Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 éves fiú vagyok! és azért...

21 éves fiú vagyok! és azért fordultam hozzátok hátha tudtok tanácsot adni! Barátnőm teherbe eset és megszeretné tartani a babát, de még én nem érzem aszt hogy képes vagyok felnevelni egy gyereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 01:01
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó vagyok véletlenül elküldtem. Szóval egy férfi sosem értheti meg, hogy egy nő szervezetébe mi játszódik le a terhesség alatt.

Egy férfi sokkal könnyebben mondja azt, hogy akkor legyen abortusz. Az meg egy műtét amire természetesen nem neki kell odafeküdnie.

Igen voltak válaszok le kell ülnie beszélni a KÉrdezőnek a párjával. El kell mondania a félelmeit és az ő aggodalamit is. Mi innen nem mondhatunkj semmi mást. Elhiheted, hogy én is meg más nőtársaim is féltek a terhességtől szüléstől. Szerintem az a nő sem így tervezete, hogy most anya legyen.

Tudod miért más ez egy férfinak mint egy nőnek? Sokan akkor szokták meggondolni magukat amikor az orvos megmutatja az anyukának a gyerek szívhangját. Na ez egy nő életében egy leírhatatlan érzés. Nem egy nővel találkoztam aki ezek után elgondolkodott ezen.

Miért te mit csinálnál ha a párod teherbe esne tőled ugyan ebbe a szituba? Kézen fogva köteleznéd az abortuszra? Azért egy abortusz nem séta galopp. Igen is adózhatnak komplikációk ami később nehezítheti a teherbe esést vagy meddőséget okozhat. Alacsony rá a lehetőség de meg van. Most komolyan ha fogamzásgátlásról van szó kik azok akik védekeznek? A nők. Nagyon kevés férfit ismerek akik azt mondják, hogy akkor ő most felhúzza az óvszert és azt lehet mondani, hogy rajta múlik a védekezés. Sokan elvárják, hogy a nő szedje.

Egy nő teljesen másként éli meg ezt mit egy pasi.

2012. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
55%

Jesszusom!Ezt egyesek komolyan gondolják?Annyi egy gyerek élete,hogy fizessen neki valaki 45.000 Ft-ot,meg a nevére vegye?

Szegény gyerek,mikor majd kérdezi,hogy neki hol az apukája?

Nem csak pénzre,illetve azon megvásárolható dolgokra van szükségem,egy emberi lény,érzésekkel!!!!

Lehet,hogy az egyik válaszoló,akinek a férje 18évesen ejtett valakit teherbe,inkább foglalkozna a gyerekkel,nem biztos,hogy az anya anyagilag rászorul a pénzre.Lehet nagyobb segítség lenne neki,hogy néha valaki elmegy a gyerekért oviba,suliba stb. A gyereknek pedig biztos többet jelent,ha az apja ott van a szalagavatón,ballagáson,diplomaosztón. Attól,mert az anya és az apa nincs együtt a gyerek életéből nem kell kivonni magát,NEM MINDEN A PÉNZRŐL SZÓL. Elég nagy baj,ha valaki a gyerektartásban látja az egyetlen kötelezettséget,és még nagyobb baj,ha egy felnőtt nő egy gyerekkel verseng,és még bíztatja is a párját,hogy ennyiben az atyai kötelesség kimerül. Én most fogok szülni,és remélem ha esetleg úgy alakulna,a férjem a gyerekemnek örökké az apja maradna,és ha egyszer netán a születendő kisfiam ilyen szituba kerül,akkor nem ilyen tanácsokat fog kapni. Fel kell nőni,21 évesen nem 15 éves az ember,egy generációval korábban ez teljesen normális volt,nem mondom,hogy happy end lesz a story,de nagyon sokan manapság elválnak,de erről nem az a pici élet tehet.Nektek arra kell törekednetek,hogy tisztességesen felneveljétek,mind anyagiak,mind érzelmiek tekintetében!!

2012. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
az én férjemnek lett 18 évesen gyereke, aki azóta is kérdőjel, h az övé-e, de szerelmes volt a csajba, azért a nevére vette. a csaj, miután a gyíerek a férjem nevére került kidobta, elvitte az összes bútorát, mindenét a közös lakásból, ahol éltek és elköltözött 250 km-rel arrébb. (most is csak a város nevét tudjuk, mert az apja címére kéri a pénzt). a párom bármikor kereste, kinyomta a telefont, csak a bírósági tárgyalásokon találkoztak, amúgy nem engedte közel magukhoz. természetesen nem bíztattam sosem, főleg miután a gyerek már 9 éves volt, mikor mi megismerkedtünk. sőt, mikor a körülményeket nem ismertem, én azt is felvetettem, hogy vegyük magunkhoz a kisfiút. kb évente küld 1 levelet, h most focitáborra kell a pénz, v buszbérletre, aztán mikor a férjem visszaír, h de mondjuk mi van, ha találkozni szeretnénk a gyerekkel, akkor hónapokig nem jelentkezik. 2 éve beadott 1 keresetet, miszerint több gyerektartást akar, ott voltam én is a tárgyaláson, ahol kiderült, h másik 2 pasitól van még 2 gyereke, és épp a 4. pasitól válik, aki állítólag eltűnt, gyakorlatilag a facebookon pár nappal korábbi közös képeken pózolnak. a vádaskodásodat meg kikérem magamnak, amíg nem ismered a körülményeket, ne törj pálcát senki felett.
2012. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
és még vmi. ha ennek a fiúnak nem kell a gyerek, mert nagy felelősség, amit nem értek, de mindegy, mindenkinek más a megoldhatatlan feladat, akkor igenis lépjen le és adja meg az esélyt arra, h a csajszi megszülje a gyereket és találjon pár magának, olyat, aki gondoskodna róla és szeretené azt a kisgyereket, még akkor is, hha nem a vér szerinti apukája. mert együtt lenni 1 családban úgy, h mindenkinek kifordul a másiktól a gyomra nem túl szívderítő...
2012. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

#41 "Miért te mit csinálnál ha a párod teherbe esne tőled ugyan ebbe a szituba? Kézen fogva köteleznéd az abortuszra? Azért egy abortusz nem séta galopp." - Bocsi, de feltehetőleg köztem és a párom közül én tudom jobban, hogy milyen egy abortusz, láttam már párat egész közelről:)

De a kérdésedre válaszolva, ha korrektül közölte a terhesség tényét, és nem volt ezzel kapcsolatban semmiféle előzetes megállapodásunk, akkor nyilván leülnénk és átbeszélnénk a dolgot, egyszer, kétszer, háromszor... ahányszor szükséges az álláspontok közeledéséhez. És ha mondjuk ő meg akarná tartani, én meg nem - ahogy a jelen kérdésnél is szerepel - akkor megpróbálnám meggyőzni mindenféle nem erőszakos eszközzel az én álláspontom helyességéről, történeteket mesélnék el a nem várt terhességek által szétrobbantott családokról és további sorsukról, cikkeket, videőkat mutogatnék nem átgondolt gyerekvállalás után ellehetetlenült családokról, esetleg összehoznám egy-két hajléktalannal, akiknek így kezdődött a lejtő, ilyesmi. Szóval semmi olyant nem tennék, amit ne ajánlgattak volna fordított felállásban a férfinak...

Megfelel ez a megoldás?

Egyébként a Kérdezőnek is valami hasonlókat ajánlok jó szívvel.

2012. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
#45 nem linkelnéd ezeket ide be amire gondolsz cikkek és videók alatt, ha nem nagy meló megkeresni?
2012. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Semmi konkrétra nem gondoltam, egyszerűen végignézném néhány hírportál elmúlt hónapi "termését", vagy csinálnék a guglin nehány célzott keresést ilyen családi drámákról, kilakoltatásokról és hasonlókról, és amit alkalmasnak ítélek a párom meggyőzésére, azt elolvastatom vele is... vagy másik oldalról megközelítve, azt próbálnám megtudni, hogy mi a baja a művi abortusszal, mint lehetséges úttal, és az azzal kapcsolatos ellenérzéseire próbálnék reflektálni. Ugye itt gyakori parák a "mit érez a magzat" illetve a "hátha nem lehetek újra terhes", na ezek megcáfolására elég könnyű korrekt infőkat találni...

De valószínüleg a két "fronton" egyszerre érdemes kampányt folytatni:)))

Aztán körül kell nézni a rokonságban, közös barátok között, hogy ki nem művi abortusz ellenes, ki az, akiknél volt abortusz, majd együtt maradtak és rá pár évre a kívánt időben gyerek is született, ilyesmi, akikre lehet nagy meggyőző erejű személyes példaként hivatkozni. Meg olyant, akinél a gyerek születése robbantotta a kapcsolatot, amire lehet túloldali személyes példaként... Föl kell építeni a kampányt:)

Erőszakoskodni természetesen TILOS, de ahhoz joga van a Kérdezőnek (vagy a hasonló cipőben járóknak) hogy minden normális módon és eszközzel kiálljon a saját elképzeléseiért, hisz közvetlenül érintett fél.

2012. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
50%

Na ez az ami a megbeszélés és lehetőségek végig zongorázását jelenti. De természetesen ez fordítva is igaznak kell, hogy legyen. Az abortuszos dolgot meg azt mondom te mint férfi nem lehetsz kompatibilis, hiszen testi adottságaidból kifolyólag nem tudsz erre reális véleméyntt formálni. Mint már mondtam nem egy férfi fog a műtő azstalra oda feküdni. Viszont a meddőség és a későbbi teherbe esések megnehezítheti az abortusz. Hiába kicsi az esály de meg van rá.

De én azt nem értem, legalább is magamból indulok ki. Én csak azzal az emberrel feküdtem le akivel életem végéig együtt tudtam volna maradni. Szerencsém volt de ő a férjem. Viszont az előző kapcsolataimnál nem éreztem ezt. Így mivel szerettem a párom és ahogy közbe is jött védekezés mellett a lányom megtudtuk beszélni a dolgokat és közösen meghoztuk a döntést. Akár tetszik akár nem egy nő életében amikor megfogan egy gyermek az első helyre ő kerül. Akár magzat akár nem. Utána jön a társ és utána saját maga.

Csak azon gondolkodom, hogy azok a férfiak akik könnyen mondják azt, hogy abortusz ha a férfi nem akarja a gyermeket de az anya nem később amikor már biztos, hogy a pár nem akar több gyermeket akkor felfeküdnének a műtét asztalra, hogy elköttessék magukat?

2012. nov. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
50%
mondjuk akit kilakoltatással kapcsolatos cikkel meg lehet győzni arról, h abortusza legyen, az meg is érdemli. meg mondjuk alapjáraton az a nő is, akit meg lehet győzni arról, h ölje meg a gyermekét, mert apukának épp most nem tetszik a gyerekünk lesz játék. de mondom, neked ez kb olyan mint 1 kutya. legyen? ne legyen?
2012. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, mint említettem, azért férfiként volt rálátásom több ember, több abortuszára is, igaz, ettől "kompatibilis" tényleg nem lettem, de gondolom amúgy is a kompetens szóra gondoltál inkább:)


Az alsó kérdésedre meg nyilván többnyire nemleges a válasz, ahogy többnyire az adott kapcsolatban részt vevő nő részéről is, lévén azt senki sem tudja, hogy a holnap mit hoz. És hát az a rossz hírem, hogy ez is a nőket érintené inkább, lévén, ők azért sokkal jobban tudják hogy ők maguk akarnak-e még kihordani és megszülni egy terhességet akár egy újabb kapcsolatban is majdan, mint egy férfi, hogy egy esetleges újabb kapcsolatban majd mit szeretnének a párjával. Ezen műtétek nagy baja manapság a nagyfokú irreverzibilitás, ha sikerülne kidolgozni nagy százalékban visszaállítható műtéti technikákat, akkor valszeg ez is elterjedtebb lenne mindkét nemben.

(de ha gondolod, ilyen esetben férfiként bevállalnám, hogy odafekszem a nő mellé egy rektoszkópiára, mondjuk - tapasztalatom szerint a nők is jobban utálják ezt a vizsgálatot, mint az abortuszt. Már csak a szolidarítás kedvéért, ha ezt hiányolod:))

Ja, és egyébként olyan nővel nyilván nem kezdenék kapcsolatot akinek "művi abortusz" = "megölni a gyereket". Csak az a baj, tudod, hogy ez sem ad 100%-os védettséget, mert sajnos az embrió az általam eddig ismert leghatékonyabb tudatmódosító szer, ahhoz képest az angyalpor meg az LSD a fasorban sincs... nők gondolkodását és értékrendjét sajnos hihetetlenül meg tudják változtatni a terhesség folyamán bekövetkező hatások.

2012. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!