Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatalkorú vagyok, és terhes....

Fiatalkorú vagyok, és terhes. Már jó ideje tisztában vagyok vele, kb november óta, mivel nem jött meg. De még nem mentem el nőgyógyászhoz. Nagy baj?

Figyelt kérdés
Azért nem mentem el,mert idegileg nem vagyok felkészülve,hogy leszúrjon vagy kérdőre vonjon. Tervezem erre a hétre,hogy bemegyek. Nagy probléma,hogy nem mentem be? Attól még tudok majd járni terhes gondozásra?
2009. márc. 8. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
96%

Először is ha örülsz neki, akkor én szívből gratulálok, de azt is kell írnom, hogy azonnal sipirc a dokihoz, nehogy baj legyen. Ne érezd magad kevesebbnek, azért, mert egyesek begyöpösödöttek és sértegetnek. Örülj a babának, hidd el egy csodálatos dolog kezdődik az életedben, mert fantasztikusan jó anyának lenni. Tarts ki és gondolj arra, hogy egy mosolya, egy ölelése mindenért kárpótolni fog az életben.

Ha gondolod, nekem is nyugodtan írhatsz :)


4 hónapos anyuka :)

2009. márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
100%
én egyet értek az anyázó beszólással, bár egy kicsit már késő van hozzá, de ha már egyszer így alakult a dolog, akkor már nem kéne szerintem anyázni, meg bunkózni, sok sikert a babához, biztos rendbejönnek a dolgok
2009. márc. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
91%

Ez a szegény fiatal lány leírta a problémáját. Tudja, hogy mit csinált és akarja a kisbabát. Erre elkezditek b..szogatni. Ha meg azért írna, hogy kiskorú és el akarja vetetni akkor meg azért aláznátok meg. Normálisak vagytok? De komolyan?


Kedves kérdező minél előbb menj dokihoz, hogy legyen kiskönyved, mert én úgy tudom, hogy ha bizonyos időn belül nem jelensz meg terhesgondozáson, akkor nem leszel jogosult bizonyos juttatásokra. Vigyázz magadra és a babádra! Ne félj elmenni a dokihoz nem szólhat be, nem az a dolga. Arra gondolj nem valószínű, hogy te leszel az első kiskorú lány aki babát vár. Látott már az orvos ilyet. Sok sikert!

2009. márc. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon jó olvasni, hogy örülsz neki!

Az én babám is mostanában kezdett mozgolódni, és tényleg óriási öröm, ha érzem! :)

Én 10-zel több vagyok, mint te, de mégis mindenki 10-zel kevesebbnek néz. :)

Az egyik barátnőmtől a terhesgondozóban kérdezték meg (mindkét gyermeke várásakor - pedig ő már 25 éves volt), hogy "és megtartja?" Ne ijedj meg akkor sem, ha ilyen megjegyzésekkel találkoznál. Gondolj ránk is, akik itt - bár névtelenül - de veled együtt örülünk! :)


És tényleg menj el gyorsan még ma a dokihoz! Nem fog kiakadni. A 17 év nem kevés. Sokan vártak már így kisbabát, és szültek aranyos kisbabát! És felnevelték örömmel és szeretettel! Ha mégis lenne megjegyzése a dokinak, nyugodtan keress utána másikat. De szerintem nem fog kiakadni, legföljebb azon - amit előttem is írtak - hogy eddig miért nem mentél dokihoz! Sok vizsgálat van! Ha most vagy 16-18 hetes, akkor még csak egy vizsgálatról maradtál le. A 12 hetes vérvételről és ultrahangról. Ha ma elmégy, akkor a 16 hetes vérvételt megcsinálják hamar. A 18-20 hetes ultrahangról meg egyáltalán nem maradtál le.


Oszd meg az örömödet a legjobb barátnőddel is! És fontos lenne anyukáddal is! Jó lesz együtt örülni!



Készülj nagy örömmel! És látogasd meg a dokit!

Kismamis szeretettel:

egy 20 hetes kismami :)

2009. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
97%

szia!


Nem tudom h anyagilag hogy állsz,de ha sztk-ban is van rendes doki,akkor nézd meg mikor rendel és akkor menj,mert felesleges több tizezreket kiadnod....de a héten mindenképpen menjél el. Megfogják nézni a méhed nagyságát és valószínűleg elküld ultrahangra is. Ott már egy egész kifejlett kisemberkét fogsz látni:-))

Sok sikert és boldogságot!


és ha van kérdésed a terhesgondozással,terhességgel stb, szerintem itt nyugodtan fel teheted ,mert sokan segíteni szeretnének!

2009. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
96%

Szia. Ha nem írsz privátra, akkor itt kérdezem meg, hogy sikerült-e ma orvoshoz eljutni? Remélem olvasod.

20hetes kismama.

2009. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
96%

Szia!Nagyon becsüllek azért hogy mindenáron meg akarod tartani a picurt,és nagyon drukkolok neked.Mindenképp menj el dokihoz,mert fontos hogy rendben vagytok-e a picivel.Ami fontos még:Próbáld meg a pároddal megbeszélni hogy kísérjen el,mert esetleg azt a bizonytalanságot a szívében eloszlathatja,ha meglátja a ti saját kis babátokat az első ultrahangos vizsgálaton. :) Sok sikert kívánok nektek,és mindenképp írd meg mi volt a vizsgálaaton.Jó?

Egy 34 hetes kismama

2009. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Tegnap ígértem a segítő alapítvány elérhetőségét. Ma írtam a rádiós szerkesztőségnek, mert sajnos sehol sem találtam. Most várom, hogy válaszoljanak. Utána küldöm a címet! 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
95%

Szia!Nagyon bator vagy h megtartod a babat,nagyon orulok h mashogy gondolkozol mint a korosztalyod.

Sztem se fog az miatt leszurni a doki mert terhes vagy mert mint egy valaszolo irta a legtobb orvos baba-parti es inkabb gondoz egy kismamat mint h abortuszt vegezzen.

Viszont tenyleg menjel dokihoz!Elfog kuldeni uh-ra is ahol mar latni fogod a te kicsikedet es lehet h mar azt is meg tudjak majd mondani h kisfiu vagy kislany:).Nekem ennyi idosen mar megtudtak mondani.Onnantol kezdve pedig mar neveken fogsz gondolkozni,kisruhakat nezni stb....:)

Remelem lesz segitseged.Amit en ajanlani tudok Pesten ahol segiteni fognak az a Menedek Alapitvagy Mamas otthona,Budafok.Adok elerhetoseget:tel:061/226-2756,mobil:0620/999-7280.Segiteni fognak!!!

Amugy meg nekem is irhatsz privit ha van kedved.En most 26 hetes vagyok es junius 20-ra varom a babomat.Te is nyaron fogod megszulni a kicsidet!

A kioktato valaszolonak uzenem:Szegyeld magad!Itt mi segiteni probalunk ennek a bajba jutott fiatal kismamanak erre te jossz a rombolo irasoddal.Mire volt ez jo?Szerinted segitett ez rajta???Ha abortuszrol ir azert bantottad volna,most meg ezert.Ahogy a kerdezo irta neked tenyleg nincs vmi rendebe ott az emeleten!!!Utalatos noszemely!

Kerdezo:minden jot neked,szoritunk neked es ird meg akar ebbe a kerdesbe h mi lett veled.

Jo babavaras!26 hetes kismami

2009. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 A kérdező kommentje:

kedves jóakaróim! a ti jóvoltatokból (bátorítás,és némi segítség) elmentem ma és megtettem az első lépéseket a helyi sztk-ba.20hetes lehetek azt mondta a doki,de az ultrahang után tud pontosítani.Holnap hívogatom is a kórházat,hogy ultrahangra minnél hamarabb eljussak!

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Millió puszi nektek és a babáknak!

2009. márc. 9. 17:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!