Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatalkorú vagyok, és terhes....

Fiatalkorú vagyok, és terhes. Már jó ideje tisztában vagyok vele, kb november óta, mivel nem jött meg. De még nem mentem el nőgyógyászhoz. Nagy baj?

Figyelt kérdés
Azért nem mentem el,mert idegileg nem vagyok felkészülve,hogy leszúrjon vagy kérdőre vonjon. Tervezem erre a hétre,hogy bemegyek. Nagy probléma,hogy nem mentem be? Attól még tudok majd járni terhes gondozásra?
2009. márc. 8. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt az utolsó menstruációd első napja? Így ki lehet számolni, h pontosabban mennyi idős terhes vagy. Baj az, hogy se védőnőd, se dokid nincs, ultrahangra is menni kellett volna egy jó ideje hogy megnézzék minden rendben-e.
2009. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat megvallva én tuti nem húztam volna ilyen sokáig! Elhiszem, hogy félsz, de jobb, ha minél hamarabb lát a doki, mert a te és a baba egészsége érdekében fontos a vizsgálat! Plusz vannak vitaminok, gyógyszerek, amiket lehet szedned kellene! Szóval szerintem minél előbb menj el és ne halogasd tovább! Azt meg lehet kérdezni, hogy milyen körülmények között várod a picit? Csak mert írtad, hogy idegileg nem vagy kész!
2009. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
100%

Attól még fogsz tudni járni terhesgondozásra, sőt kell is. A baj az, hogy akkor a 12hetes ultrahangot már valószínűleg kihagytad. Ne késlekedj, hogy az Afp-t és utána a 20hetes ultrahangot már ne hagyd ki.

mennyi idős vagy? Mikor jött meg utoljára? Lesz támaszod?

2009. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy könnyű helyzetben,de minél tovább halasztod az orvoshoz menést,annál biztosabb,hogy nem fog megdícsérni.Szerintem ezzel kezd a jövőhetet.Gondolom a babát szeretnéd megtartani,ha nem fordultál előbb dokihoz,még semmilyen fontos vizsgálatról nem maradtál le,úgyhogy keress fel bátran egy nőgyógyászt és beszéld meg vele a továbbiakat.
2009. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
88%
én úgy gondolom, hogy nem szabadna kérdőre vonnia az orvosnak, mármint hogy miért estélv teherbe stb. azért viszont biztosan "kapni" fogsz, hogy miért nem mentél korábban. nem kell izgulni egyáltalán emiatt.
2009. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan keresd fel a nőgyógyászt és utána a védőnőt is! Így nagyon sok fontos vizsgálatról lemaradtál! Nem hiszem, hogy a korod miatt leszúrt volna, nem ez a dolguk. Ha novemberben már nem jött meg, akkor már több mint 4 hónapos terhes vagy.. eddigre már minimum 2x megnézték volna ultrahangon a picit. Persze, tudsz majd terhesgondozásra járni, emiatt ne izgulj.
2009. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat! a legszebb az egészben,hogy annyira nem tudom napra pontosan mikor volt az utolsó menszim,csak h november elején.

az igazat megvallva nem vagyok könnyű helyzetben,mert még nappalin tanulok, és anyámmal meg az élettársával lakom.Már 1évvel ezelött volt egy abortuszom,ahol anyukám segtségére szorultam,mivel kiskorúnak szülői beleegyezés kell.De ezt a babát 100% h megakarom,megakartam tartani,mivel féltem,hogy ha elvetetném akkor késöbb már,ha akarnám se jönne össze. A párom igaz dolgozik,de nem érett az apasági szerepre. Az előzőkor is megvolt ijedve és összezavarodva.

Azon az álláson vagyok,hogy a LEA otthonhoz fogok fordulni,mert nincs nagy támaszom.

2009. márc. 8. 20:24
 8/75 A kérdező kommentje:
A helyi sztk-ba menjek inkább vagy tudnátok Budapesten ajánlani egy jó orvost,akihez nem kell bejelentkezni,és délután van rendelése?
2009. márc. 8. 20:26
 9/75 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik válaszoló vagyok. A leírtak alapján tényleg nem vagy könnyű helyzetben, de fel a fejjel! Ha gondolod írj privátra, ha szeretnél valakivel beszélni, néha attól is könnyebb lelkileg egy picit.

Ha minden igaz, úgy 18hetes lehetsz. Látszik már a pocid?

2009. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
97%
Hát bizony így nehéz döntés előtt vagy. Néhány hete a rádióban hallottam egy riportot, amiben a hozzád hasonló helyzetű kismamákat támogató alapítványról volt szó. Utánanézek és megírom az elérhetőségüket, ha érdekel. Nekem is nyugodtan írhatsz, ha gondolod. 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!