Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akarom ezt a babát, de a...

Akarom ezt a babát, de a szüleim nem? Késő az abortusz 11 hetesen?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, most kéne továbbtanulnom. Védekeztünk, a mensesem megjött az első hónapban, de most nem. Rosszulét nem volt. A párom is 19 éves, most kezdene el dolgozni. 11 hetes vagyok, anyukám erőlteti, hogy EL KELL VETETNEM. Ha így lenne, akkor még elvégeznék?Lenne belőle valami testi károm??
2012. febr. 29. 12:49
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
12. hétig végzik az abortuszt. Van rá esély, h testi károd is lesz, de erre kicsi az esély. A lelki sérülések sokkal komolyabbak lesznek valószínűleg, bár nem tudom h te hogyan érzel ezzel kapcsolatban.
2012. febr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
11 hetesen még elveszik, de ha te most kezded eljárni a szükséges procedúrát, mire végigmennél minden ponton már régen túllépnéd a megengedett 12 hetet. Addig veszik el biztonsággal. Mert ugye el kell menni tanácsadásra, utána várni kell pár hetet, visszamenni, nyilatkozni hogy akarod-e még az abortuszt, és ha igen, akkor majd kiírnak valamikorra. Azért keress fel egy dokit, és kérd ki az ő tanácsát is. Lehet hogy már késő...
2012. febr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
2: Pár hetet=pár napot. bocsi
2012. febr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
már 19 éves vagy szóval ha meg akarod tartani akkor tartsd meg!már felnőtt vagy és anyukád nem kötelezhet arra hogy vetesd el ha te nem akarod!!a párod mit szeretne?szerintem még el tudnád vetetni.de én erre nem lennék képes hiszen már dobog a kis szíve!!nem akarlak megijeszteni de nekem volt egy barátnőm aki 18 évesen terhes lett de nem tartotta meg és elment abortuszra!aztán közölte vele az orvos hogy valószínűleg soha életében nem lehet gyereke!!!!a mai napig bánja hogy elvetette!de ez a te döntésed hiszen már felnőtt vagy!
2012. febr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
MÁsodik! 3 napot kell várni a tanácsadó után nem heteket! első voltam.
2012. febr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
41%
Szia szerintem mar eleg nagy a baba de ugy tudom 12 hetig vegzik el az abortuszt!!!De hat te szeretned akkor tarcsd meg tudom konyu ezt mondani!!!De en is 18 evesen lettem terhes erecsegi ellot es en is akkor elvetetem!!!Testi karosodasom nem lett de lelki annal nagyobb sohasem fogom magam tul teni rajta!!!Azota ferjhez mentem es van egy 2,5 eves kisfiam akit imadok meg 27 hetes pocaklakom o is fiu lessz de mindig azon gondolkodom hogy lehet az elso lany lett volna!!!Szerintem egy gyereknel nincs csodalatosabb dolog es nekik nem az a fontos hogy mennyire sok draga dolgot adsz meg neki hanem hogy mennyi szeretettet.Es kicsit szegenyebb kornyezetben is de sok boldogsag mellet igazan jo gyermekora lessz!!!Aztan meg gyerek mellet is tudsz tovabb tanulni ha van segitseged!!!
2012. febr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
32%
2.vagyok: kedves első, 3.pontban már javítottam!
2012. febr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
A párom akarja. Az a baj, én is akarom, a párom dolgozna, nem tudom hogyan élnék meg albérletben. Nem tudom anyu ideengedne-e minket. Annyira haragudna rám, ha nem vetetném el. Egyszerűen nem tudom mit csináljak.
2012. febr. 29. 12:57
 9/51 anonim ***** válasza:
Láttam, de miután már leírtam, ne haragudj!!
2012. febr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

Üljetek le higgadt fejjel megbeszélni.

Számoljátok ki, mennyiből tudnátok megélni. Te kapnál GYES-t, ami kb. 28 ezer forint, és családi pótlékot, ami pedig 12 ezer. Ez tehát kb. negyven ezer. Albérletet olyan 40-50 ezer környékén tudtok kivenni, ha egyszobás, az mondjuk 35, ha vidéki vagy, akkor olcsóbban. De egy baba nagy kiadásokkal jár, én megnéztem most neked a kis házi költségvetés-táblázatunkban amit férjemmel vezetünk, havi 16-19000 között költünk a fiunkra. Másfél éves. Baba korában többet költöttünk, mert akkor ugye csomó spéci cucc kellett a sz

2012. febr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!