Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, rátok voltak féltéke...

Kismamák, rátok voltak féltékenyek azért, mert babát vártok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mai világban nehéz összehozni, hogy minden adott legyen anyagilag, jó kapcsolat legyen stb. Mi hál isten nagyon szerencsések vagyunk, mert 23 évesen tudtunk minimális szülői segítséggel házat venni, jó munkánk van és nagyon szeretjük egymást. Néhány sikertelen hónap után végre úton van a babónk is. Sajnos azt tapasztalom, hogy több közelebbi ismerősöm, akiket barátoknak hittem féltékenyek rám ezmiatt és a legkevésbé sem örülnek velünk együtt. Az egyik lányt valamennyire meg is értem, mert próbálkoznak, de nem sikerül, ő nyilván a fusztrációját éli ki rajtam. A másik, akin észrevettem ő is szeretne már gyereket, idősebb is nálam néhány évvel, de se a kapcsolata nem stbil, se anyagilag nem állnak úgy, hogy gyerekük legyen. Nem értem mire jó ez az irigykedés, inkább minek nem tesz azért, hogy jobb legyen nekik is?

Az irigységüket abban veszem észre, hogy pl.mikor mesélek nekik valami kellemes dolgot a babócáról akkor fapofával néznek és kb.belém akarják folytani a szót, de bezzeg mikor nem rég rosszul voltam, mert volt egy kis gyulladásom annak szinte láthatóan örültek neki. Ti találkoztatok a terhességetek alatt ilyen mérgező emberekkel?


2022. jan. 19. 12:38
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
95%

Nem irigyek, szimplán nem kedvelnek, és azelőtt sem kedveltek. Engem kifejezetten irritál a stílusod, olyan 23 éves vagy, aki azt hiszi, hogy jobban tudja az élet dolgait, mint egy idősebb 30-as, akinek nincs (még) gyereke. Csak mert teherbe estél nem forog körülötted a világ, érettebb sem leszel. Ez az egész szöveg, amiről itt panaszkodsz/dicsekszel teljesen felesleges volt. Az igazi intelligens, normális emberek továbblépnek, nem pedig a gyakorin keresnek önigazolást.

(Babó, babóca 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🙄🙄)

2022. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
93%

Én nem gondolom, hogy valaki "mérgező" ember azért, mert nagyon fáj neki folyton azzal szembesülni, hogy kimarad valamiből, amire a világon talán a legjobban vágyik.


Igen, biztos rám is féltékeny volt az unokatesóm, meg a kolleganőm is, akiknek nem jött össze évek óta a gyerek. Mit tettem? Semmit, empatikusan nem a gyerekről beszéltem, és magamban hálát adtam azért, hogy nem az ő cipőjüket hordom.


De sose gondoltam, hogy mérgező emberek, megértettem, hogy nekik fájna az én örömködésem hallgatni. Ennyi. Azt meg pláne nem gondoltam, hogy mire ez az irigykedés, tennének inkább valamit, mert ha egyszer nem jön a gyerek, akkor ha fejre állnak, akkor sem fog jönnim

2022. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
85%

Nálam fordítva volt, nem akartam gyereket amíg nem olyan az anyagi helyzetem. Sógornő ebből azt hitte hogy nem lehet gyerekem, ennek tudatában mikor terhes lett hencegett nekem hogy bezzeg neki 2 hét alatt összejött. Mondtam neki hogy gratula,de belül gyűlöltem őt hogy ha azt hiszi meddő vagyok akkor miért ilyen kárörvendő. Folyton látványosan vette be a vitamint és drámázott a terhesség során pl. Volt 1 db petrezselyem a levesben és ő azt nem eszi meg,mert mi van ha elvetél tőle...

Fárasztó volt. Azóta én is szültem, de csak akkor beszéltem a terhessegrol ha kérdezték. Úgy vagyok vele hogy a terhesség nem csoda és pont.

2022. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
13%
Persze, hogy sokan irigyek. Képzeld magad annak a helyébe ,aki évek óta nem tud teherbe esni. Empàtia! Az itteni vàlaszolók nagy többsége is ilyen boldogtalan, azért irritàlod őket.
2022. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom, hogy nem tud teherbe esni akkor nem áradozok a terhességről. Ugyanez igaz egy nyaralásra, ha tudom hogy nem tud külföldre menni nem áradozok arról hogy milyen volt a pl olasz nyaram.
2022. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy irigykednek. Lehet csak irritálod őket. Mikor beszéltél a babáról, ők kérdezték? Én kétlem. Mert ha ők kérdezték volna, nem úgy reagáltak volna rá, mint amit te írtál. Hisz ha én kérdezek, azt azért teszem, mert érdekel, s nem fogom a másikba folytatni a szót, mikor válaszol, ez evidens. Tehát eddig ott tartunk, hogy amiatt nyafigsz, mert talán nem kapsz különleges figyelmet a baba miatt? Illetve azért, mert ha kérdezik, ha nem, te erről beszélsz, s nem tetszik, ha nem mindenki vevő rá automatikusan? Nagyon sok ember nem esik teherbe pikk-pakk, előttünk nagy tapintatlanság a babáról fecsengi. Hát igen, a felnőtt kor nem egyszerű, nem mindig te kerülsz az előtérbe és ezt el kell fogadnod, ahogy az áldozathozást is. Én nem mondanám, hogy ilyen meg olyan a stílusod, hisz nem ismerlek, komoly következtetést nem fogok, nem tudok levonni. Viszont annyi lejött, hogy nem vagy még olyan felnőtt (gondolkodás szintén), mint azt gondolod. Szerintem akkor beszélj bárkinek is a babáról, ha kérdezik (ami ugye logikus), ha nem kérdezik konkrétan, ne hozd fel. Ilyen egyszerű. Nem csak baba témában, hanem minden esetben így van ez.
2022. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire is hiszed vagy sem, a teherbeeséshez nem kell tehetség. Nagy szerencséd van inkább, hogy 23 évesen saját házatokba érkezhet a baba, de ez téged nem tesz többé és jobbá náluk, hiába írod, hogy szerinted ők az irigyek.

A leírásodból kiderül, hogy igenis szívesen dörgölöd a gyermektelen barátnőid orra alá a pozitív dolgokat. Én magam is babát várok, de a 32 hét alatt anyukámon és a páromon kívül szerintem senkinek nem kezdtem el magamtól a babáról áradozni. Pedig a fellegekben járok tőle, szimplán csak empátiából nem teszem, mert én gondolok rájuk is (nem csak a saját boldogságomra), felmerül bennem, hogy amit én irigységként érzékelek, az lehet, hogy nekik ezerszer jobban fáj, mint amit én el tudok képzelni.

És egyébként meg léteznek olyan nők is, akik sosem fognak téged irigyelni egy terhesség és egy baba miatt, mert nekik egész egyszerűen ez a dolog (még/már) nem annyira fontos.

2022. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
94%
Nem irigyek rád, csak lehet, hogy nem érdekli őket a még meg sem született babócád, mert nekik az csak egy embrió. Azt írod, hogy jó munkád van, de mégis úgy érzed, hogy irigyelnek, mert neked nem kell 3,5 évig dolgoznod. Akkor mégsem lehet olyan jó munka. Illetve ha 3,5 évig nem dolgozol, akkor valószínűleg hamarosan táppénzre mész, tehát úgyis kikerülsz a "mérgező" környezetből, és járhatsz terhes klubokba, ott majd mesélhetsz a babócádról.
2022. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, nekem is van egy kislanyom, igy teljesen megertelek, hogy most neked a gyerek es a terhesseg korul forog minden, foleg, mert fiatalka vagy meg, ilyenkor talan meg lelkesebb is az ember. Vagy talan csak kevesbe latja be, hogy nem korulotte forog a vilag.


Viszont egyszeruen muszaj, hogy kicsit nyiss a kulvilag fele es ne őrülj bele a “babuciba”, mert kivulallok szamara igen, unalmas, ha csak errol a temarol tudsz beszelni.

Meg nekem is unalmas volt egy ido utan az anyuka ismeroseim 500. kepet megnezni messengeren a babarol, hatodjara vegighallgatni egy nap alatt, hogy most “jon a fogunk” es stb stb. Pedig nekem is van gyerekem, mint irtam is :D

2022. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
89%

23 évesen saját ház, minimális szülői segítséggel?

Jah, anyádék letették az önrészt ti neg lakhattok a bank házában és törleszthettek 30 évig

A babócádról a többiek mindent elmondtak

Nagyon pofára fogsz te még esni, királylány

2022. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!