Milyen volt nektek?

Figyelt kérdés
Már 17 hetes terhes vagyok, néha már ilyen kisebb mozgásokat éreztem viszont van egy két nap mikor nem érzem. Ma meg délelőtt ki kellett mennem az udvarra és megcsúsztam a sáron remélem nem lesz baja a babának? Nektek mikor mozdult meg először és milyen gyakorisággal, milyen érzés volt?
tegnap 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor annyi idős terhes voltam, mint te, semmit nem éreztem még. 19 hetesen kezdtem el alkalomadtán apró buborekszeru pukkanasokat érezni a hasfalamon, itt már egyértelműen tudtam, hogy a babát érzem. De rendszeres, erősebb mozgás csak utána pár héttel lett. Mennyire utotted meg magad ma? Mire estel?
tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

18hetesen éreztem már rendszeresen, de még nem minden nap, szóval szerintem úgy, mint te. Aktív, nagy babám volt, de elöl fekvő lepényem.

A megcsúszástól nem lesz bajod. Én 37 hetesen vágódtam hanyat és szánkáztam le egy teljes lépcsősort. Ha a hasad nem érte erős ütés, nincs vérzés és/vagy erős görcs, nincs teendő.

tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első babámat 14-15. héten kezdtem érezni, de onnan már majdnem minden nap egy picit. Olyan érzés volt, mintha belülről valaki simogatná, kaparászná a hasam.

Másodikat érdekes, de jóval később, pedig ugyanúgy tapadt a lepény, nála azt hiszem a 18. Hét körül éreztem meg először a mozgásokat.

A sáron megcsúszástól meg ne félj, a baba ennél sokkal jobban védve van.

tegnap 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A baba még kicsi, eleséstől nem lesz baj. Telibe hasraesve azért egy uh sose árt, ha más nem a megnyugtatásért. Sógórnőm a kádra esett hassal a harmadik trimeszterben ikrekkel, szerencsére ott sem lett baj. Ritka, ha valami történik, ami baj, ha a méhlepény leválik, de az vérzéssel jár. Azt meg észreveszi az ember. Szerintem is megnyugodhatsz :)



Első babánál 13. Héten éreztem, hogy va ficánkol, de csak a 16. Héten jöttem rá, hogy az ő volt. 16. Héttől rendszeresen éreztem, hátsófali lepény.


Most 14 hetes vagyok, 13.héten majdnem minden nap éreztem, de csak, ha nagyon figyeltem. Persze csak épphogy mozgás, mivel tudom mit kell érezni, így egyértelmű. Viszont kb 5 napja egyszer sem éreztem, ettől független jól van. Ő mellső falon tapad.


Túlsúlyos vagyok, kicsit meg is lepett, hogy ilyen hamar érzékeltem őket.

Azért a biztos érzés még várat magára pár hetet :D


Jó egészséget :)

ma 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!