Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves szülés előtt álló...

Kedves szülés előtt álló kismamák és már szült anyukák! 4 kg hízás 1 hónap alatt?Mennyire normális az 5. Hónapban? Leírnátok a tapasztalataitokat, véleményeteket?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintetek sok a 4 kg hízás egy hónap alatt? Kicsit tartok tőle hogy ez így fog menni továbbra is pedig igyekszem figyelni hogy mennyit eszek, de bizony jól esik a szalmakrumpli meg a lángos nem épp mindennap de azért gyakran. Ma töltöttem a 22.hetet, minden héten méretkezek. A terhesség előtt 65-66 kg voltam a 164 cm magasságomhoz, mivel a 16. Hétig nagyon sokat hánytam és semmi sem esett jól, ezért lefogytam 62-63-ra, amiből aztán visszamentem 64-re ugy a 16. Hét végére, és most azóta még feljött 4,6 kg, ma reggel méretkeztem utoljára. Jelenleg vagyok 68.6 kg. Nem egyformán gyarapodok, ezelőtt egy héttel csak 0.1 kg jött fel egy hét alatt, most pedig 1.2 kg, szóval elég változó... Nem akarok idegeskedni a súlyom miatt de azért el sem szeretnék hízni nagyon a terhesség végére, mások azt mondják hogy csak a pocakom nőtt de én azért kicsit aggódom hogy ez sok volt így egyszerre.. sajnos még mindig vannak rossz napjaim amikor hányok 1-3 alkalommal, persze ez semmi a kezdeti napi 6-12 alkalomhoz képest és még is gyarapodtam több mint 4 kg-t... Félek hogy mennyi lesz a vége. Mikor láttam hogy beindult a hízás( úgy 2 hete), igyekeztem legalább az édességeket kicsit visszaszorítani, és az adagokat is igyekszem figyelni hogy mennyit eszek de azért bár azokon a napokon amikor jól esik az étel, szeretem megenni azt amihez épp kedvem van, még ha az épp sült krumpli is a mekiből....ezen kívül persze eszek gyümölcsöt és zöldséget, meg normális kaját is természetesen, nem csak ilyen szemeteken élek.. ti hogy voltatok ezzel? Köszi előre is ha megosszátok mit gondoltok a helyzetemről!

#terhesség #hízás #Terhességi súlygyarapodás #Normális ütem
aug. 22. 12:38
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Kedves 30, biztos te írtad az előző kommenteket is amiben írták

hogy egyem csak a sült krumplimat akkor, szerinted ez mi ha nem kötöszködés? Leírtam hogy nem azon élek de jól szokott esni, most nem fogom leírni hogy egy héten mi a menü, de igazság szerint a Fast Food mértéke nem változott terhesség alatt se, terhesség előtt is ettem ilyeneket, számoltam a kalóriákat és tudtam tartani a súlyomat.Most is igyekszem vezetni, vannak napok amikor sikerül és vannak mikor nem. És az sem degradáló hogy látatlanban azt írják hogy sok a 65 kg a 164 cm-hez képest? Mi van akkor ha épp 64-65 kg az amit tudok úgy tartani hogy jól is nézek ki és még tudok jókat is enni? Ennyit erről. Persze, relatív az hogy ki szerint nézek ki jól egy kis "felesleggel" ami vastagabb combot és egy kevés hasi zsírt jelent, meg egy picit vastagabb kart mint a "modell alkat" de hát végülis nem ez volt a kérdésem. Mégis megkaptam ezt a kéretlen megjegyzést is.

aug. 23. 18:51
 32/41 A kérdező kommentje:
Vagy lehet még sem te voltál, most látom hogy több hasznos választ szoktál adni, mint az aki írta ezeket, de akkor is, szinte ugyanezt mondtad te is.
aug. 23. 19:04
 33/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes. Nálam is hasonló volt a helyzet. 62 kilóról kezdtem, a 16. és a 20. hét között 4 kiló plusz volt rajtam, 20. hét után 6 kiló, most 29 hetesen vagyok 70 kiló, tehát 8 kilóval vagyok több az átlag súlyomnál (ebből közel másfél kiló a gyerek). 170 centi körül vagyok és az elején a rosszul létek miatt én is fogytam 2 kilót, majd a 12. hétre vissza szereztem és a 16. hétig egy dekát sem változott a súlyom. Nekem nem mondták, hogy sok lenne, sőt megdícsérnek mindig, hogy milyen szépen kerekedek. A védőnő szerint sem sok. Változó, hogy ki mennyit hízik, 5-15 kiló között teljesen oké. Afölött vannak a gondok.
aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

A #30 a #10 lehetett.

A bunkó stílusú akire gondolsz, ékezetek nélkül írkált :D

aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
Én nem írtam neked,hogy a kezdő súlyod sok a magasságodhoz,az más volt.Én annyit írtam,hogy ha jót akarsz magadnak, akkor odafigyelsz arra,hogy mit eszel.Nem csak most,hanem mindig,és igen,a sültkrumpli,meg lángos az a kategória,amit mindenkinek ritkán kellene fogyasztani,főleg aekis változatokat,amit százszor használt olajban sütnek,és mindenféle adalék van benne.Ezen kívül ha megsértődaz,ha nem, félidőben ha valaki hirtelen több kilót hízik,az azért van,mert sokat eszik,vagy nem jót.Elhiszem,hogy örülsz,hogy mostmár tudsz enni,de mivel az elején túlvagy, valószínűleg íhy is marad,nem kell most bepótolnod,meg gyorsan előre ennek,mert most tudsz,hiszem ezután is fogsz tudni enni.Továbbra sem az én problémam,ha valaki ezt nem így látja,vagy ezt a "tanácsot" nem fogadja meg.
aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
30#-as, De mit nem értesz azon, mert csak ezen pörögsz, hogy nem ezen a két ételen él? Nem azt írta, hogy CSAK ezt a kettőt eszi minden nap reggeli-ebéd-vacsorára. Én írtam a salátát, mert ha szerinted két hetente se fér ez bele, akkor bizony salátán élsz, lehet emiatt nem megy a vessző az írásban. De biztosan találnánk itt mind olyat a te étrendedben is, ami nem odavaló. És de, van aki félidőtől vizesedik. Sok a 4 kg, de az nem a sült krumpli-lángostól. Eleve másállapot egy terhesség, valaki a légvételtől is hízik.
aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Jajj persze,nem a sültkrumpli,lángostól hízik,hanem a levegőtől.Mert terhesen attól is hízol.Hagyjatok már!Igen,írta hogy mást is eszik,mellé még betolja az olajos lisztet,meg krumplit.Ettől hízik,ha tetszik,ha nem.Nem 2 hetente,hanem 2 naponta,vagy gyakrabban.Leírom akkor mégegyszer,hogy engem baromira nem érdekel,de őt valószínűleg igen,ezért kérdezte.Nem én vagyok a genyó azért,mert az igazságot leírom(esküszöm nem bántásból kérdező)hanem ti,akik elhitették vele,hogy tök rendben van ez így,meg folytassa ugyanígy,mert terhesen nem kell figyelni.De,sajnos kell,méghozzá extrán,mert a gyereket is te "eteted"most.Szoptatás ugyanez a téma.Számomra még evidensebb volt ezekben az időszakokban,hogy jobban figyeljek,mert nem csak magamért voltam felelős.3 gyerekem van,egyikkel sem híztam el,lehet hogy azért,mert tudatos voltam.Persze lehet 25-30 kg-t is hízni,le is lehet belőle fogyni,de őszintén nem jobb eleve fel sem szedni azt amit nem muszáj?És nem, félidőben még nem vizesedik senki annyira,hogy az több kg legyen rajta,ezt se akarjátok vele elhitetni.Végül pedig,én is eszem mindent,csak nem mértéktelenül,és valóban igyekszem mindenből egészségesebb verziót fogyasztani,pl ha már sültkrumpli, akkor nem mekis,hanem valódi krumpli,nem bő olajban sütve,hanem sütőben,olíva olajjal megspriccelve.Lángost mondjuk én is bő olajban sütöm,de azt meg kb évente 2x eszünk.Eszünk viszont sok zöldséget,gyümölcsöt,húst.Vannak időszakok mikor valamit jobban kíván az ember,lehet is engedni a csábításnak egy bizonyos mértékig,de itt valószínűleg mégaga a kérdező is érzi,hogy túlzásba esett,mert ha nem érezné, akkor nem született volna a kérdés.Még nincs elkésve az odafigyeléssel,ezért bátorkodtam őszintén megmondani,hogy ha így halad,annak nem lesz feltétlenül jó vége.Mindenki tegyen ezután saját belátása szerint.
aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Esetleg akit érdekelnének a fejlemények és követte a kérdést, annak leírom: Jelentem, 70 kg vagyok jelenleg 25 hetesen, szerencsére továbbra is csak a pocakomon látszik a változás, terhességi kalkulátorba is beírtam minden súly ingadozást, és épp az optimális tartományon belül vagyok 😁 nálunk nincs védőnő, a háziorvos követi a terhességet a nőgyógyász mellett, voltam nála szeptember elején, és azt mondta hogy amúgy sok lenne a hízás egy hónap alatt, de figyelembe véve az azelőtti fogyást, csak behoztam a lemaradást. Egyek ezután is azt amit kívánok, normális keretek között, jelentem még mindig eszek néha gyorskaját, a lángos elmaradt mert már nem kívánom, viszont a meki, kfc, pizza biza lecsúszik legalább hetente 1* valamelyik, de van hogy mindháromból eszek egy héten egyszer, mostmár megnyugodtam hogy ha figyelek nem lesz baj😁 S ha marad is plusz, bár nehezen fog menni de igyekszem majd odafigyelni terhesség után és leadni mihamarabb. Jelenleg kezdősúlyhoz képest +5 kg-nál tartok, mindenhol azt mondták hogy a kezdősúlyhoz mérten kövessem a hízásom. Mindenkinek köszönöm a választ, így vagy úgy hozzá járultatok ahhoz hogy jobban tájékozódjam a témában!
szept. 12. 14:09
 39/41 anonim ***** válasza:

Akik azt írják hogy 5-6 kilót híztak terhesség alatt, és CSAK ez a jó, azok inkább ne osztogassanak tanácsot. Én kifejezetten vékony, atletikus alakkal indultam neki a terhességnek, magas is vagyok, és egyáltalán nem estem kétségbe a +16 kilótól, amivel zártam, mert ez teljesen normális. Hozzá kell tenni hogy nem ettem hizlaló kajákat, és amíg tehettem, eljártam edzeni, utána meg sokat sétáltam. Idegeneknek meg fel se tűnt hogy terhes vagyok.

Szülés után meg hat hétig nem is csesztettem magam, ugyanis az ember nem lapos hassal jön ki a kórházból... kb olyan volt a derekam mint 5 hónapos terhesen, és kell időt hagyni amíg MAGÁTÓL lemegy. 9 hónap kellett hozzá, hogy a tested átalakuljon, nyugodtan adhatsz neki ugyanennyit, hogy visszatérjen. A kulcs a mértéktartás, és a mozgás, amikor már teheted. 4-5 hónappal szülés után voltam teljesen ugyanolyan mint előtte, és megspóroltam egy csomó idegeskedést azzal, hogy hagytam időm magamnak. Néha rádjöhet falásroham, de próbáld elkerülni tényleg a lángos és társait.

szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Én 175/69-ről indultam. Most nem részletezem, hogy miért, mert lényegtelen, de 23 kilót híztam! Nagy részét a terhesség első felében. Csak hasra, de az óriási volt. 3 hete szültem. Hatalmas baba. (19hetesen még pont annyinak mérték, mint a tiédet.) Először úgy néztem ki, mint szülés előtt, hiába volt kint a gyerek. A következő 2 hétben viszont azonnal lement 18kiló.
szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!