Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, rátok voltak féltéke...

Kismamák, rátok voltak féltékenyek azért, mert babát vártok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mai világban nehéz összehozni, hogy minden adott legyen anyagilag, jó kapcsolat legyen stb. Mi hál isten nagyon szerencsések vagyunk, mert 23 évesen tudtunk minimális szülői segítséggel házat venni, jó munkánk van és nagyon szeretjük egymást. Néhány sikertelen hónap után végre úton van a babónk is. Sajnos azt tapasztalom, hogy több közelebbi ismerősöm, akiket barátoknak hittem féltékenyek rám ezmiatt és a legkevésbé sem örülnek velünk együtt. Az egyik lányt valamennyire meg is értem, mert próbálkoznak, de nem sikerül, ő nyilván a fusztrációját éli ki rajtam. A másik, akin észrevettem ő is szeretne már gyereket, idősebb is nálam néhány évvel, de se a kapcsolata nem stbil, se anyagilag nem állnak úgy, hogy gyerekük legyen. Nem értem mire jó ez az irigykedés, inkább minek nem tesz azért, hogy jobb legyen nekik is?

Az irigységüket abban veszem észre, hogy pl.mikor mesélek nekik valami kellemes dolgot a babócáról akkor fapofával néznek és kb.belém akarják folytani a szót, de bezzeg mikor nem rég rosszul voltam, mert volt egy kis gyulladásom annak szinte láthatóan örültek neki. Ti találkoztatok a terhességetek alatt ilyen mérgező emberekkel?


2022. jan. 19. 12:38
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
81%

Azért pár hónap sikertelenséget ne hasonlítsunk már ahhoz, amikor tényleg hosszú időn át nem jön a baba….

Aki abban nem volt benne, el se bírja képzelni, min megy át a nő lelkileg.

2022. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
22%

Tudod erre én csak azt tudom mondani, hogy ha irigykednek rád, akkor valamit jól csinálsz. Ennyi.

Nálunk a baráti társaságban van egy pár, akinek nem jön össze hosszú évek óta, mikor nálunk sikerült azóta kerülnek minket. Hozzá teszem évek óta próbálkoznak, de nem voltak még orvosnál, mindketten dohányoznak és napi szinten isznak, tehát csak szeretnének, de nem tesznek érte. Náluk érzem a távolságtartást azóta .

2022. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
88%

Az 1-es válaszolóval értek egyet.


Nem tudom milyen a személyiséged, de ez alapján a leírás alapján olyannak tűnsz, mint aki elvárja hogy az egész világ körülötte ugráljon. Szerinted mindenki rád irigy, és ezt messzemenőkig élvezed is.

Talán tényleg irigyek rád, de benned annyi empátia sincs, hogy ne dörgöld a szerinted tökéletes életed minden percét az orruk alá. Persze, hogy irritálod őket…

2022. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
79%
Nincs ilyen barátom. Ezért élek azon elv szerint hogy, kevés barátom van de ők igazak. Egyik sem féltékeny, mondjuk nem is a gyerek a, téma egész nap.
2022. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Nálam se a baba meg az én életem a téma egész nap.
2022. jan. 19. 13:27
 16/42 anonim ***** válasza:
88%
14es vagyok, én akkor beszélek a babáról ha kérdezik, magamtól amúgy nem :)
2022. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
94%

Tapsztaltam persze



De èn is empatikus voltam azokkal, akiknek így vagy úgy még nincs, de szeretnének.


Én is voltam a másik oldalon is.


Örülnek veled… de belül azért fáj.



Másrészt ha nem akarnak és nem irigyek sem biztos, hogy érdekli őket a kisruha, az így mozog.. stb téma, ami szerinted esetleg aranyos..

2022. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
81%
Az én egyik barátnőm (aki szintén gyerektelen, friss a kapcsolata, tehát még nem is lesz egy darabig) azt mondta nekem, azért bír ennyire, mert velem lehet másról is beszélni, nem csak a terhességről. Ez úgy nézett ki, hogy soha, de soha nem hoztam fel magamtól ezt a témát, ha kérdezett valamit ezzel kapcdolatban, arra megpróbáltam tömören válaszolni. Nyilván valóan órákig tudnék mesélni én is, mennyire boldog vagyok, és hogy így rugdos meg úgy mozog.. de egyszerűen érzem, hogy nem "illik" ilyenekről beszélgetni vele. Általában meg is dícsértek az emberek, hogy ha nem lenne nagy a hasam, nem látszana hogy terhes vagyok. Nem vagyok elájulva magamtól, mindent megcsinálok amit előtte is, nem fogdozom meg simogatom a hasam meg a derekam csak úgy.. nem vágok "olyan" fejeket, tudod mint amikor valaki mindjárt megszül de komolyan.. szóval szerintem is ha kicsit visszafognád magad, nem lennél ennyire ellenszenves a barátnőidnél.
2022. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem volt 0-24-ben téma a baba.

Ha kérdeztek róla akkor beszéltünk a babáról persze.

De magamtól nem untattam senkit..


Igen volt ilyen eset.

A főnökasszonyom.

Adminisztrátorként dolgoztam egy kis cégnél már 5 éve amikor pozitívat teszteltem.

Tudni kell a cégről, hogy fizikai munkát is kellett néhha csinálni ha úgy hozta a sors és nem csak a gép előtt ülni 8 órában.

A lényeg, hogy a főnökasszonyomn akkor 44 éves volt és már nagyon régóta ismerem.

Állandó kapcsolata soha nem volt. Amikor volt is valakivel kapcsolatban nem akart gyereket.

Majd férjhez ment és szerettek volna kisbabát.

De 7 év alatt nem jött össze.

Pedig volt annyi orvosnál, hogy milliókat hagyott ott de a beültetés után pár hétre mindig elvetélt.

Amikor valaki bejelentette,hogy terhes már tudtuk, hogy pokollá teszi az életét. Mindig tette a megjegyzéseket, hogy csóró gyerek albérletbe születik, minek kell ilyen hülyéknek gyerek stb.

Na amikor pozitívat teszteltem tudtam, hogy végem.

Amikor elmondtam neki másnap már a fűtés nélküli raktárba akart áthyezni télvíz idején.

A legkönnyebb amit emelnem kellett volna kb. 15 kg volt.

Itt felhívtam a férjemet sírva, hogy én felmondom inkább.

Ő bejött értem beolvasott neki és táppénzre mentem attól a naptól kezdve.

Ez már túlzás volt a részéről.

De lehet, hogy te csak untatod a barátaidat. Lehet, hogy nem féltékenyek.

2022. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam a babáról igazán beszélni, kivéve anyukámat, anyosomat, ha kérdezi, vagy valamelyik családtagot ha konkrétan rá kérdez. 4 hónapos vagyok, de a család (unokatesók) vasárnap tudták csak meg, akkor jelentettük be. Ki hol lakik ugyebár, de van egy családi app WhatsAppon és ott közli mindig mindenki az újdonságokat. De ennyi. Magamtól sosem hozom fel a témát. Nekem is van barátnőm, akik nemrég jelentkeztek beültetésre, mert természetes úton nem jön össze. Sosem mesélek neki, ugyancsak, ha rákérdez, de akkor sem regélek, csupán válaszolok konkrétan, röviden. Én sem szerettem soha azokat, akik folyton a gyerekről beszélnek, akik folyton a gyerekkel vannak elfoglalva. Vannak olyan ismerőseink, akikkel alig lehet kommunikálni, mert a gyerek állandóan a középpontban van, folyton ő beszél, a szülők maguk mondták, hogy köztünk sincs nagyon kommunikáció, enni se lehet a gyerektől nyugodtan. Én ezt nem akarom. Nekem ez nem szerepel a terveimben. Arról nem is beszélve, hogy az első két babát mi elvesztettük, így még én sem tudtam igazán beleélni magamat, nemhogy másoknak meséljek erről. Szerintem engedd el ezt a dolgot, nem kell foglalkozni senkivel, de nem is kell nekik semmit mesélni, kivéve, ha konkrétan kérdezik. Ha nem kérdezik, értelemszerűen nem érdekli őket. Azt meg illik tiszteletben tartani.
2022. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!