Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves szülés előtt álló...

Kedves szülés előtt álló kismamák és már szült anyukák! 4 kg hízás 1 hónap alatt?Mennyire normális az 5. Hónapban? Leírnátok a tapasztalataitokat, véleményeteket?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintetek sok a 4 kg hízás egy hónap alatt? Kicsit tartok tőle hogy ez így fog menni továbbra is pedig igyekszem figyelni hogy mennyit eszek, de bizony jól esik a szalmakrumpli meg a lángos nem épp mindennap de azért gyakran. Ma töltöttem a 22.hetet, minden héten méretkezek. A terhesség előtt 65-66 kg voltam a 164 cm magasságomhoz, mivel a 16. Hétig nagyon sokat hánytam és semmi sem esett jól, ezért lefogytam 62-63-ra, amiből aztán visszamentem 64-re ugy a 16. Hét végére, és most azóta még feljött 4,6 kg, ma reggel méretkeztem utoljára. Jelenleg vagyok 68.6 kg. Nem egyformán gyarapodok, ezelőtt egy héttel csak 0.1 kg jött fel egy hét alatt, most pedig 1.2 kg, szóval elég változó... Nem akarok idegeskedni a súlyom miatt de azért el sem szeretnék hízni nagyon a terhesség végére, mások azt mondják hogy csak a pocakom nőtt de én azért kicsit aggódom hogy ez sok volt így egyszerre.. sajnos még mindig vannak rossz napjaim amikor hányok 1-3 alkalommal, persze ez semmi a kezdeti napi 6-12 alkalomhoz képest és még is gyarapodtam több mint 4 kg-t... Félek hogy mennyi lesz a vége. Mikor láttam hogy beindult a hízás( úgy 2 hete), igyekeztem legalább az édességeket kicsit visszaszorítani, és az adagokat is igyekszem figyelni hogy mennyit eszek de azért bár azokon a napokon amikor jól esik az étel, szeretem megenni azt amihez épp kedvem van, még ha az épp sült krumpli is a mekiből....ezen kívül persze eszek gyümölcsöt és zöldséget, meg normális kaját is természetesen, nem csak ilyen szemeteken élek.. ti hogy voltatok ezzel? Köszi előre is ha megosszátok mit gondoltok a helyzetemről!

#terhesség #hízás #Terhességi súlygyarapodás #Normális ütem
aug. 22. 12:38
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
27%
Ha így folytatod, akkor el fogsz hízni. A kezdősúlyod+magasságod alapján sem voltál modell alkat, persze nem is kell mindenkinek annak lenni, félreértés ne essék. Viszont a lángos meg az olajban sült krumpli mindamellett, hogy baromira hízlalnak (10-15 dkg is marha sok belőle, hiába "kis adag") nagyon egészségtelen is. Gondolom nem érdekel, mert ahogy mondtad ez esik jól, de majd akkor csodálkozni sem kell. 63 kg-mal indultam én is, 169 cm-vel, és finoman szólva sem ez a versenysúlyom. Most majdnem 65 vagyok már 16 hetesen, amit azért sokallok csak, mert eleve felesleggel indítottam. De hát a kenyér is megteszi hatását, nem csak a lángos :D
aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Más is kapott LudvigSzabolcs nevű felhasználótól ilyen üzenetet?


"Szia hogy vagy ? En egy olyan kedves jofej not keresek aki eleg perverz ahoz hogy megengedje hogy tribute kepet csinaljak neki . elore is koszonom hogy ha valaszolsz :)"


Elég szánalmas, hogy már a Gyerekvállalás témakörben is ilyen ocsmányságokkal zaklatják az embert...

aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Igen, én is kaptam üzenetet... Mindenkinek köszönöm a válaszokat,igen véleményeket kértem és meg is kaptam a második válaszolón kívül mindenki normálisan tudta megírni hogy mit gondol, ezt különös képpen köszönöm nektek! Őszintén nekem a 65 kg nem látszódott, mert úgy oszlott el rajtam a súly, a lábam volt egy kicsit vastagabb az átlagnál meg egy nagyon kevés a hátamon, de igazából ennyi. Egyenlőre hátulról nem látszik hogy terhes lennék, legalábbis azt mondják. Én még nem tudom reálisan látni magam, én csak a hasamat látom, szóval nem tudom mit gondoljak. Megpróbálok még kevesebb szemét kaját enni, de attól még meg fogom enni ha már úgy érzem nem bírom.


Tényleg köszi mindenkinek a választ :)

aug. 22. 14:14
 14/41 A kérdező kommentje:
Nem a hátamon hanem a hasamon, csak kijavította a telefonom...
aug. 22. 14:16
 15/41 anonim ***** válasza:
80%
10-es: 10-12 kg plusz egy normál kiinduló súlynál teljesen normális/átlagos (erre a területre specializálódott dietetikus van a családban + védőnő, szülésznő és orvos is ezt mondta, nem a kisujjamból szopom), a te 6 kg-od extrém kevés, nagyon tudatos (túlzott és hétköznapi szinten felesleges) odafigyelést igényel. Nemrég volt is itt egy kérdés, amiben összeszámolgattuk, hogy a gyerek súlya, a méhlepény, a magzatvíz, a megnövekedett méh súlya, a megnövekedett anyai vérmennyiség súlya stb. - ha egy grammot nem hízik valaki, akkor is fizikai képtelenség 6-8 kg-nál kevesebbet hízni.
aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
16%
15-ös,semmi extrémet nem csináltam,nem ettem kettő helyett.Igen,valóban egy deka plusz nem maradt rajtam szülés után,azokban a ruhákban jártam,abban jöttem haza a kórházból,amit terhesség előtt hordtam.Egyáltalán nem extrém eset ez,a környezetemben csak ilyen kismamák vannak, voltak,spórolunk,normálisan eszünk.Nem is kell fogyózni.Ezzel nem azt mondtam,hogy mondjuk az,aki hízik kicsit,és 10-12 kg-t felszed az kóros,de aki egy hónap alatt úgy belehúz,hogy 4 kg plusz feljön,az 25-30 kg-nál fog járni a végére.És el lesz keseredve,mikor meglátja magát szülés után,és leesik neki,hogy nem a hasa volt nagy.Vahy nem csak az,és nem csak a baba miatt.Felesleges kalóriákat meg nem terhesen is kerülni kellene.Egyszer-egyszer persze lehet enni,de nem lángoson,meg sült krumplin kell élni.Akkor se ha az esik jól.Biztos van más is,ami jól esik.
aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

A te környezeted ilyen, másé meg nem.


Kérdező, inkább ne írj ki ilyen kérdést sehová sem, mert zsírdisznót kiált a sok fatphobic ember itt. 😬

aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Kedves 16os, ezt most tudom hogy rám értetted. Kicsit felhúztam magam és még is mondom hogy miért. Amúgy képzeld, A 6. Héttől a 17. Hétig semmi nem esett jól, de tényleg semmi, azért ettem hogy éljek konkrétan. Se a sajtot, se a tojást, se a húsokat, semmit nem tudtam megenni, mert rögtön visszajött még evés közben. Ami mondjuk hogy volt hogy megmaradt bennem az főtt krumpli, néhány fajta főzelék, sült krumpli(!)néhány fajta gyümölcs és kb ennyi. És azt is úgy ettem meg hogy imádkoztam közben hogy lent tartsam.


Nem beszélve arról hogy így is kihanytam a megevett étel nagy részét, nem tulzok a napi 6-12 hányásal mivel azért igyekeztem pótolni szóval ahányszor hánytam utána próbáltam enni valamicskét hogy azért csak maradjon már meg bennem valami, volt hogy még a víztől is hánytam azt se tudtam meginni. Kórházban is voltam.


Úgyhogy bocsásd meg ha most hogy jól esik valami akkor igenis megeszem, most így jó pár hónapnyi szenvedés után. Annyit még hozzá tennék hogy a nadrágjaim amúgy teljesen úgy állnak rajtam azon kívül hogy nem tudom ugye begombolni mint terhesség előtt, akkor most ez hogy is van?

aug. 22. 15:09
 19/41 A kérdező kommentje:
Kedves 17es én komolyan azt hittem hogy azért csak lesznek olyanok akik nem itélnek el mert jól esik a zsírosabb étel, azért mertem kiírni, hátha nem azzal kezdik hogy mázsás leszek szülés után:) szerencsére kaptam hasznos válaszokat is :)
aug. 22. 15:16
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

#1 (és #5) vagyok.

Én eléggé fehérjedúsan táplálkoztam alapjáraton, hús hússal, tojás, stb.

Egyrészt mert odafigyeltem a táplálékbevitelre, másrészt meg szeretem ezeket.


Mióta most terhes vagyok, szemét szeméttel (finomított ch).

Húsundorom van, egyszerűen nem bírom megenni.

13 éve szinte nem ettem finomított pékárut, hát most folyton vajas kiflit ennék, meg kekszeket.


Nyilván kell mértéket tartani, de nem ez az az időszak, mikor fogyókúrázni kell, és nem verseny, hogy ki hízik a legkevesebbet (ahogy itt 1-2 okos beállítja.)

Ennyire nem kell rágörcsölni tényleg.

Ha becélzod magadnak pl, hogy 78 fölé nem mész, és ehhez igazítod a továbbiakat, az bőven optimális.

aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!