át kísért...

Gondold meg jól, válaszd szét az önös érdekeket és azt, hogy legbelül mit érzel! Mérlegelj!

Nagyon nehéz a döntés, de, ha hagysz időt és teret magadnak arra, hogy megérjen benned a válasz jól fogsz dönteni...


A gyerek őszinte jóakarója.

d.p.

2012. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképp kedvesen állok hozzá anyukámmal a dolgokhoz, nem leszek bunkó. Félek az előttem álló dolgoktól, nem tudom, hogy fogom mindezt bírni. Biztos nem én vagyok az egyedüli, aki ezzel megbírkózik.
2012. márc. 4. 14:28
 48/51 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezen az oldalon sok, hozzád hasonló helyzetben lévő anyuka (mert már az vagy, még ha csak pár centis is a babád:-)) kaphat lelki és természetbeni segítséget:

[link]


Drukkolok Nektek!

Egy egyéves tündérke anyukája

2012. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Lehet tudni hogy végülis hogyan döntöttél?Megtartottad a babádat?Sikerül anyukáddal megbeszélni a dolgokat?

2012. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
engem is érdekel
2012. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!