Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikos és "idősebb" kismamik...

Lombikos és "idősebb" kismamik hányadik héten jelentettétek be, hogy terhesek vagytok a férjeteknek, családnak, védőnőnek, hogy fölöslegesen ne fussatok köröket, ne fájdítsátok senki szívét a sajátotok kívül?

Figyelt kérdés
ma 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ezt a szívfájdítást úgy érted,ha esetleg vetélés lenne? Vagy nem értem. A védőnőt azért annyira nem fogja meghatni, hogy e miatt ne szólj neki, hozzá úgyis el kell menned, hogy kiállítsa a kiskönyvet.

A férjet szintén nem értem,ha elvetélnél meg se említenéd neki,hogy mi történt? Ő a legfőbb támaszom,közösen küzdöttünk a babáért,együtt csináltuk" a tesztet,el se tudnám képzelni,hogy eltitkoljam előle a terhességet.

Nálunk a közeli család (szülők,testvérek) tudták az első perctől kezdve, tágabb családnak 12 hét után mondtuk el.

ma 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lombikos, de elég idősen jött össze, próbáltam "biztosra menne", későn jelentettem be. Férjnek mondjuk azonnal mondtam, azt nem bírtam volna ki. De szűkebb család (húgom, szüleim) 10. hét körül, egy rendben lévő UH után, tágabb családnak 16, mert pont akkor volt karácsony. Munkahely 22. hét. Védőnőhöz azért elmentem 7-8. héten. Az ő szívét nem fájdítom :)
ma 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lombikos vagyok, de fiatal. Hát nálam úgy alakult, hogy nem tudtuk titokban tartani, hogy lombikra járunk, pedig szívem szerint senkinek nem mondtam volna el (és a terhességet is csak 12. hét után), de végülis így könnyebb volt, nem kellett hazudozni, kamukat kitalálni, csak az elején kicsit kellemetlen volt, de aztán "megszoktuk". Na de a lényeg, hogy így tudta kb. mindenki, hogy mi van, ezért a terhességet is már az eleje óta tudja mindenki. Most 34 hetes vagyok. 🙂 Védőnőnél mondjuk csak a 10-11. hét környékén voltam, de azt ő mondta, hogy elég csak akkor. A kérdésben a férjet mondjuk én sem értem, neki szerintem minden esetben már az első perctől fogva mondtam volna, ez alap szerintem.
ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint megtudtam, tudta a férjem, a szüleink, tesók. Aztán ahogy találkoztunk ismerőssel, ha felmerült, nem volt titok. Úgyis csak azzal osztom meg a hírt, akire támaszkodhatok a bajban is...
ma 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lombik, de idősebb, 39 éves vagyok. A férjem természetesen első perctől, a pozitív teszttől tudta. A munkahelyen a főnökömnek is elmondtam a 6.héten, mert kórházba kellett mennem+tizenvalahanyadik hétig táppénzen voltam. Amúgy ott a 20.hét körül lett hivatalosan bejelentve, de nyilván sejtették, mivel évekig nem voltam táppénzen előtte.

Szűkebb családnak 12.hét után, tágabb meg nem igazán van(nem tartjuk a kapcsolatot). Védőnőhöz meg menni kellett.

ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is lehetne a férj előtt titkolni? Hazudunk? Mi lombikoztunk, el nem tudom képzelni, hogyan máshogy titkolhattam volna előle, minthogy azt hazudom: nem sikerült, negatív a teszt. Hisz tudta, mikor van tesztelés a meddőségiben. Ugyan akkor nem volt velem, mert éjszakás volt, de tudta, hogy aznap derül ki.


Nálunk egyébként a szüleink és a tesóink azonnal megtudták, mert tudták, hogy lombikozni járunk, azt is, mire várható "eredményhirdetés".

Engem egyébként apám vitt el, mivel akkor még nem volt jogsim, és csak autóval lehetett emberi idő alatt eljutni a reprodukciós intézetbe. Így apám is volt a második, aki megtudta, mármint engemet beleszámítva. 🙂

ma 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lombikos voltam és 38 voltam mikor sikerült. Férjem első perctől tudta. Főnököm is, mert a vizsgálatokra eleve jártunk. Anyukám, apukám, tesóim, anyósom és legjobb barátnőm is tudta. Mindenki más a 12. hét után.
ma 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lombikos voltam. Az első perctől tudta mindenki. Én nem vagyok/voltam híve ennek a fene nagy titkolózásnak.
ma 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Donorpetesejtes, idős, lombikos vagyok, 5 hónapos a kisfiam. A "férjemnek mikor jelentettem be" kérdést nem is értem, el nem tudom képzelni, hogy aki lombikozik az a férje nélkül tesztel, aztán majd egyszer elmondja - vagy hogy? 8-assal értek egyet, nekem és férjemnek is normális családunk van (anyu/anyósom + testvéreink, egyik nagynéném és unokatesóm, akikkel elég szoros a kapcsolat), tudták, hogy próbálkozunk, és hogy hol tart a folyamat (spontán terhesség, vetélés, sajátpetesejtes lombik, majd Brno), szurkoltak végig, támogattak a sikertelenségekben, nem faggatóztak, de támogatólag érdeklődtek, és velünk örültek és szorítottak a pozitív teszt napjától. Egyedül az első, spontán terhességemről és vetélésről nem tudtak azonnal, de az egy nagyon korai vetélés volt, mire orvoshoz mentem már látszott, hogy valami baj van, úgyhogy nem is mondtuk meg senkinek, csak amikor már túlvoltunk rajta. 2 kollégám is tudta, a részleteket is, egyikőjükkel kb. baráti a viszonyom, másikójuk pedig szintén lombikozott, sokat jelentett, hogy szorítottunk egymásnak, meg tudtuk beszélni a dolgokat stb. Védőnőhöz a 10. héten mentem először.
ma 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!