Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatalkorú vagyok, és terhes....

Fiatalkorú vagyok, és terhes. Már jó ideje tisztában vagyok vele, kb november óta, mivel nem jött meg. De még nem mentem el nőgyógyászhoz. Nagy baj?

Figyelt kérdés
Azért nem mentem el,mert idegileg nem vagyok felkészülve,hogy leszúrjon vagy kérdőre vonjon. Tervezem erre a hétre,hogy bemegyek. Nagy probléma,hogy nem mentem be? Attól még tudok majd járni terhes gondozásra?
2009. márc. 8. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:
Amúgy természetesen mindenkinek feltűnt,hogy nagy a hasam,de meggyőztem mindenkit,hogy kicsit leeresztettem,és hogy sokat eszek :D):) Bevették,csak anyum sejtette mindvégig
2009. márc. 15. 21:47
 52/75 anonim ***** válasza:
93%

Szia!Nagyon megdöbbentett a párod "igénye ". Nagyon sokáig

húztad a dolgot de ez nem lehet válasz.Tudom,hogy a férfiak

agya máshogy működik(ha működik).Nálunk is volt fesztivál az

elején de kiderült,hogy csak hirtelen pánik.Most már tűkön ül,mert a lányunk bármikor jöhet.

Biztos sértőnek érzi,hogy kimaradt a döntéshozatalból.

2009. márc. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Sajnos még mindig nem válaszoltak a rádiótól. Esetleg hívd fel az Alfa Szövetséget, ők az anyaotthoni elhelyezésben is segíteni tudnak, emellett a szülésfelkészítésben is. Nagyon jó, hogy anyukád így reagált. Szerintem minden normális anya segíteni akar az ilyen helyzetbe került gyerekén. A párod reakciója sajnos tipikus, a szüleié is az. Az ismeretségi körömben van néhány hasonló házasság. Nem mondom, hogy mindegyik rosszul végződött, mert szerencsére van olyan is, akik tényleg boldogan élnek, sőt azóta van már több gyerekük is. Persze ellenpéldát is tudnék mondani. Lehet, hogy a te párod is meg fog változni ahogy egyre közeledik a szülés ideje, vagy ha megszületik a baba. Az idő majd eldönti. Még keresgélek tovább, hátha találok még Neked valamit, amivel segíthetek. Vigyázz magatokra!
2009. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg a Menedék Alapítványt is megkeresheted, ők is segíthetnek, nekik is van anyaotthonuk.
2009. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
95%
szia! nem olvastam elég figyelmesen lehet,de miért akarsz anyaotthonba menni? édesanyáddal nem maradhatnál?
2009. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
100%
Kedves fiatalkorú anyuka! Az utólagos kioktatás már tényleg késő, ez viszont szerintem inkább az anyukádnak szól. Észre kellett volna vennie, hogy terhes vagy és támogatnia kellene. Jobban, mint mi itt a fórumon. Ez az anya dolga addig, amíg csak élsz, a lánya maradsz és ez a kötelessége. Nem téged akarlak bántani ezzel, de akkor is az a véleményem, hogy édesanyádnak jobban kellett volna figyelnie rád és melletted állnia, nem kerülnél most ilyen nehéz helyzetbe. Hiszen ő áll/na/ hozzád a legközelebb és a párod, akitől a kicsit várod. Örülök neki, hogy örülsz a babádnak és a legjobbakat kívánom neked, nektek.
2009. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj és nem is kötekedni akarok és lehet, hogy én értettem félre a dolgot, de nekem az jött le, hogy anyud viszonylag jól fogadta, de mi az hogy amíg nem látszik, addig maradhatsz? Miért nem maradhatnál tovább? Anyagiak miatt? Szégyenli? Nekem ez így jött le és fura! Amíg nem látszik a pocak, csak addig nem akar elveszíteni? Utána már mindegy? Én csupán anyukámból tudnék kiindulni. Ha én lettem volna ilyen helyzetben, hogy 17 évesen babás leszek, soha nem engedett volna el!

A párodat pedig csupán a kötelesség hajtja! Egyelőre! Azért nem tartanám kizártnak én sem, hogy megváltozik! Egy picurka kis emberke néha meg tudja szelídíteni a férfiakat!

Van egy ismerősöm, aki szintén 17 évesen lett terhes. Nem mondta senkinek, csupán a szüléskor derült ki még az anyjáéknak is, akikkel együtt lakott!!! Vékony a csaj, de leszorította a hasát. Ennek ellenére teljesen egészséges lett a fia. Nos a gyerek apja sem akarta vállalni a gyereket (idő közben szét mentek) és követelte az apaságit. Megtörtént és kiderült, hogy övé. Azóta eltelt 3-4 év és a csaj együtt van a fia apjával, a srác pedig imádja a fiát! A mindene!

Én remélem azért jól alakulnak a dolgaid! Gondold végig mit is szeretnél! Csak okosan! Minden jót kívánok nektek!

2009. márc. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 A kérdező kommentje:
Értem az érveket,de ÉN titkolóztam,én tagadtam le mindent,és tegnap amikor elmondtam,azonnal támogatott és a társam volt.Így nem az anyám hibája.Már említettem észre vette már kb 2hónapja anyám,hogy nem stimmel a dolog a hasammal,meg hogy nem fogynak a tisztasági dolgok.Azért nem maradhatnék,mert nem a mienk a lakás,ahol élünk,hanem (nem akarok undorító jelzőket írni,de egy senkiházi finoman fogalmazva)az élettársáé.Már a jelenlététől ideges leszek,meg leírtam,hogy egy bunkó.Több összeugrásunk volt már a palival,mert azt hiszi ő a fáraó.Annyi pénzünk sajnos meg nincs,hogy béreljünk külön lakást,vagy vegyünk.Csak idegesebb vagyok,amikor a közelemben van a pasas. Ezért is akarok egy nyugodt,békés segítőkész környezetet találni magamnak.
2009. márc. 16. 13:44
 59/75 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést, de marha bosszantó, hogy itt egyesek segíteni akarnak, mások meg idejönnek és lepontozzák őket! Undorító! Ha nem tudsz segíteni, húzz a.....
2009. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy leírtad valóban jobb, ha nem maradsz otthon, nem túl hasznos rátok nézve a sok idegeskedés.


Én sem értem miért pontoznak le minket...:S De amiket leírtuk szerintem csupa hasznos dolog volt, és csak jószándékból tettük, ez miért fáj itt egyeseknek?

2009. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!