Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, rátok voltak féltéke...

Kismamák, rátok voltak féltékenyek azért, mert babát vártok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mai világban nehéz összehozni, hogy minden adott legyen anyagilag, jó kapcsolat legyen stb. Mi hál isten nagyon szerencsések vagyunk, mert 23 évesen tudtunk minimális szülői segítséggel házat venni, jó munkánk van és nagyon szeretjük egymást. Néhány sikertelen hónap után végre úton van a babónk is. Sajnos azt tapasztalom, hogy több közelebbi ismerősöm, akiket barátoknak hittem féltékenyek rám ezmiatt és a legkevésbé sem örülnek velünk együtt. Az egyik lányt valamennyire meg is értem, mert próbálkoznak, de nem sikerül, ő nyilván a fusztrációját éli ki rajtam. A másik, akin észrevettem ő is szeretne már gyereket, idősebb is nálam néhány évvel, de se a kapcsolata nem stbil, se anyagilag nem állnak úgy, hogy gyerekük legyen. Nem értem mire jó ez az irigykedés, inkább minek nem tesz azért, hogy jobb legyen nekik is?

Az irigységüket abban veszem észre, hogy pl.mikor mesélek nekik valami kellemes dolgot a babócáról akkor fapofával néznek és kb.belém akarják folytani a szót, de bezzeg mikor nem rég rosszul voltam, mert volt egy kis gyulladásom annak szinte láthatóan örültek neki. Ti találkoztatok a terhességetek alatt ilyen mérgező emberekkel?


2022. jan. 19. 12:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
Nem, viszont rohadt ellenszenves lehetsz a leírás alapján, és kb. 0 empátiával rendelkezel. Nem körülötted forog a világ!
2022. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%

Nem tapasztaltam féltékenységet. Végül is mire lettek volna féltékenyek? :D A sok hányásra? Arra hogy sokat izgultam, hogy minden rendben van-e? A fájdalmas szülésre? Vagy mire?

És persze figyeltem arra, hogy ha másokkal találkozom, akkor ne mindig a babavárás és a gyerek legyen a téma.

2022. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
92%

“Nem értem mire jó ez az irigykedés, inkább minek nem tesz azért, hogy jobb legyen nekik is?“



Azt ugye tudod, hogy ez nem pont így működik.

A minimális szülői segítség, amit említesz, sokaknak annyi sincs. Másrészt meg ha 23 évesen házat vettetek, akkor körbe hiszem hogy minimális volt az a segítség.

Tovább inkább nem is mondom.

Örülj az életednek, hercegnő.

2022. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mert amikor terhes voltam sem az volt a középpontban, hogy terhes vagyok és mit értem el az életben. Szerintem nem féltékenyek, szimplán irritálod őket.
2022. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
88%

“Az irigységüket abban veszem észre, hogy pl.mikor mesélek nekik valami kellemes dolgot a babócáról akkor fapofával néznek és kb.belém akarják folytani a szót”


Ez nem irigység. Az átlag 23 éves nem babázni akar, hanem még éppen befejezi az egyetemet. Más foglalkoztatja.

2022. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
84%
Most dicsekedni jöttél?
2022. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Azért néhány mondatból nem hiszem, hogy ennyire egyértelmű lehet, hogy milyen a személyiségem és biztos irritálom őket, mert ez már alapból nem igaz. Van empátiám azok iránt, akiknek sajnos minden adott mégsem jön a baba, nekünk is volt több sikertelen hónapunk. Épp ezért tartom magunkat szerencsésnek, mert tudom mennyi pár van, akiknek ez (egyelőre) nem adatik meg. Az egyik lány, akiről írtam egyben a munkatársam is és szerintem ő arra is féltékeny, hogy nekem most 3 és félévig nem kell dolgoznom. Akármilyen nehéz is lesz itthon a kicsivel, a mi munkánknál biztos, hogy sokkal jobb lesz.
2022. jan. 19. 12:59
 8/42 A kérdező kommentje:
#5 Ők nem is 23 évesek, hanem 26,27.
2022. jan. 19. 13:00
 9/42 anonim ***** válasza:
67%
Hát mondjuk én nem meséltem senkinek kellemes dolgokat a babócáról csak az apjának, de volt egy barátnőm 15 évig. Aztán még csak az első trimeszterben voltam amikor máris leépített. Igaz nekik régóta, vagy 3 éve nem sikerül. Nem tudom máig sem mi a konkrét oka hogy elkezdett flegmázni aztán az előre lebeszélt de nem pontosított programoknál nem szólt mikor is lenne, mondjuk a baráti vacsi, amiről tudtuk hogy lesz, leszünk vagy 10en de még nem volt biztos mikor. Szilveszteri házibuli stb. De szerintem a tény hogy én terhes lettem ő meg nem. De amúgy barmi is, ennél tobbet vártam tőle 15 év után. De soha senkinek nem nyomtam uh képeket meg cuki sztorikat a képébe. Csak akkor meséltem, ha konkrétan rákérdeztek pl hogy mozog-e már vagy akármi. Engem mondjuk az idegesített hogy én szívesen beszélgettem volna másról de nem lehetett, mindenki a terhességről kérdezgetett.
2022. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az, hogy még valaki arra is vágyik, amire te, de neki nem adatott meg, még nem feltétlenül azt jelenti, hogy tőled venné el vagy rosszban lesz veled. Sok barátnőmre voltam már azért irigy, mert nálam szebb, okosabb, szorgalmasabb, szerencsésebb... stb. De ettől még szeretem őket és örülök az örömüknek vagy sikerüknek. Pl. az egyikük rendszeresen lefutja a maratont, pedig én utálok futni, meg arra is, aki most fog diplomázni vegyészmérnökként, amihez nekem nincs agyam, sóhaj, sóhaj :D - na de hát ez van, és tudom, hogy ők is irigykednek rám olyasmiért, amiben meg én kaptam tehetséget vagy jobb lapot. Szerintem akivel nem találod a hangot, azzal akkor sem lennél jóba, ha nem lennél nála gazdagabb vagy terhes. De nem érdemes mindenben versenyt beleképzelni se, a saját életedet keseríted meg vele.
2022. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!