Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves szülés előtt álló...

Kedves szülés előtt álló kismamák és már szült anyukák! 4 kg hízás 1 hónap alatt?Mennyire normális az 5. Hónapban? Leírnátok a tapasztalataitokat, véleményeteket?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintetek sok a 4 kg hízás egy hónap alatt? Kicsit tartok tőle hogy ez így fog menni továbbra is pedig igyekszem figyelni hogy mennyit eszek, de bizony jól esik a szalmakrumpli meg a lángos nem épp mindennap de azért gyakran. Ma töltöttem a 22.hetet, minden héten méretkezek. A terhesség előtt 65-66 kg voltam a 164 cm magasságomhoz, mivel a 16. Hétig nagyon sokat hánytam és semmi sem esett jól, ezért lefogytam 62-63-ra, amiből aztán visszamentem 64-re ugy a 16. Hét végére, és most azóta még feljött 4,6 kg, ma reggel méretkeztem utoljára. Jelenleg vagyok 68.6 kg. Nem egyformán gyarapodok, ezelőtt egy héttel csak 0.1 kg jött fel egy hét alatt, most pedig 1.2 kg, szóval elég változó... Nem akarok idegeskedni a súlyom miatt de azért el sem szeretnék hízni nagyon a terhesség végére, mások azt mondják hogy csak a pocakom nőtt de én azért kicsit aggódom hogy ez sok volt így egyszerre.. sajnos még mindig vannak rossz napjaim amikor hányok 1-3 alkalommal, persze ez semmi a kezdeti napi 6-12 alkalomhoz képest és még is gyarapodtam több mint 4 kg-t... Félek hogy mennyi lesz a vége. Mikor láttam hogy beindult a hízás( úgy 2 hete), igyekeztem legalább az édességeket kicsit visszaszorítani, és az adagokat is igyekszem figyelni hogy mennyit eszek de azért bár azokon a napokon amikor jól esik az étel, szeretem megenni azt amihez épp kedvem van, még ha az épp sült krumpli is a mekiből....ezen kívül persze eszek gyümölcsöt és zöldséget, meg normális kaját is természetesen, nem csak ilyen szemeteken élek.. ti hogy voltatok ezzel? Köszi előre is ha megosszátok mit gondoltok a helyzetemről!

#terhesség #hízás #Terhességi súlygyarapodás #Normális ütem
aug. 22. 12:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Az elsőnél voltam így, hogy a hányós időszakban fogytam, aztán hirtelen feljött 3-4 kg, mikor tudtam már enni.

Ott +11 kg, amivel zártam (bár túlsúlyos voltam.)



Viszont most 25.hetet fogom tölteni, nagyon soknál járok :S

(Egymagasak vagyunk, és a kezdősúly is stimmel, na én majdnem 76 vagyok jelenleg. A második és harmadik terhességem alatt 14 kg-okat szedtem fel, bár ott is úgy volt, hogy 30.hét után én már nem nagyon híztam.)

aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon sok.

Nehez lesz majd a mazsarol lefogyni am szules utan, aztan beallsz a kover znyukak soraba a jatszoterre, nem fogsz kilogni a sorbol.


Miert kell a sultkrumpli meg a langos ?

Zsirt zsirral ?

Ha igy haladsz 100 folott leszel a vegere.

Most kb. 200 grammos a baba, te meg + 6 kilonal tartasz.

aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
A baba 290 gr volt a 19. Hetes kontrollon, pont a korának megfelelően.
aug. 22. 13:05
 4/41 A kérdező kommentje:
És azért kell a szakma krumpli és a lángos mert az esik jól, nem azt írtam hogy egyszerre eszem és csak azt eszem. Még azt sem írtam hogy 100-150gr nál több szalmakrumplit eszek adagonként, sőt még annyit sem, mindig a legkisebb adagokat kérem. Mindegy nem magyarázkodom, ez a valóság, attól még meg fogom enni ha épp megkívánom.Csak arra voltam kíváncsi hogy aki már volt terhes és hasonló szituáció volt, nála hogy volt és neki mi a véleménye. Első válaszolónak pedig köszönöm szépen a hasznos választ, a +11 kg az az ami rajtad maradt, vagy ennyivel több kilóval mentél szülni?
aug. 22. 13:13
 5/41 anonim ***** válasza:
77%

#2

Kezdősúlyhoz mérten 3 kg-nál SE tart.


Mit mond még a kristálygömb?


(#1 vagyok, én az elsőt 79-ről kezdtem, 84 voltam a felénél, 90 a végén.

A második születésnapján meg 65...)

aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%

Elsonel en se figyeltem a kajara, ettem mindent es sokaig is hanytam, a 24. hetig. De sokszor ugye csak ugy tudtam visszaszoritani a brutal hanyingert, ha ettem, szoval hiaba hanytam, hiztam is.

25 kilo lett a vege.


Masodiknal mar nagyon szigoru voltam magamhoz es nem ettem meg akarmi, 9 kilot hiztam a vegere, nekem ez igy megfelelt.


De minden ember mas amugy, mas zabal ossze-vissza es hizik max 5 kilot, nagyon nagy a szoras.

aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Kedves #1, köszönöm szépen hogy megosztottad a saját helyzeted, biztosan most is minden rendben lesz, látom hogy nagyon ambiciózus lehetsz mert szépen lefogytál a szüléseid után, könnyű szülést kívánok Neked és minden jót!🥰


Nekem ez lesz első és eisze utolsó szülésem is ( még voltam terhes de sajnos elment a babó), el se tudom képzelni hogy milyen lehet már a 4.nél tartani, igazán menő anyuka lehetsz!😊

aug. 22. 13:26
 8/41 A kérdező kommentje:
Köszi #6os hogy leírtad nálad hogy volt, arra esetleg emlékszel hogy az elsővel kb mennyit hiztál a terhesség második felében?
aug. 22. 13:28
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
65-tel kezdtél, 69-nél tartasz az 5. hónapban, ez plusz 4 kg összesen, eddig teljesen jó. Ha normálisan étkezel, akkor simán tartható a plusz 10-12 kg a terhesség végéig. Minél kevesebb mekis sült krumpli és lángos, nyilván, de azért lehet enni mértékletesen mindent, édességet is ha nincs gond a cukroddal. Sok nyers zöldség, gyümölcs, saláták (mehet bele főtt tojás, főtt krumpli, sajtkockák stb.), főzelékek, krémlevesek, ragulevesek, natúr húsok vegyes körettel, gabonákkal, sovány tejtermékek, teljes kiőrlésű, kovászos, magvas kenyerek/péksütik legyenek többségben. Minél kevesebb hozzáadott cukor, állati eredtű zsír és gyorsan felszívódó szénhidrát. Okostányér jó kiindulási pont.
aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
32%
Őszinte leszek,igen,sok.Nagyon sok.Persze sokan híznak,sokat terhesség alatt,van akinek pikk-pakk le is megy utána, viszont én pl a végéig híztam 6 kg-t összesen,mert odafigyeltem.A gyerek 4 kg volt ebből.Nálad is a baba semmit nem nyom még,ne áltasdd magad,az zsír,amit eddig felszedtél.Később még a baba nyom majd vagy 3 kg-t plusz víz,és ott is leszel,hogy 20 kg pluszban vagy.Egészséges ételeket egyél,ne üres kalóriákat.A lángos,meg a sültkrumpli az pont üres,semmire való szénhidrát.Gondolom egy vödör zsírt se innál meg azért,mert az esik jól.Abszolút nem piszkálódasból mondom,hanem mert kérdezted,és a véleményemet mondtam el.
aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!