Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, rátok voltak féltéke...

Kismamák, rátok voltak féltékenyek azért, mert babát vártok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mai világban nehéz összehozni, hogy minden adott legyen anyagilag, jó kapcsolat legyen stb. Mi hál isten nagyon szerencsések vagyunk, mert 23 évesen tudtunk minimális szülői segítséggel házat venni, jó munkánk van és nagyon szeretjük egymást. Néhány sikertelen hónap után végre úton van a babónk is. Sajnos azt tapasztalom, hogy több közelebbi ismerősöm, akiket barátoknak hittem féltékenyek rám ezmiatt és a legkevésbé sem örülnek velünk együtt. Az egyik lányt valamennyire meg is értem, mert próbálkoznak, de nem sikerül, ő nyilván a fusztrációját éli ki rajtam. A másik, akin észrevettem ő is szeretne már gyereket, idősebb is nálam néhány évvel, de se a kapcsolata nem stbil, se anyagilag nem állnak úgy, hogy gyerekük legyen. Nem értem mire jó ez az irigykedés, inkább minek nem tesz azért, hogy jobb legyen nekik is?

Az irigységüket abban veszem észre, hogy pl.mikor mesélek nekik valami kellemes dolgot a babócáról akkor fapofával néznek és kb.belém akarják folytani a szót, de bezzeg mikor nem rég rosszul voltam, mert volt egy kis gyulladásom annak szinte láthatóan örültek neki. Ti találkoztatok a terhességetek alatt ilyen mérgező emberekkel?


2022. jan. 19. 12:38
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
A jó munkahelyet a fizetésre értettem, mert jól keresünk. Maga a munkahely tipikus multi, rémes főnökkel.
2022. jan. 19. 16:25
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a jó 🤷
2022. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha még egyszer leírja valaki a babóca szót, nem a terhességem miatt fogok hányni...
2022. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy barátnőm, megfogta a pasija után a kilincset és terhes lett pár hónap járás után. Végig mellette álltam, jött a második gyerek, akkor is. Mi a férjemmel már meddőségie készültünk, mikor osszejott a babánk, akkor eltűnt a csaj. Elveteltem, elokerult, de konkrétan aznap hogy a kórházból kiengedtek fogta a két gyereket és este 9kor atjott hogy ő ad nekem két babás könyvet meg ilyen fas zsagok. Eltelt egy kis idő, sikerült újra teherbe esnem, elsőként mondtam el neki, na azóta nem beszél velem.

Úgy vagyok vele, az ilyen nem barát, sose volt.

2022. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne bántsátok. Fiatal. Alakulhat az az empátia még.

Most jönnek majd a pofonok és a pofára esések az életben, az szépen alakítja formálja az embert.

23 éves, dolgozik, háztartást vezet, gyereke lesz. Azt hiszi ő felnőtt. Mindenkinél mondent jobban tud.

Pedig nem.

Majd térjünk vissza erre, amikor a gyerek felkel egy éjszaka alatt hússzor, vagy amikor rájön hogy a most jónak tűnő fizetés nem is annyira jó, ha már egyel többen vannak, vagy amikor esetleg a fiatal férj rájön, hogy ő még mást is akar az életben, mint szaros pelenkat cserélni.

2022. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem, velem nagyon aranyos volt mindenki.
2022. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
96%
A volt szomszédom Romániából hozott magának feleséget. A csaj nagyon büszke volt magára, hogy ő 22 évesen már 2 gyereket nevel, háztartást vezet, a korabeli helyi lányok meg milyen éretlenek, még iskolába járnak, buliznak, pasiznak. És ezzel fényezte magát állandóan a környéken. Mikor egy idő után már senki nem volt kiváncsi a dicsekvésére, akkor mi a voltunk az irigyek és gonoszok. Hiába mondtam neki, hogy én nekem annyi idősen még nem hiányzott ez, éppen külföldi egyetemen tanultam, ő biztos volt benne, hogy fiatalon kell anyának lenni, nem 30 évesen. Aztán a gyerekek oviba mentek, lejárt a gyes, ő meg ott volt végzettség, munka nélkül. Erre szült mégegy gyereket, mint megoldás. Közben elkezdett féltékenykedni a férjére, teljesen elsárkányosodott, megromlott a házassága, a férjét a saját anyjához sem engedte el, a gyerekekkel zsarolta, de elválni persze nem tudott, mert nem volt hová mennie, és munkája sem volt. Pedig milyen büszke volt, hogy neki 20 évesen már kertes háza van, ami persze a férjé volt.
2022. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor beszélek a babáról, vagy magáról a terhességről, ha valaki konkrétan megkérdezi. Amúgy nem. Szerintem te is tedd azt. Nem mintha olyan sokan tudnák eleve. Egyébként eddig mindenki örült, mikor megtudta és kérdezgették sok mindenről, már én sokalltam néha. Meg ugye jöttek a tanácsok, javaslatok is, de szerencsére csak 1-2 embertől, mint pl.: "Már készül a szoba? (Még nem, csak 4 hónapos leszek) De akkor hogy fog időben elkészülni? Miért nem akarjátok tudni a nemét?, ez nem túl praktikus. Hogyan fogtok akkor ruhákat venni neki?". Ezeket a dolgokat nem szeretem, mert olyan érzés, mintha belenyúlnának a magánéletembe. De ezen kívül minden rendben.
2022. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván mindenki rohadt féltékeny rád, mert szaporodtok. Nincs is más életcélja manapság egy nőnek, mint korahuszonévesen már szarospelenkákat cserélni miután kiesnek a gagyi multis melójukból.
2022. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
93%
Jó fizető multis meló, amit amúgy alig várja hogy otthagyhasson = call center
2022. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!