Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akarom ezt a babát, de a...

Akarom ezt a babát, de a szüleim nem? Késő az abortusz 11 hetesen?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, most kéne továbbtanulnom. Védekeztünk, a mensesem megjött az első hónapban, de most nem. Rosszulét nem volt. A párom is 19 éves, most kezdene el dolgozni. 11 hetes vagyok, anyukám erőlteti, hogy EL KELL VETETNEM. Ha így lenne, akkor még elvégeznék?Lenne belőle valami testi károm??
2012. febr. 29. 12:49
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukad lehet hogy haragudna de ha megszuletne a pici bisztos megenyhulne a szive!!!Es elfelejtene hogy nem akkarta!!!
2012. febr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is 19 éves vagyok és 18 hetes terhes sztem tartsátok meg a babát anyukád ugyis megenyhül az enyém is megenyhült csak 2 hétig nem beszélt velem ! ha a párod is szeretné akkor mi akadálya hogy megtartsátok! ha dolgozni fog és találtok egy olcsó albérletet meg fogtok tudni élni! de az sokkal jobb lenne ha anyudnál tudnátok élni! de te tudod te érzed! igy hogy szeretnéd az a babát és ha elveteted nagyon fog fájni lelkileg!
2012. febr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

jaj bocsánat elment véletlenül.


Szóval spéci cucc a szobába: ágyikó, légzésfigyelő, rengeteg rugi, stb. Tápszeres volt féléves korától, az is igen drága.


Szóval beszéljetek anyukáddal, pároddal, hogy anyagilag van-e lehetőség megtartani. Nem mindegy, párod mennyit keres, és hogy anyukád oda enged-e titeket.


Csúnya dolog ez, de nem a kortól hozhat valaki önállóan döntést. Mármint törvényileg oké, 18 éves kortól dönthetsz, de ahogy mondani szokták, amíg anyád kenyerét eszed, addig neki is van beleszólása az ilyen volumenű döntésekbe........

2012. febr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
Ha Te és a párod szeretnétek megtartani tartsátok meg. Párod szülei nem segítenének? Édesanyád idővel hidd elfogadja a helyzetet, és belát dolgokat! Ha albérletbe kell mennetek, ha szűkösen is de megéltek, biztos vagyok benne, hogy szociális támogatásban is részesülhettek, önkormányzat által stb.-i. ha hivatalos az albérlet és van szerződésed az önkormányzat is támogathat..... nézzetek mindennek utána; édesanyád szemében pedig példaértékűnek kellene lennie,hogy babát vársz és akarjátok,segíthetne és tanulhatnál is, senki sem tudhatja,hogy a szervezete egy abortuszra hogyan reagál, és ott van a lelki dolog is, nem jó játszani a tűzzel és kísérteni a sorsot.
2012. febr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kérlek aki még tud írjon!
2012. febr. 29. 13:15
 16/51 anonim ***** válasza:
20 évesen lettem terhes,párommal már akkor 2,5 éve voltunk együtt.Párom akkor volt 25.A szülők örültek neki.Most 2 éves lesz a kisfiunk, és imádják.Tartsátok meg,ha ti akarjátok.Ne hagyd,hogy anyukád rád eröltesse,amit akar.Te életed, azt teszel vele,amit te szeretnél.A gyereketekről ti fogtok dönteni,nem más.Mi az,hogy el kell vetetned?Nagykorú vagy,cselekvőképes.Én nem vetetném el,belehalnék,ha nem lehetne gyerekem.Gratulálok máskülönben a babához!E.
2012. febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

Nézd, ennél többet és mást nem lehet írni, mint amiket ide írtak az érettebb gondolkodásúakat....nem oldhatjuk meg helyetted a problémát.


Üljetek le a pároddal, és számoljatok. Egyik oldalra a bevételeket (a te negyvened, meg a párod fizuja) és a másikra meg a kiadásokat. Albérlet, gyerek, kaja, rezsi, minden. Ha mínuszba jön ki, akkor B terv.

Üljetek le anyukáddal, és mondjátok meg, hogy szeretnétek megtartani, és ő is szeretne fogja, amint meghallja a pici szívét dobogni. Hívd el a vizsgálatra, hadd hallja a kis szívét, és akkor talán megenyhül. Ha odaenged titeket magához gyerekestül, akkor meg tudtok majd élni, mert albérletre nem kell költeni és a rezsit sem teljes mértékben kell fizetni majd.


De aki csak annyit ír, hogy "tartsd meg mert a tied", ez azért nem így működik...amíg anyukád tart el téged, addig nem. Ugyanis ha párod fizuja nem fedezi a kiadásokat, éhen halnátok a gyerekkel együtt......ezt a válasz írója sem akarja, gondolom. Józan ész, ilyenkor az is kell, nem elég a szív, mert szeretettel nem lehet jóllakni.


Ideje felnőni. Itt már minden lehetséges dolgot leírtunk, tehát kérlek, beszéljetek a pároddal és anyukáddal, ne újabb kommentekért könyörögj, mert azzal nem jutsz előre!

2012. febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
55%

"Ne hagyd,hogy anyukád rád eröltesse,amit akar.Te életed, azt teszel vele,amit te szeretnél.A gyereketekről ti fogtok dönteni,nem más"


Már ne is haragudj, de ha a párja fizetése és a lányka 40 ezres bevétele (gyes és csp) nem elég az albérletre, rezsire, kajára, pelenkára, gyógyszerre, akkor mit csináljon? Tartsa meg és majd éhen döglenek? Nem értem ezeket a nagyokosokat.......nem azzal van a baj hogy azt írod, tartsa meg, én is abortuszellenes vagyok, de azért ilyet ne írjál már hogy az anyjának nincs köze a döntéshez......valakinek segítenie kell majd őket, ha megszüli, tehát nem lehet nagyképűsködni, mert igenis KELL majd az anyja segítsége! Tehát meg kell beszélniük a döntést. Van az anyjának beleszólása, ha nem akarja, hogy egy albérletben pusztuljon éhen a lánya és az unokája....mert egy nagyszájú válaszolóra hallgatott a gyk-n....

2012. febr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

Nézd bár,hogy is döntesz nem lesz könnyű,de aki meg tartja azt sosem bánja meg ,míg aki abortuszra vállalkozik(főleg ugy ,hogy szeretné a babát)akkor depressziós lesz.12.hétig csinálják meg onantol kezdve,hogy elkezded intezni kb 2 hét mirre megcsinálják.

Én 18 voltam amikor szültem a fiam(nem volt tervezve,meddőnek állapítottak meg,így szó nem volt arrol,hogy nem tartjuk meg).Mellette érettségiztem le,lett egy szakmán és főiskolára készülök.A vőlegényem suli mellett dolgozik,és csodás apuka lehet rá számítani (mindketten 22 évesek vagyunk).Míg gyesen vagy kapsz 40.000ft/hó és ha szoptatod akkor csak pelenkára meg gyógyszerre kell költenni havi szinten ez 15.000-20.000max .Ezen kívül van egyszeri (szülés után 65000.ft körüli össszeg mindenki megkapja.A kicsi érkezése kb 150.000(szülés fogadott dokival kb 60.000,szülésznő 20.000,kiságy 90000,babakocsi 30.000,ruhák,cumi.és aproságok).Nekem szerencsém volt a szüleim minden ben támogatnak minket, náluk lakunk(2szintes ,2lakásosház,nagy kert.mindenkinek van külön szobája ).

Nálunk most jön a kistesó nem mondom,hogy könnyű volt beválallni de nagyon szeretnénk már őt,amikor kiderült ismét állapotos vagyok összeomlotam de a párom mindenben támogatott .....ezt a bejegyzést akkor írtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

biztos elég kesze-küsza lett mert annyi mindent akartam írni,remélem azért érted.....18hetes pocaklakó anyukája

2012. febr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
57%

"Nagykorú vagy,cselekvőképes."


Cselekedhet ő, ha nincs egy vasa sem. Tudod, nem a kor számít ilyen döntéseknél.....mi lenne, ha minden 18 éves elkezdene szülni, mondván ő már attól a naptól felnőtt? Látszik hogy nagyon fiatal vagy, van gyereked, de élettapasztalat nélkül......

Nincs lakása. Nincs pénze. Felfogtad? Hova cselekedjen a nagy nagykorúságával? Aki otthon lakik, nincs pénze, annak igenis kell az anyja támogatása.

2012. febr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!