Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves szülés előtt álló...

Kedves szülés előtt álló kismamák és már szült anyukák! 4 kg hízás 1 hónap alatt?Mennyire normális az 5. Hónapban? Leírnátok a tapasztalataitokat, véleményeteket?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintetek sok a 4 kg hízás egy hónap alatt? Kicsit tartok tőle hogy ez így fog menni továbbra is pedig igyekszem figyelni hogy mennyit eszek, de bizony jól esik a szalmakrumpli meg a lángos nem épp mindennap de azért gyakran. Ma töltöttem a 22.hetet, minden héten méretkezek. A terhesség előtt 65-66 kg voltam a 164 cm magasságomhoz, mivel a 16. Hétig nagyon sokat hánytam és semmi sem esett jól, ezért lefogytam 62-63-ra, amiből aztán visszamentem 64-re ugy a 16. Hét végére, és most azóta még feljött 4,6 kg, ma reggel méretkeztem utoljára. Jelenleg vagyok 68.6 kg. Nem egyformán gyarapodok, ezelőtt egy héttel csak 0.1 kg jött fel egy hét alatt, most pedig 1.2 kg, szóval elég változó... Nem akarok idegeskedni a súlyom miatt de azért el sem szeretnék hízni nagyon a terhesség végére, mások azt mondják hogy csak a pocakom nőtt de én azért kicsit aggódom hogy ez sok volt így egyszerre.. sajnos még mindig vannak rossz napjaim amikor hányok 1-3 alkalommal, persze ez semmi a kezdeti napi 6-12 alkalomhoz képest és még is gyarapodtam több mint 4 kg-t... Félek hogy mennyi lesz a vége. Mikor láttam hogy beindult a hízás( úgy 2 hete), igyekeztem legalább az édességeket kicsit visszaszorítani, és az adagokat is igyekszem figyelni hogy mennyit eszek de azért bár azokon a napokon amikor jól esik az étel, szeretem megenni azt amihez épp kedvem van, még ha az épp sült krumpli is a mekiből....ezen kívül persze eszek gyümölcsöt és zöldséget, meg normális kaját is természetesen, nem csak ilyen szemeteken élek.. ti hogy voltatok ezzel? Köszi előre is ha megosszátok mit gondoltok a helyzetemről!

#terhesség #hízás #Terhességi súlygyarapodás #Normális ütem
aug. 22. 12:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ebben a melegben simán lehet abban a 4 kgban valamennyi víz is, pláne ilyen hirtelen. De amúgy is majd az össz hízás fog számítani. Úgy meg egyáltalán nem sok.


38 hetes vagyok most tartok 9.5 kgnál. Ennek kb a fele a baba és a köcölékek, most már látom a bokámon, hogy elért valamennyi víz is. Ettem ami jólesik (meg amit tudtam, és igen sok gyümölcsöt is pedig azt húdenemkellene sokacukoooor)


Amúgy is a védőnő majd méreget, és szól ha oda kellene jobban figyelj, meg aztán még ott a cukorterhelés is... Ha ott sem lesz gond akkor nem aggódnám emiatt végig a terhességet. 🙊🤷‍♀️

aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
#20 és #21 köszönöm szépen a válaszaitokat!🤗
aug. 22. 15:39
 23/41 anonim ***** válasza:
16%

Kerdezo, nem ertem miert irsz ki kerdest, aztan meg felhaborodsz a valaszokon, mert nem tetsznek.

Azt kerdezted sok-e a hizas, valaszoltunk, igen sok.

Eleve a 65 kg kezdosuly mar sok volt ( 164 cm-hez 55 kg az idealis ugyebar ) . Es mi , akik mar szultunk, irtuk, hogy nehez lesz 80-90 kilobol majd 40 et leadni, hogy normalisan nezzel ki.

De egyed csak a zsiros krumplidat akkor.

aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Kedves 23as, légy szíves ne akard megmondani nekem hogy hány kg kellett volna legyek terhesség előtt mikor nem is láttál és nem ezt kérdeztem. A számok mit sem jelentenek,nekem az ideális testsúlyom a 64 kg, azzal éreztem a legjobban magamat és azzal is néztem ki a legjobban, voltam 58 kilosra lefogyva mikor éheztettem magamat ezelőtt pár évvel és az akkori képeimen nem látszik más csak az hogy milyen sovány vagyok. Utolsó mondatot ha nem írod, nem pontozlak le, így lepontoztalak mert bunkó vagy.
aug. 22. 16:54
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális 55 kg-os súllyal rólam az XS-es gatya lecsúszott, annyira nem élveztem, hogy nem tudok normális felnőtt ruhákat hordani, szóval ezt a táblázatozós skatulyázást így 2024 vége felé már igencsak el kéne engedni.

(64 kilósan a terhesség előtt 28-as farmert és S-es felsőket hordtam, de akad köztük XS is, eddig nem hallottam, hogy ez extra méretnek számítana...)

aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

23#-as, Kérdező leírta nem ezen él. Azért mert te úgy éled az életed le, hogy csak salátát eszel azért nem gondolom, hogy akkora hiba, ha valaki időnként, heti 1x megeszik egy kis sült krumplit. :D Az első lányomnál 16 hétig hánytam napi 3-4x, volt hogy megettem egy tányér ételt majd ki is jött telibe ahogy volt. Leveseken éltem, ami szinte nulla kalória, meg néha egy egy falat gyümölcs, egy egy falat étel, de az szó szerint 3-4 falat volt muszájból, mert mindentől is rosszul voltam és ezalatt feljött 6 kg úgy, hogy mellette még mozogtam is aktívan, mint a terhesség előtt. Meg tudod magyarázni, ha olyan baromi okos vagy, hogy mitől?:D Terhesség előtt 49 kg voltam, ha napi 3 hamburgert benyomtam majd rá 4 francia krémest úgy hogy feküdtem két hétig, akkor se híztam egy grammot se soha. Úgyhogy én azt gondolom, hogy ez szervezet függő. Most a másodiknál rengeteg olyat ismerek, aki gdms-s volt, iszonyat odafigyelt a diétára és a kalóriára is, még is felment neki rengeteg.

Kérdező, nálam az elsőnél mondták is, hogy rengeteg a hízás, 17 kg lett. De ebből a kórházból úgy jöttem, hogy maradt rajtam 4-5 kg. 13 kg zsír nem fog lemenni 2 nap alatt…és előtte csak annyit láttak, hogy a súlyom több, vizesedést nem. Utána lement az is. A másodiknál amúgy rohangáltam a nagyobb után, hányás, itt a 30 hét után is sajnos és szintén 16-17 lett a vége. Ugyanúgy ettem ahogy előtte. Itt is 10+ kg-al jöttem haza. De ez nem törvényszerű, mert van aki 20-25öt felszed és nem megy le.:/ Plusz a szoptatás alatt is van aki hízik. Nekem ott kellett igazán figyelni.

aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell csak salátán élni.Látjátok?Eddig láttok.Ha egészséges étel,az csak saláta lehet.Nekem ugyan mindegy,hogy ki mit eszik,fel lett téve egy kérdés,meg lett válaszolva.Ha valaki eleinte még fogy is,majd hirtelen 4 kg-t felszed,az nem vezet jóra.Ennyi.Ha továbbra is csak a sültkrumplieg a lángos fog jólesni,ami zsír és szénhidrát, akkor 25+lesz a felszedett túlsúly,és az nem víz lesz.Most sem víz van rajta,erre nagyösszegben mernék fogadni.Ez nem bántás,hanem tény,és válasz az eredeti kérdésre.Mem bántásnak szántam egyáltalán.Ja meg valaki okosabb mint a válaszadók, akkor nem kell kérdezni.
aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm, hogy néhány anyuka és kismama annyira a nagy könyvben megírtak alapján szeretne élni, hogy az már nonszensz. Mennyien képesek bántani a másikat ismeretlenül, név és arc nélkül..

Sok lenne a 164 centihez a 65 kiló? Akkor tessék, szedjetek szét engem. A terhességem előtt a 154 centimhez voltam 57-60 kiló között és köszönöm szépen én így éreztem jól magam.. kíváncsi lennék, hogy aki szerint a kérdező kiindulási súlya nem volt modell alkat, ő hogy néz ki! Könnyű a névtelenség mögé bújni és úgy ítélkezni.. igen, véleményt kért, amit kicsit másképp, kevésbé bántva a másikat is ki lehet mondani!


Kedves kérdező!

Nem mondom, hogy nem sok a 4 kiló egy hónap alatt, de nem is evidens, hogy minden hónapban ennyit fogsz hízni. Néha nekem is jól esett a gyorskaja, mint ahogy szerintem mindenkinek.. hiába figyeltem az étkezésemre, ettem rengeteg zöldséget és gyümölcsöt, mégis rengeteget híztam. A 20. hétig kb 2 kilót, aztán rohamosan megugrott a mérlegen a mutató.. mindig is olyan voltam, aki ha nem grammra pontosan kiszámolva evett, akkor hiztam, de úgy gondolom, a terhesség pontosan nem az az időszak kéne legyen, mikor az ember sanyargatja magát..

Mint írtam, 57-60 kiló között mozogtam a terhességem előtt, végül 87 kilóval mentén szülni.. rengeteg víz volt rajtam, ami elég gyorsan lement, a kórházból úgy jöttem haza, hogy kb 5 kiló maradt rajtam a kiindulási súlyomhoz képest.


Nem azt mondom, hogy egyél kettő helyett és szemét kajákon élj, de ami jól esik azt nyugodtan edd meg. Ha a baba és a te egészséged rendben van, rá érsz a szülés után azzal foglalkozni, hogy lefogyj!


(Le lehet pontozni nyugodtan, de hál' istennek minden ember más, más szemléletekkel és véleménnyel 🤗)

aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Kedves 28#as, köszönöm szépen!🤗 És mindenki másnak is köszönöm szépen, akik normálisan tudtak válaszolni, nem degradáló hangnemben, örülök hogy többségben voltatok! 🥰
aug. 23. 17:55
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem írt degradáló hangnemben.Kérdeztél,válaszoltunk.Leírtad,hogy mitől jött fel a 4 kg hirtelen.Annyit írtunk,hogy ha így folytatod, akkor sok lesz a hízás,meg fogsz lepődni szülés után,és nehéz lesz fogyni.Terhesség alatt,meg pont,hogy figyelni kell,mert egy jó kis terhességi cukorbetegség is ki tud alakulni.De ti tudjátok.Szoptatás alatt végképp nem fogtok jól ennieg diétázni,szóval ott az esélye a további hízasnak,majd a depressziónak,mert a tükörben nem azt látjátok,amit szeretnétek.Ebben semmi degradáló nincs.Miután le lett írva,hogy sültkrumpli,meg lángos a menü,mert az esik jól,hiába mondjárok,hogy víz,nem az.Félidőben nem is nagyon van még vízvisszatartás,az is majd az utolsó 6 hétben lesz.A baba is akkor fog legtöbbet gyarapodni,szóval ez már most is alaphangon egy 10-15-ös lesz akkor,ha innentől odafigyel a kérdező.Ezt is lehet lepontozni, ettől még ez az igazság.
aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!